Gönderen Konu: Afyon İstasyon Maket Çalışması  (Okunma sayısı 97359 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Okan

• Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: ?stanbul
Ynt: Afyon İstasyon Maket Çalışması
« Yanıtla #80 : Ağustos 19, 2009, 23:50:35 »
Teoman hocam,

Her zamanki gibi keyifle zevkle izliyoruz, platformun boyanmış ve eskitilmiş halini merakla bekliyorum.

Emeğiniz ve paylaşımınız için teşekkürler.

Çevrimdışı Teoman Kardaşlar

• Teoman Kardaşlar
  • Kurul Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: izmir
« Yanıtla #81 : Ağustos 20, 2009, 07:51:44 »

Ferdi Bey, gösterdiğiniz ilgiye ve özellikle açık sözlülüğünüze teşekkürler.

Burada yaptığımız çalışmadaki amaç; genel anlamda birbirimize bilgi aktarımında bulunarak, demiryolu modelciliği
hobimize katkıda bulunmaktır.

Yeni başlayan veya ileri seviyede bulunan modeltrenci farkı gözetmeksizin bu çalışmanın rahatlıkla yapılabileceğine
inanıyorum. Yapım aşamalarındaki ayrıntıları, elimden geldiğince aktarmaya çalışıyorum.

Emin olun ki, Siz de bu kiti gayet güzel yapabilirsiniz. Önemli olan biraz sabır ve zaman ayırabilmek. Kit içindeki
parçaların birbirine uyumu çok iyi, yapıştırmada bir sorun kesinlikle olmaz. Boyama işi fırça ile de yapılabilir.
O yüzden bu kiti her modeltrenci yapabilir.

İrfan Bey, çalışmalar ile igili görüşlerinize teşekkürler. Platform altında bulunan yükselti kit içinde zaten ayrı bir plâka
(taş duvar dokulu) halinde veriliyor. Bu plakadan ray yükseltinize göre ölçü saptayıp, o ölçüye göre kesebilirsiniz.

Sizin gibi yükseltili ay kullanan modelciler de yükseltisiz ray ile yükseltili ray arasındaki ölçü farkını saptayıp, bu farkı
I2 mm lik belirlenen platform yükseltisine  ekleyerek, bulunan ölçüyü, platform altı taş örme görünümlü plakadan
şeritler halinde keserek çıkarabilirler.

Okan Bey, sizlere keyifli izlemeler yaşatabiliyorsam ne mutlu. Güzel sözlerinize teşekkürler.
Platform boyama ve eskitme çalışmalarına bugün  sabah başlıyorum. Bu mesajı gönderdikten sonra gerekli hazırlıklara
başlayıp, gün içinde çalışmaları sürdüreceğim ve sizlere aktaracağım.

Saygılar, sevgiler.
Teoman Kardaşlar

• Teoman Kardaşlar
  • Kurul Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #82 : Ağustos 20, 2009, 19:35:58 »

Platform Kiti Birleştirme ve Boyama Çalışmaları :3. Bölüm

İstasyon platformlarında iki ayrı renk kullanmayı düşünüyoruz. Kenar taşları için belki üçüncü renk olabilir. Ancak önce iki
rengi uygulayıp, daha sonra gelişmelere göre üçüncü rengi kullanıp kullanmamaya karar vereceğiz.

Önce uygulayacağımız ilk rengin boyasını hazırlıyoruz. Platform yükseltisini oluşturan örme taş dokulu alanların rengini yine
karışım renk ile bulmaya çalışcağız. Dikkât edeceğimiz bir durum, bina renklerine mümkün olduğunca uyumlu bir renk olması.

Elimizdeki renklerden kahverengine beyaz katarak ilk karışımızı yapıyoruz. Ortaya çıkan renge biraz siyah katıp, istasyon
binasında köşe taşlarına uyguladığımız rengin daha açık tonunu buluyoruz. Renk karışımını hazırlarken beyaz bir karton
parçası üzerinde de çıkan renklerin tonlarını deniyoruz.

Boyanın inceltilmesinde kullandığımız tineri, bir enjektör ile azar azar boya içine vererek boya kıvamını ayarlıyoruz. 

Hazırladığımız boyayı airbrush ile platform altı taş dokulu alanlara atıyoruz. Bu işlemler aynı zamanda fırça ile de olabilir.

