Gönderen Konu: Yerim Yok Ne Yapmalıyım?  (Okunma sayısı 6427 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Harun

• Administrator
  • Forum Üyesi
  • herşey MTK yüzünden...
Yerim Yok Ne Yapmalıyım?
« : Ocak 13, 2007, 00:56:40 »
Karınız yerimiz yok diyor. >:(

Ya da hakikaten yeriniz yok. :-[

En alttaki resme kadar bekleyin. ;D

Bunu karınıza gösterin iyice çıldırsın...
« Son Düzenleme: Ocak 13, 2007, 01:05:01 Gönderen: Harun Yamanlar »

avsalı

• Ziyaretçi
Ynt: Yerim Yok Ne Yapmalıyım?
« Yanıtla #1 : Ocak 13, 2007, 08:09:26 »
adam tavandaki zemini de kullanmış .:) bizim hanımlar evde böyle bir şeyin tavandan asılmasını nasıl karşılar acaba yerlerde tahammül edem iyolar havadaki olayı bitirir herhalde  ;D bu arada ellerinize sağlık harun bey.

Çevrimdışı kamyoncu-itulu1

• okan
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: istanbul - bahçeşehir
    • rc kamyon t?r ve iş makineleri
« Yanıtla #2 : Ocak 13, 2007, 10:10:41 »
abi bizde laz mütahitin yaptıgı evlerde tavan bukadar agırlıgı taşıyamabilir  ev kafamıza cokmasın sonra ;D
BOSTANCI INSAAT RC Construction Channel

CAT: 345D LME Wedico  Liebherr: LR 634 Carson-Leimbach  Mercedes Benz: Arocs3342AK 6x6 Premacon//SK3544AK 8x8 Premacon//NG2638AS 6x6 Wedico//2624LAK6x6 MAN: F90 35.422VFAK 8x8 Wedico-Prem

mali87

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3 : Ocak 13, 2007, 11:04:10 »
   Abi süper ya bence güzel fikir yerim yok diyen arkadaşlara şiddetle önerilir,altınada ampul takarsın süper olur  ;D ;D ;D herşey gönlünüzce olsun mutlu kalın.

mali....

Çevrimdışı agulday

• Ali U?u® GÜLDAY
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: ?stanbul
« Yanıtla #4 : Ocak 13, 2007, 12:55:10 »
abi bu benim için ideal bir fikir nasıl olur diye düşünürken çok güzel oldu.. nedeni ise ekteki resimde bizim evi çizmeye çalıştım

kırmızı noktalı gri bölümler odayı 2ye bölen kolonlar tavan kolonu ile tavan arasında 30 cm gibi bir pay var. oda ise kare gibi tavan sistemi olursa bana kocaman bir uygulama alanı kalıyor. çizdiğim bölümde koltuk vb. birşey yok sadece çizdiğim komidin ve vitirnler var. onların genişliğini de hesaba katarak bir panle oluşturup yukarı çekersem kolon ile tavan arsına kadar çekebilirim böylelikle kolon ile panel "0" olunca tavanmış gibi gözükebilir. tabi panelin altına ince bir plaka ile kabloları vb leri saklamak için 2cm gibibir boşluk plakayı panele sabitleyebiliriz böylelikle görüntü kirliliğide yapmamış oluruz.
sizce nasıl olur.?
yorumlarınızı bekliyorum saygılar.
Uğu®

avsalı

• Ziyaretçi
« Yanıtla #5 : Ocak 13, 2007, 13:02:22 »
evet çizimden de anlaşılacağı gibi süper görünüyor yukarı çekme ve aşağıya indirme mekanizmasını harun beyin gönderdiği resimdekinin dışında kancalarla ve zincirle değilde daha estetik ve hoş görünen bir sistemle yapmak mümkün olurmu acaba

mali87

• Ziyaretçi
« Yanıtla #6 : Ocak 13, 2007, 13:08:18 »
  Uğur fiikrin gerçekten güzel benim fikrimle örtüşüyor sen konuyu daha açmışsın ve mantıklı br yaklaşım ama bir şeyi unutmuşsun platform kalkınca antına bir avize veya 100 luk ampul lazım olacak. ;D ;D  Benim fikrim, ??? herşey gönlüce olsun saygılarımla.

mali...

