Gönderen Konu: Loxx Bostancı  (Okunma sayısı 139908 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı smiyrna

• Forum Üyesi
Ynt: Loxx Bostancı
« Yanıtla #140 : Kasım 17, 2011, 18:15:43 »
tebrik ediyorum çok güzell..

Çevrimdışı muratcopur

• murat çopur
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: Taksim/?stanbul
  • http://muratcopur.deviantart.com/
    • muratcopur
« Yanıtla #141 : Kasım 20, 2011, 05:04:31 »
Maşallah. maşallah. çok süper oluyor. selamlar olsun herkese.

Çevrimdışı Mustafa Kaya

• Forum Üyesi
« Yanıtla #142 : Ocak 15, 2012, 19:25:46 »
Merhaba,
Tebrikler gercekten kiskandiracak güzellikte bir Platform.

Çevrimdışı kemalomay

• Kemal Omay
  • Administrator
  • Forum Üyesi
  • Yer: istanbul
Ynt:Müjde Loxx - Bostancı Kayak tesisleri açıldı.
« Yanıtla #143 : Temmuz 17, 2012, 18:21:22 »
Değerli dostlar , akşam TV de yayınlanmadan önce Ferdaberg    ;D  kayak tesislerinin açılışını yapayım dedim , siteye koymadan TV de yayınlanırsa herkesten fırça yiyecektim , neyse yetiştirdim.

Kayak tesisleri bu sıcakta umarım biraz serinletir.
Bu bölüme en çok Ferda emek verdi , bazı yerleri defalarca yaptı  içine sinmeden bırakmadı , resimleri nasıl çektim bilmiyorum ama otelin önünde karların üstündeki ayak izlerine kadar yaptı.

Arka plandaki  karlı dağlar Doğan Ür kardeşimin eseridir.

Telesiyej üzerinde oturan adamlar İhsan abiden aldığım ilham sonucu tarafımdan yapılmış ( yani kesip biçip yapıştırma yolu ile uyarlanmış ) olup çok ama çok değerli arkadaşım Gülçin Genç tarafından ustalıkla boyanmıştır ( TV de adını söylemeyi unutmuştum da , gönlünü alıyom    :D  )

Emeği geçen tüm köle arkadaşlara tekrar teşekkürler..

İşte resimler.

Burdaki telesiyej Brawa marka , aslında oturan normal insanlar için yapılmış bir ürün ama biz  kayaklı adamlar ile çalıştıralım istedik , ne yazık ki mümkün olmadı kayaklar alt ve üst istasyonlardaki kendi çarklarına takılıyor , kayaksız bir şeye benzemeyeceğine  karar verdik ve çalıştırmaktan vazgeçtik.

Kayak merkezine aşağıdan bir tren yolcu getiriyor ( HOe ölçek ) , 2 tane istasyon var , bir tanesi doğrudan telesiyej’in olduğu yerde , burada inenler yine Ferda tarafından yapılmış asansör ile ( içi ışıklıdır , ben engel olmasaydım , bizim köleler asansörü de çalıştırmaya niyetliydi ) kayak pistine çıkıyorlar.

Daha sonra elektrikli makas değiştiriliyor ve trenimiz otele geliyor.Şimdilik buharlı çalışıyor , inşallah bir gün güzel ve modern bir  triebwagen alıp çalıştıracağız.Önümüzdeki on yıl içinde videosunu da koyarım. ;D

Bu da tünel tarafından kayak merkezine bakış.

YAŞLANDIĞIMIZ İÇİN OYUN OYNAMAYI BIRAKMAYIZ , OYUN OYNAMAYI BIRAKTIĞIMIZ İÇİN YAŞLANIRIZ.   G.BERNARD SHAW.

Çevrimdışı kemalomay

• Kemal Omay
  • Administrator
  • Forum Üyesi
Ynt: Loxx Bostancı , yapımdan bir hikaye
« Yanıtla #144 : Temmuz 17, 2012, 18:35:21 »
Resimlerde dikkatinizi çekti mi bilmiyorum ama otelin ve başka bazı binaların üstünde sarkmış buzlar var.Bunları da Ferda buldu ve getirttik , sanırım Busch markaydı unuttum şimdi , neyse bunlar hazır plastik kalıpla yapılmış ,siz istediğiniz boyda kesip yapıştırıyorsunuz.