Tüm platform parçalarının alt kısımlarını boyadıktan sonra, boyanın üzerine maskeleme bantı yapıştıracağımız için boyayı
korumak adına vernik atıyoruz. Bu alanların maskelenmesi; platform üstü renginin farklı olmasından dolayı, renklerin birbirini
etkilememesi içindir. boya kaçmalarını önlemek için en iyi yöntem masleleme bantı kullanmaktır.

Platform yükseltisi taş duvar görünümlü alanların üzerini maskeleme bantı ile kaplıyoruz. Bantın genişliğ 2.5 cm olduğundan
bantı ortadan ikiye ayırarak, yüksekliği I2mm olan boyalı alanları kaplamada bant fazlalığını önlemiş oluyoruz.

Platform üst alanlarının boyanması için boya hazırlığında bulunuyoruz. Önceden hazırladığımız boya ile beyaz boya oranı
daha çok olacak şekilde beyaz boyayı karıştırıyoruz. Ortaya çıkan renk; istasyon duvarlarındaki renge yakın bir renk oluyor.

Bu renk te platformda kullanılan, dikdörtgen görünümlü plaka taşlara uygun bir renk olduğundan bina renkleri ile de uyum
sağlamış oluyoruz.

Boyama çalışmalarında boyanın tutuculuğunu verimli kılmak için mutlaka boya uygulanacak yüzeylerin temiz olması gerekir.
Bu yüzden ince bir zımpara ile yüzeyleri zımparalayarak üzerindeki el izlerinden oluşan yağlanmayı ve kirlenmeyi alıyoruz.

İstasyonun altındaki büyük parça platforma uygulayacağımız boya, istasyon altında görülmeyeceği için maketin altındaki
alana boya atılmayacağından, maketin kenarlarından kalemle çizerek, bina oturma alanını tespit ediyoruz.

Platform parçalarının üst yüzeylerini de boyamış oluyoruz. Görüldüğü gibi istasyon altında kalacak alanı gereksiz yere boyamamış
oluyoruz. Bu alan isteğe göre kesilerek istasyon içine ışık verilmesi sağlanabilir.

Boyaların kurumasını bir süre bekledikten sonra bantları yavaş ve ani çekme yapmadan geriye yatırarak çekiyoruz. Böylece
boya kalkmalarına karşı bir önlem alıyoruz. Aniden yüzeyden yukarı doğru çekilen bantlar maskeleme  bantı dahi olsa boyaları
kaldırabiliyor.

Bu tür çalışmalarda iyi sonuç almanın yolu, el becerisinden önce;  sabır ve dikkâttir.

Platforma uyguladığımız renkler; görüldüğü gibi gözü fazla rahatsız etmeyici ve istasyon renkleri ile olduğunca uyumlu görülmektedir.
Tabi bu arada belirtelim ki daha eskitme çalışmaları yapılmadı. Özellikle platform yükseltisindeki taş doku renklerini iyi bir şekilde
işleyip, buradaki görünümü, örme taş duvar şeklinde ortaya çıkarmaktır.

İstasyon platformları bina ile görüldüğü gibi şekil olarak ta uyum içindeler. İstasyon binası platformsuz daha yalın bir durumdaydı.
Şimdi ise platform ile birlikte, görünüm olarak modeltrenler için daha uygun bir maket yapısında görülmektedir.

Çalışmamız devam edecektir.

• Teoman Kardaşlar
  • Kurul Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #83 : Ağustos 21, 2009, 19:03:51 »

Platform Kiti Birleştirme ve Boyama Çalışmaları :4. Bölüm

Platformların üst ve kenar yüzeylerini sentetik özellikli oya ile boyadıktan sonra sıra bu yüzeylerin daha belirgin olması için
eskitme ve kirletme yöntemine geldi. Bu tür çalışmalarda faklı iki boya tarzı çalışılması gerekmektedir. Asıl renklerin üzerine
uyarlanacak olan renklerin boya çeşidi aynı olursa, renkler birbirine karışarak bozulma meydana gelir. Bu durumdan dolayı
sentetik boya üzerine biz de su özellikli boya kullanmak gereğini duyuyoruz.

Siyah boya ile önce platformların yükseltisi olan kısımları fırça ile boyuyoruz. Burada boya kıvamının biraz fazla tutuyoruz.
Taş dokulu malzeme üzerinde taş araları sıva veya derz görüntüsünü oldukça belirgin yapmak istiyoruz. Bu yüzden boya
içine suyu, boya ile oranını az olacak şekilde katıyoruz.