Çevrimdışı agulday

• Ali U?u® GÜLDAY
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #7 : Ocak 13, 2007, 13:11:15 »
dediğim gibi biz orada oturmuyoruz resime göre gözükmeyen tarafta oturup tv seyrediyoruz. orada sadece tv çalışıyor ışık ise çok nadir kullanılıyor. ama tabi o bölüme bir kaç tane spot ekleyebilirim : :D nede olsa köşelerde boşyer olacak :D
Uğu®

mali87

• Ziyaretçi
« Yanıtla #8 : Ocak 13, 2007, 13:28:12 »
   Evet Uğur spot daha mantıklı bence yer sorununa kesin bir çözüm. ???

mali...

Çevrimdışı agulday

• Ali U?u® GÜLDAY
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #9 : Ocak 14, 2007, 13:58:43 »
dün akşam ölçüleri aldım 3mt 2mt gibi bir kullanım alanım var bu alana ne sığdırabilirim. diaroma için 20-25 cm yüksekliğinde bir dağ tepe idealmidir? eğer olursa yer probleminden kurtuluyorum :D
Uğu®

avsalı

• Ziyaretçi
« Yanıtla #10 : Ocak 14, 2007, 17:08:12 »
evet erkut abi senin raylardan üçlü ray.senin 1959 senesine ait setten galiba

ctekin

• Ziyaretçi
« Yanıtla #11 : Ocak 15, 2007, 19:48:15 »
Özgür tam üstüne basmışsın metro rayı diye :) :)

Geçende bir başka konuda Jimmy aslında metro raylarının en rantabl elektrik düzeneği olduğunu söylüyordu - katener sistemden daha iyi imiş :) :)

cem.

Çevrimdışı iceman

• Jimmy Cem ERSÜ
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: izmir
« Yanıtla #12 : Ocak 15, 2007, 20:21:41 »
Cem bey yine yanlış hatırlıyorsunuz.Evet....Metro lar 3. raydan enerji alıyor.Bunu belirttim doğru.Hatta Fransa ve İngiltere de de bazı lokolar 3. raydan enerji alıyor.Ama en ideal sistemin TR de kullanılan 25kV katener sistemi olduğunu söylemiştim.Tekrar gözden geçirin derim.
Loko ların ustasıyım Roco ların hastasıyım.......

ctekin

• Ziyaretçi
« Yanıtla #13 : Ocak 15, 2007, 21:55:02 »
Jimmy,

pardon, özgür şunları yazmış, hatırladığım buymuş:

"Gerçek hayatta da 3. Ray sadece elektrik dağıtımı için kullanılmakta olup genelde katener hattından daha ucuz ve pratik bir çözümdür. Ancak üzerinden insan, hayvan ve araç geçişi olacak arazideki tren hatlarında kullanımı imkansız olduğu için ancak çevresi çitle korunmuş veya köprü üzerine tesis edilen özel hatlarda uygulanmaktadır."

cem.
« Son Düzenleme: Ocak 15, 2007, 21:58:47 Gönderen: ctekin »

Çevrimdışı Ceyhun

• Ceyhun Marim
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: Şişli Istanbul
« Yanıtla #14 : Şubat 05, 2007, 03:06:38 »
ne yazık ki benim de yerim yok. odam 3*3m boyutlarında. kendi kurgumu yapıcam nasıl olcak derken ranza aklıma geldi. yani yatağımın üzerinde ranza varmış gibi. kurgumu öğle işaa edeceğim. bu yüzden küçük bir kurgu olacak 195*100, yani yatak boyu.

ctekin

• Ziyaretçi
« Yanıtla #15 : Şubat 05, 2007, 08:44:26 »
Selamlar,

Aslında 3 x 3 fena alan sayılmaz. Ranza fikri çok iyi ancak alttaki yataktamı olacak kurgu yoksa üstteki mi? Her ikisinde de minik problemler kaçınılmaz.

Eğer 1 x 2 gibi bir kurgu düşünüyorsan al sana benden de bir fikir: açılır kapanır eski bir ütü masası bul. Masa kurgunun ağırlığını taşır - kurguda kullanacağın zemin tahtası çok ince ise çok küçük bir modifiye gerekebilir: tahtanın altına destek için 4cm x 4cm gibi kalastan çerçeve yapman gerekir. Sonra tahtayı ütü masasına monte et. Kurgunu kaldırmak istediğinde masayı katla ve yatağının altına koy. Kurgu üzerinde sabitlenmemiş unsurlar varsa kurguyu kaldırmadan bunları toplamayı ihmal etme.

Hatta kolaylık olsun diye ütü masasının ayaklarına tekerlek de takabilirsin.

Saygılar,

Cem.