Ferda buzları yapıştırdıktan bir kaç gün sonra Barbaros geldi ve " buzlar ne güzel olmuş , kim yaptı " dedi , Ferda doğal olarak " ben yaptım " dedi.
Aradan yaklaşık 1 saat geçti ve Barbaros çalışırken buzların kutusunu gördü ve " ülen bu buzlar hazır ürünmüş beni kandırdınız " diye bağırdı.

Meğer , Ferda ben yaptım diyince zannetmiş ki hepsini tek tek kendi elleriyle yaptı , içinden  " yahu adam amma usta , amma sabırlıymış vallahi " deyip kıskançlıktan tam ortasından çatlamış.  ;D

Hazır ürün olduğunu görünce rahatladı.Her zamanki gibi saatlerce güldük eğlendik. 
YAŞLANDIĞIMIZ İÇİN OYUN OYNAMAYI BIRAKMAYIZ , OYUN OYNAMAYI BIRAKTIĞIMIZ İÇİN YAŞLANIRIZ.   G.BERNARD SHAW.

Çevrimdışı sedat nişancı

• Forum Üyesi
  • Yer: İZMİR
« Yanıtla #145 : Temmuz 18, 2012, 15:22:52 »
   Gerçekten nefis bir kurgu olmuş ,emeği geçen herkesin ellerine sağlık. Selamlar sevgiler

Çevrimdışı Ferda

• Ferda Genç
  • Kurul Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: ?stanbul
« Yanıtla #146 : Temmuz 18, 2012, 22:28:11 »
Karlı dağ yapmaya kurgunun ileri aşamalarında karar verdiğimiz için yaklaşık bir sene kurgu masasının üzerine tünemek kısmı hariç defalarca yap bozlu olsada oldukça keyifli bir çalışma oldu. 
İYİ YAPILMIŞ BİR İŞİN ÖDÜLÜ, ONU YAPMIŞ OLMAKTIR.

Çevrimdışı kemalomay

• Kemal Omay
  • Administrator
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #147 : Temmuz 18, 2012, 22:35:29 »
 ;D  evet yav doğru , ama içimizde kilosu normal olan ve göbeği olmayan tek kişi Ferda olduğu için masanın üstüne hep o çıktı ve başka işleri de yaptı..............

Çevrimdışı kemalomay

• Kemal Omay
  • Administrator
  • Forum Üyesi
Ynt: Loxx Bostancı - Bir usta reklamı....Önemli
« Yanıtla #148 : Mayıs 04, 2013, 23:43:56 »
Arkadaşlar , Loxx-Bostancının benim için en acıklı ve en zor kısmı elektrik alt yapısıydı.
Yukarıdan sarkan yüze yakın kabloyu gördükçe " bitmez bu kurgu " diyordum ama Yılmaz dostumuz , üyemiz sağ olsun resimde gördüğünüz Zeki ustayı bulmuş ve bana gönderdi.

Zeki usta daha önce Yılmaz da çalıştığı için işin yüzde seksenini bilir olarak geldi , kalanları da bende çalışırken öğrendi.
Hem akıllı hem de işini çok temiz yapıyor , tabi bana göre çok titiz , daha uyduruk ve hızlı iş yapsın diye çok zorladım ama olmadı.

Hiç bir şeye itiraz etmeden güleryüzle işini yapıyor.5 gün geldi ve iş bitti.( 15 günde biter demiştim )

Ben Yılmaz'a çok dua ettim , ustanın telefonunu yazıyorum , işiniz olursa arayın siz de bana dua edersiniz.Ayrıca fiyatları da çok makul.

Zeki usta : 0543 4171818

Kurgunun son durumunu 10-15 gün sonra yayınlayacağım.

« Son Düzenleme: Mayıs 05, 2013, 01:16:13 Gönderen: kemalomay »

Çevrimdışı Ferda

• Ferda Genç
  • Kurul Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: ?stanbul
« Yanıtla #149 : Mayıs 05, 2013, 18:56:22 »
Zeki ustanın Kemal'in kurgusunda yaptığı işlerin bir kısmını henüz bitmemişken görmüştüm. Gerçektende çok düzgün ve temiz bir iş çıkarmıştı. Bence her kurguya lazım Zeki usta.