Platform üst yüzeylerinde taş plaka kaplı görünümde plakalar arası derzlerin daha ince olmasından dolayı burada boyamızın
içine su oranının çoğaltarak katıyoruz. Yine fırça ile suyu fazla olan siyah boyayı platform yüzeyine sürerek biraz kurumasını
bekliyoruz.

İnce penye türü bir bez kullanarak yüzeydeki boyayı sıyırıyoruz. Üste olan boyalar siliniyor, çukurda kalan boyalar kalarak
taş plakaların görünümünü daha belirgin konuma getiriyor.

Bu fotoğrafta eskitme ve kirletme yapılmamış platform parçası ile eskitme ve kirletme yapılmış platform parçası arasındaki
farkı görüyoruz.

Platform yükseltisini oluşturan taş örme duvar görünümlü yüzeyde istediğimiz etkiyi yakalıyoruz. Ancak, platform üstündeki
görüntü ne yazık ki istediğimiz etkiyi veremiyor. Burada görüldüğü gibi plaka taş aralarındaki derzler oldukça kalın bir görünüm
veriyor. Ayrıca olduğundan fazla kirli bir görünüm de ortaya çıkmış oluyor.

Tekrar platform parçalarını üst yüzeylerini boyuyoruz. Bu da işimizi istenmedik bir şekilde uzatıyor. Her zaman dediğimiz gibi
sonuca ulaşmak için sabırlı olmak gerekiyor. Platform parçalarını yeniden boyayarak kurumaya bırakıyoruz.

Platformların üst yüzeylerini eskitme ve kirletme yapmak için bu kez daha zor bir yöntem deniyoruz. Kuru pastel boyamızı
zımpara ile toz haline getirerek, fırça ile taş plaka görünümlü yüzeyde derz aralarına önce sürüyoruz. Mümkün olduğunca
içe detayların çevresine yaymadan boyayı sürüyoruz.

Yüzeyde isteğimizden fazla bir kirlilik olmamasına dikkât ederek ıslak bez ile silmek yerine silgi kullanıyoruz. Bu işlemi ikici
kez yapıyoruz. Çünkü ilk önce ıslak bez ile sildiğimizde yine isteğimizden fazla bir kirlenme ile karşılaştık ve yine tekrar
boyama zorunda kaldık. Platform parçalarımızın üst yüzeyini üç kez boyamış bulunuyoruz.

İstasyon platformu ile buna bağlanan platform uzantısı olan peron parçalarında, birleşim yerlerinde uyum olup, olmadığını
kontrol ederek burada da yaptığımız işlemlerin sonucunu görüyoruz.

Üstten görünümde, platform üzerindeki plaka taşların arasındaki derzler ile plaka taşların üzeri az kirlilik istediğimiz şekilde
görülmektedir.

Bir önceki mesajımızda platform üstü renklerin istasyon binası ile oldukça uyumlu olduğunu belirmiştik. Ancak yaptığımız
boya çalışmalarında platform üstündeki rengi istasyon binası üzerindeki renklerden farklı yapmaya çalıştık. İstasyonun
platform üzerinde görüntüsünü daha iyi ortaya çıkarmak için renklerde oynayarak zıtlığı yakalamaya çalıştık.

Platform parçaları üzerinde kuru pastel boya uygulamamız  devam ediyor.

Çevrimdışı oruc

• Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #84 : Ağustos 21, 2009, 20:36:23 »
Teoman Bey,

Ellerinize sağlık, calışmanız hem çok güzel hemde çok öğretici.

Platform üstünün eskitmesini yaparken (derz aralarını belirgenleştirme) taş reginin bir iki ton koyusu renk kullansnız olmazmı ?

Saygılar

Oruç

• Teoman Kardaşlar
  • Kurul Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #85 : Ağustos 22, 2009, 15:00:59 »

Oruç Bey, merhaba.

Çalışmamıza olan ilginize çok teşekkür ederim.

Önerinizi dikkâte alarak, platform üstü plaka taş aralarını, taş renginin daha koyusu bir renk ile çalışmaya başladım.

Platform parçaları üzerinde renklendirme çalışmalarında eskitme ve kirletme çalışmamız devam ediyor. 
Taş üstü orta alanları da gri renkle hafif bir şekilde kirletmeye çalışıyorum. Umarım iyi bir şekilde sonuçlanır.
Her zaman eleştiri ve önerilerinizi bekler, saygılar, sevgiler sunarım.

