Gönderen Konu: TCDD'nin Emektar Buharlıları ( Yeşilkavak, Alaşehir, Soma)  (Okunma sayısı 26689 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Teoman Kardaşlar

• Teoman Kardaşlar
  • Kurul Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: izmir
Ynt: TCDD'nin Emektar Buharlıları ( Yeşilkavak, Alaşehir, Soma)
« Yanıtla #20 : Eylül 10, 2009, 17:42:32 »

Salih Bey, çok iyi yapmışsınız. Elinize ve yüreğinize sağlık.

Saygılar
Teoman Kardaşlar

Çevrimdışı Barbaros

• barbaros a??rbaş
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: istanbul
« Yanıtla #21 : Eylül 10, 2009, 20:31:50 »
Mimar Sinanın 7 delikli yaptığı köprünün dört deliğini işe yaramaz diye kapatıp koskoca ilçenin sular altında kalmasını başaran  bir zihniyetin olduğu ülkede trenlerimizin korunacağını aklınız kesiyormu.Boşuna uğraşmayalım bizim ülkemizden değil ama insanımızdan hiç bir şey olmaz geçmişini korumayan toplumlar her zaman huzursuzluk içinde yaşamışlardır. örnek mi Türkiye cumhuriyeti. daha güzel örnek olurmu!. Eskişehirde TC nin ürettiği yegane lokomotif Karakurt bile bir köşeye atılmış çürümeye terk edilmiş vaziyette duruyor. rayda bile değil toprağın üzerine atıvermişler lokomotifi.biz hala korurlarmı korumazlarmı diye birbirimize bakıyoruz!!!

Çevrimdışı Scuba65

• Forum Üyesi
« Yanıtla #22 : Eylül 10, 2009, 22:30:02 »
Üzülerek belirtmek isterim ki tespitleriniz doğru. Umarım şansları vardır ve de mail atmakla kötülük yapmamışımdır.Zira bu zihniyet ''aa orda hurda parası var'' demez.  >:(
Deve yavaş gider, ama hep gider!

Çevrimdışı Scuba65

• Forum Üyesi
« Yanıtla #23 : Eylül 15, 2009, 12:50:18 »
Mesajımı bir daha yazdım. Bakalım cevap gelecekmi ?  ::)

Alıntı
Sayın Yetkili,

Ekli maillimde bahsetmiş olduğum konu hakkında olumlu yada olumsuz görüşünüzü bildirmenizi rica ederim.

Saygılarımla,

Salih Gülgün
İNŞAAT ve EMLAK (PROPERTY SERVICES)
Makina Mühendisi - Yönetmen ( Supervisor)
Tel/Ext : 0 (212) 336 2040
Fax : 0 (212) 336 2051
----- Forwarded by Salih Gülgün/HBTR/HSBC on 15/09/2009 12:40 -----

Salih Gülgün/HBTR/HSBC
10/09/2009 17:31   
   To
   byhim@tcdd.gov.tr
   cc

Subject
   Öneri ve dilek !

Yeşilkavak, Alaşehir,Soma istasyonlarında çürümeye terk edilmiş buharlı lokomotifleri restore ederek mevcut istasyonlarınızda sergilenmek üzere kullanamazmısınız ?  Bunları gelecek nesillere resimlerde değil gerçek halleriyle göstermek TCDD'nin görevi diye düşünüyorum.

Saygılarımla,

Salih Gülgün
İNŞAAT ve EMLAK (PROPERTY SERVICES)
Makina Mühendisi - Yönetmen ( Supervisor)
Tel/Ext : 0 (212) 336 2040
Fax : 0 (212) 336 2051
Deve yavaş gider, ama hep gider!

Çevrimdışı Ugur

• Uğur Kadıköylü
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: Türkiye / Manisa
  • Manisaspor
    • Siber Savaş
« Yanıtla #24 : Haziran 09, 2015, 12:40:03 »
Teoman abi/üstadım emeğine sağlık çok güzel bir yazı ve inceleme olmuş. Baba tarafımın Soma'lı olmasından dolayı küçüklüğümde her hafta Soma'ya gidip gelirdik trenle eskiden orada 12 taneye yakın eski lokomotif bulunuyordu bir ara temizlediler ama sonra yine öylece kaldı. birde oradaki bakım atölyesi var mutlaka görmüşssündür orada eski bir DH 6 500 vardı hayranıydım resmen =) yazmış olduğun yazıları,fotoğrafları görünce duygulandım.. Oradaki eski lokomotifler için birkaç yere hep birlikte (Rewell Lokomotif Projesi) mail atsak ilgilenen olmaz mı acaba?

Selametle..
Millî olmayan bir hükûmet milleti her vasıta ile felâkete götürdüğü zaman, bu milletin her ferdinin millî duygulara kapılarak isyan etmesi hak değil, millî bir görev olur.