Sevgiler

Ferda
İYİ YAPILMIŞ BİR İŞİN ÖDÜLÜ, ONU YAPMIŞ OLMAKTIR.

Çevrimdışı sedat nişancı

• Forum Üyesi
  • Yer: İZMİR
« Yanıtla #150 : Mayıs 06, 2013, 10:40:21 »
   Kemal Bey hadi artık merakla bekliyoruz kurguyu...

Saygılar Sevgiler  Sedat NİŞANCI

Çevrimdışı koraycenan

• Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #151 : Mayıs 06, 2013, 10:57:23 »
Süper oluyor bir gelmek istiyorum Kemal Abim :) Çok merak ediyorum.
z scale,ho scale, rc, yani model ve modelcilkle ilgili herşey...

Çevrimdışı GOKHAN OZKAN

• Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #152 : Mayıs 06, 2013, 11:33:47 »
Kemal Bey,

Kurgunuz çok güzel gidiyor.

Baştan itibaren konuyu tekrar takip ettim.

Özellikle Karlı bölge ksımları oldukça hoşuma gitti. Otel, telesiyej ve teleferik bölgesini seyretmeye doyum olmuyor.

Kurgunun genel halinin görümünü sabırsızlıkla bekliyorum.

Saygılar.

G. ÖZKAN
G. ÖZKAN

Çevrimdışı kemalomay

• Kemal Omay
  • Administrator
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #153 : Mayıs 06, 2013, 22:25:25 »
Değerli arkadaşlar , haklısınız çok ara verdik ama biraz yorgunluk oluştu , biraz da programlama sorunları ,bu yüzden gecikmeler oldu.

En önemli aşamalardan biri olan elektrik alt yapısının son aşaması bitiyor , makasların kabloları hazır sadece düğmelere bağlanacak.

Sedat dostum yakında resim koyacağım , Koray ve Gökhan kardeşlerim , siz İstanbuldasınız sizin gelmeniz kolay , makaslar çalışınca beklerim.

Çevrimdışı CAN

• Can Becan
  • Administrator
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #154 : Mayıs 06, 2013, 23:49:55 »
Kemalciğim merhaba,

Yakında elektrik tesisatını teftişe geleceğim. Sabunlamadan hoşlanmam bilirsin...

Sevgiler,

Can

Çevrimdışı koraycenan

• Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #155 : Mayıs 07, 2013, 00:05:05 »
Valla makasları bekliyemiyecem :) yada bir iki yeni resim abicimmm.. ;)
z scale,ho scale, rc, yani model ve modelcilkle ilgili herşey...

Çevrimdışı trencinuh

• Forum Üyesi
« Yanıtla #156 : Mayıs 07, 2013, 13:54:35 »
Kemal abicim ben İstanbulda otursaydım hergün sizdeydim, benden kaçış olmazdı KEŞKE  ;D ;D ;D ;D

Çevrimdışı GOKHAN OZKAN

• Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #157 : Mayıs 07, 2013, 14:22:27 »
Kemal Bey,

Davetiniz için teşekkürler.

Musait bir zamanınızda  kurgunuzu  görmek isterim.

Saygılar.

G. ÖZKAN
G. ÖZKAN

Çevrimdışı Electrorail

• Forum Üyesi
« Yanıtla #158 : Ağustos 07, 2014, 16:48:33 »

Çok güzel yapmışsınız. Elinize sağlık :D

Çevrimdışı kemalomay

• Kemal Omay
  • Administrator
  • Forum Üyesi
Ynt: Loxx Bostancı bol keyifli bol dumanlı ziyaret.....
« Yanıtla #159 : Ağustos 21, 2014, 23:49:08 »
Uzun zamandır beklediğim ziyareti dün gece gerçekleştirdik , Mehmet ve Gökhan kardeşim geldi.

Çok keyifli bol dumanlı bir gece yaşadık !!!!!! ( yakında video var anlarsınız o zaman )

Bu arada iyi koleksiyoncu Mehmet dostumun aynı zamanda iyi fotoğrafçı ve iyi videocu olduğu da ortaya çıktı.

Ayağınıza sağlık yine beklerim.

Güzel geceden bir kaç foto.

Gökhan kardeşim trenci ve mutlu

Herkes " selfie " yapıyor biz " keyfie " yaptık , Mehmet gerçekten usta fotoğrafçı bakın tek kareye dördümüzü de sığdırdı.