Teoman Kardaşlar

• Teoman Kardaşlar
  • Kurul Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #86 : Ağustos 23, 2009, 20:10:59 »

Platform Kiti Birleştirme ve Boyama Çalışmaları 5. Bölüm

İstasyon platformu üzerinde dikdörtgen yapıdaki taş plaka aralarındaki derzlerin renklendirmesinde, sağ  ve sol peronlar ile
bunların uç kısımlarında yer alan rampalar  ve yine istasyon altına gelen büyük parça platformun da demiryolu cephesindeki
zemin tamamlandı.

İstasyon ön cephesi ile sağ ve sol yanlarındaki zeminde bulunan plaka taşların üzerinde yaptığım işlemleri sırasıyla fotoğraflı
olarak açıklamak istiyorum.

Platform üzerine uyguladığımız birkaç renk denemesi sonrası karar kıldığımız oksit rengine yakın bir renge; Oruç Bey'in önerisi
doğrultusunda derz renklerini, siyahtan döndürüp, mevcut olan rengin koyu tonlarında derz rengi uyguladık. İçe detayların
olduğu taş arası yerlere fırçamızla açık kahverengiye yakın, kuru toz pastel boyanın rengini sürüyoruz.

İkinci işlem olarak taş iç kısımlarına gri renk sürüyoruz. Her defasında yeni sürdüğümüz renklerin üzerini çok bastırmadan
silgi ile siliyoruz.Bu yöntem;yüzey üzerinde toz pastelin dengeli bir şekilde dağılmasını sağlarken içe detayların üzerindeki
fazlalıkları da sıyırıp alıyor.

Bu işlemler oldukça zaman aldığı için bir aralık vererek, merdiven basamaklarını aradan çıkarıyoruz. İhsan Bey'in önerisini
dikkâte alarak merdiven basamaklarını 2mm yükseltili 5 adet yaparak yerine oturtuyoruz. Merdiven basamaklarını, mermer
görünümüne uygun olarak renklendirdik. Gerekirse daha sonra başka bir renk te uygulayabiliriz.

Gri rengi de uyguladıktan sonra siyah kuru pastel toz boyayı fırçamızın ucuyla serbest şekiller oluşturacak şekilde sürüyoruz.

Siyah boya uygulanmasından sonra yine silgimizle yüzeyde silme işlemi yaparak platform taşlarının son yakaladığımız
rengini ortaya çıkarıyoruz. Fotoğrafta görüldüğü gibi işlenmiş ve işlenmemiş plaka taşları renkleri arasındaki fark
açıkça görülmektedir.

Platform üzerindeki yaptığımız boyama, eskitme ve kirletme çalışmalarını tamamlamış oluyoruz. Son geldiğimiz durumdaki
istasyon ve platform çalışmalarımızın çeşitli açılardan çekilmiş fotoğrafları aşağıda görülmektedir

Afyon Şehir İstasyon ve platform çalışması sonrası fotoğraflardan da görüldüğü gibi platformum istasyonu daha iyi ortaya
çıkardığı ve bu yapısı ile  kurgu ve kesit kurgu çalışmalarında daha iyi bir görünüm verebileceği anlaşılmaktadır.

Zannediyorum ben bu çalışmayı kesit kurgu olarak devam ettireceğim. Ancak biraz daha ileri bir zaman içinde.Şu anda
yazlıkta olduğumdan dolayı gerekli malzeme temin edemiyorum. İzmir'deki eve döndüğümüzde ilk fırsatta kesit kurguya
yönelik çalışmalara başlayacağım.

Afyon İstasyon maket kiti hazırlayıp, Türk demiryolu modelciliğine bu güzel meketi kazandıran ve tatil sürecinde,
bana da bu maketi çalışma olanağı veren MTK ve Forumu kurucusu Harun Yamanlar 'a çok teşekkür ederim.

Saygılar
Teoman Kardaşlar

Çevrimdışı haldunabi

• haldun bağbakan
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: istanbul-kadıköy
« Yanıtla #87 : Ağustos 23, 2009, 23:18:24 »
TEOMAN HOCAM,
ELLERİNE EMEÐİNE SAÐLIK. BU KADAR DA GUZELİ OLMAZDI....
ÖNÜNDE SAYGIYLA EÐİLİYORUZ.
yukardaki cümlelerimi özellikle büyük harfle kullandım biline..
eskiler yeniler tüm arkadaşlar sizi cok cok seviyoruz.
Tatiliniz coluk combak aksiliksiz ve sağlıklı geçsin

Çevrimdışı Eylem

• Eylem
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Eylemlerim devam edecektir....
    • GittiGidiyor Dükkan Satışlarım
« Yanıtla #88 : Ağustos 24, 2009, 09:04:11 »
Teoman Abi, gerçekten çok öğretici ve bir sanat eseri nitelikleri taşıyan esere imza attığınızı düşünüyorum.tebrik ederim .
Teşekkürler.
Eylem Keskin

Çevrimdışı Atilla Sülün

• Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #89 : Ağustos 25, 2009, 17:05:04 »
büyük ebatta çıktısı alınıp, çerçevelenip, duvara asılacak kadar güzel bir çalışma. ellerinize sağlık.

• Teoman Kardaşlar
  • Kurul Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #90 : Ağustos 25, 2009, 19:40:55 »

Haldun Bey, Eylem Bey, Atilla Bey,
Güzel duygu ve düşüncelerinize çok teşekkür ederim.

Hepinize saygı ve sevgilerimi iletirim.

Platform çalışmamıza küçük bir çalışma eklemek istedim. TCDD'nin  istasyon peronlarında  mutlaka o istasyona ait isim
tabelâları bulunur. Bu durumu dikkâte alarak platform çalışmamıza bir ekleme yapalım istedim. Şekil olarak geçmiş dönemlere
uygun bir tabelâ çalışması yaptık. TCDD'ye ait eski fotoğraflarda yer alan çeşitli istasyon peronlarında kullanılan tabelâları
örnek almaya çalıştık.

Kağıt tutrucusu olarak bilinen 'Ataş' lardan yararlandık. Bu malzemenin kalınlığı ve işlenmesi, yapacağımız tabelâ şasisine
çok uygun olduğundan pense ve keski kullanarak birkaç ataşa şekil verdik. İstediğimiz şekili verdiğimiz ataş parçalarının iki
tanesine ''Afyon Şehir'' yazısını önlü arkalı olarak önce bir kartona sonrada iki çubuk arasına yapıştırdık. Tabelâ ayaklarının
dibine de küçük pvc parçalarından durması için taban yaptık. Tabelâ taşıyıcı demir boru görünümlü ataştan yaptığımız tabelâ
şasilerini siyah boya ile boyadık. Sonra bu şasinin zemine oturduğu beton tabanlık görünümünde olan pvc parçaları da gri renk
ile boyayıp, platform peronlarının her iki başına yerleştirdik.

Yapıtığımız bu küçük çalışmanın platform üzerindeki görünümleri:

Saygılar
Teoman Kardaşlar

Çevrimdışı oruc

• Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #91 : Ağustos 30, 2009, 17:56:35 »
Teoman Bey ,

Bir haftadır tatildeydim, yeni döndüm, çalışmanızın bitmiş halini yeni gördüm.
Ellerinize sağlık , çok güzel bir model olmuş.

Harun Bey den artık bu kiti tamamlayacak birde iki hollü lokomotif tamir garaji bekliyoruz.

Herkeze sevgiler.

• Teoman Kardaşlar
  • Kurul Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #92 : Ağustos 30, 2009, 21:11:12 »

Oruç Bey,merhaba.

Görüşlerinize çok teşekkür ederim.

Sizin de değindiğiniz gibi Harun Bey, bu tür kit serisi olarak bir de lokomotif deposu
üretse çok iyi olacak. 

Bildiğiniz gibi istasyon kiti sonrası, tamamlayıcı aksesuar olarak istasyon platformları
çok iyi olmuştu.

Harun Bey, Oruç Bey'in görüşüne katılarak, lokomotif deposu kitini de bekliyoruz.

Saygılar
Teoman Kardaşlar

Çevrimdışı ysunbul.1

• Yusuf
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: ESKİŞEHİR
  • Dostluklar Cam gibidir,çabuk k?r?l?r,zor onar?l?r.
    • Emekli Makinist
« Yanıtla #93 : Ağustos 30, 2009, 23:38:05 »
   Teoman hocam maketin son hali ile gerçekten çok güzel bir çalışma olmuş,tekrar ellerinize sağlık,epeydir foruma giremiyordum,çalışmalarınızı takip etmeye devam ediyorum,kolay gelsin.Yusuf SÜNBÜL

Çevrimdışı Pelin Merve Toprak

• Pelin Merve Toprak
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #94 : Eylül 10, 2009, 00:07:10 »
çok güzel yapmışsınız, ellerinize sağlık.
12 yaşındaki bir üye :D

• Teoman Kardaşlar
  • Kurul Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #95 : Eylül 10, 2009, 16:29:11 »

Yusuf Bey ve Pelin Afyon İstasyon maketi ile ilgli görüşlerinize çok teşekkür ederim.

Sevgili Pelin, baban İrfan Bey'in tren modellerine aksesuar yapımlarında senin de çok
güzel çalışmalar yapacağına yürekten inanıyorum. Sizler geleceğin, bilgli nesillersiniz.

Günümüzde daha çok ileri yaş grubunun ilgi duyduğu tren modelciliğini, senin gibi istekli
çok genç bir kızımızın ilgilenmesi bizleri çok umutlandırdı.

Bu güzel hobiyi çevrendeki yaş grubu arkadaşlarınla paylaşmanı, yapacağın çalışmalarını
bu forumda paylaşarak arkadaşlarını da özendirmeni öneririm.

Sevgili baban, İrfan Toprak arkadaşımızın da böyle istekli ve ilgili bir kızı olduğu için de
çok şanslı olduğunu vurgular, seni; modeltrenciler klübü ve formumuzla tanıştırdığından dolayı
kutlarım.

Saygılar, sevgiler.
Teoman Kardaşlar

Çevrimdışı Pelin Merve Toprak

• Pelin Merve Toprak
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #96 : Eylül 10, 2009, 18:19:34 »
Sayın Teoman bey ve diğer büyüklerim,

Sizin bu tüm sözlerinize çok teşekkür ederim.
Yakında lima yataklı vagonumun resimlerini vereceğim. Şu an vagonum boyama aşamasında. İleride BR52 buharlı trene kombine edeceğim. Yavaş yavaş babam bana vagon almaya başladı. Boyayacağım vagonlar: TCDD, mavi tren. Babama yardım da ediyorum.
Babama eski boya sökümü ve maskelemede yardım ediyorum. Çok eğleniyoruz. Sizin, Harun Bey`in ve diğer üyelerin çalışmalarına bakmayı çok seviyorum.

Saygılar......
« Son Düzenleme: Eylül 13, 2009, 20:04:50 Gönderen: Pelin Merve Toprak »
12 yaşındaki bir üye :D

Çevrimdışı GOKHAN OZKAN

• Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #97 : Eylül 11, 2009, 10:19:46 »
Çok güzel
G. ÖZKAN

Çevrimdışı Ferda

• Ferda Genç
  • Kurul Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: ?stanbul
« Yanıtla #98 : Ekim 18, 2009, 12:22:33 »
Teoman bey, Afyon İstasyon Maket çalışmanız birleştirme ve özelikle boyama aşamaları açısından hepimize çok faydalı bir kılavuz olacak. Emeğinizin sonucu ise tek kelime ile harika !. Detaylı paylaşım için teşekkürler. Ellerinize sağlık.

Ferda
İYİ YAPILMIŞ BİR İŞİN ÖDÜLÜ, ONU YAPMIŞ OLMAKTIR.

• Teoman Kardaşlar
  • Kurul Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #99 : Ekim 18, 2009, 22:31:17 »

Ferda Bey, merhabalar.

Özel işleriniz nedeni ile bir süredir forumda yoktunuz. Tekrar sizi forumda gördüğüme sevindim.
Umarım her şey istediğiniz şekilde olmuştur.

Afyon İstasyon Maketi çalışması ile ilgili güzel sözleriniz için çok teşekkür ederim.

Yapmış olduğum çalışmalarda, paylaşımcı bir anlayış ile sizlere faydalı olabiliyorsam ne mutlu.

Aynı şekilde sizin ve birçok üyemizin, çeşitli bilgilendirici güzel çalışmalarınızdan bende çok faydalanıyorum.

Afyon İstasyon Maket çalışmasını; kesit kurgu çalışmasına dönüştürüp, sevgili İlyas Şıklar Bey'in gerçekleştirmeyi
düşündüğü bir oluşum içinde değerlendirmeyi düşünüyorum. Bu durum ile ilgili kesit kurgu çalışmaları hazırlığı içindeyim.

Sevgili Ferda Bey, Afyon İstasyon çevresindeki çalışmalarda, sizin yapmış olduğunuz güzel çalışmalarınızdan örnek
alarak bu kesit kurgu çalışmasını ortaya çıkaramaya çalışacağım.

Saygılar, sevgiler.
Teoman Kardaşlar