Gönderen Konu: Air Brush Yeni Gelmiş  (Okunma sayısı 12900 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

cenk

• Ziyaretçi
Air Brush Yeni Gelmiş
« : Ekim 22, 2008, 13:10:02 »
Sevgili Hocalarım ve Dostlar
Dün Bauhous da gezerekn airbrush ları gördüm yeni gelmiş kompresörsüz set 52 ytl birde 2 barlık ayarlı kompresör var oldukça hoş ve ufak ve sessiz bir kompresör fakat el yakıyor air brush ve kompresör 320 YTL ilgilenenlere duyurmak istedim yanlış yere konu açtıysam lütfen gerekli bölüme taşıyınız.
Herkese Sevgi ve Saygılar

BU ARADA YAPI KREDİ KARTA VEDE FARKSIZ 10 TAKSİT YAPIYORLAR

Çevrimdışı Kuzey

• Kuzey
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
Ynt: Air Brush Yeni Gelmiş
« Yanıtla #1 : Ekim 22, 2008, 16:52:17 »
cenk bey
Merhaba acaba bu bizim için yeterli bir kalitemidir. Pek tecrübem yok boya konusunda ama yapmaya başladığımda bu alet ileri seviyelere gelmeye başlayınca yetersiz kalıp bir kenara mı atılır. Bu konuda bir fikriniz varmı?
Sanırım Teoman bey bu konuya bir iki küçük ekleme ile aydınlatıcı olabilir
EK:

cenk

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2 : Ekim 22, 2008, 17:26:13 »
Teoman Hocamız çok daha iyi bilirler ama bana göre çok uzun süre bizi götürür kötü bir malzeme değil

Çevrimdışı Teoman Kardaşlar

• Teoman Kardaşlar
  • Kurul Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: izmir
« Yanıtla #3 : Ekim 22, 2008, 20:36:42 »

Arkadaşlar, airbrush ile ilgili size yardımcı olabilmem için Cenk Bey'in yazdığı airbrush'ı görmem gerekli!

Ancak size yinde de yardımcı olmaya çalışacağım.

1- Aşağıdaki ilk linkte sizin işinizi görebilecek bir airbrush takımı var. Airbrush ve kompresör birilkte takım halinde fiyatı 
    Bauhous'tan daha uygun.

İlk sayfada solda ''Airbrush Tabancaları''nı tıklayın. Aşağıya doğru indiğinizde Proxxon Airbrush seti
inceleyin. Bu setin fiatı, sayfanın altındaki fiat listesinde bulunmaktadır.
Lokolmotif vagon ve çeşitli bina boyamaları için yeterli olacaktır. Yine bu firmada daha ileri düzeyde ince çalışmalar için çeşitli tabanca ve kompresörler bulunmaktadır.

http://www.airbrush57.com/

2- İkinci olarak verdiğim linktede çeşitli airbrushlar bulunmaktadır. Buradaki ürünlerin fiatları biraz daha farklıdır.
İlk sayfada airbrush çeşitleri bulunmaktadır. 2. sayfada ürünlerin bulunduğu kısımda sol üstte ve altta 2 değişik türde kompresör bulunmaktadır.

http://www.modelizmo.com/urunler.asp?gid=222

Umarım bu bilgiler sizlere yararlı olur.

İyi çalışmalar dileklerimle saygılar, sevgiler.
Teoman Kardaşlar

cenk

• Ziyaretçi
« Yanıtla #4 : Ekim 23, 2008, 13:53:33 »
Sayın Teoman Hocam
Verdiğiniz linkte kompresörüyle beraber hangi modeli tavsiye edersiniz acaba
Saygılar

Çevrimdışı Teoman Kardaşlar

• Teoman Kardaşlar
  • Kurul Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: izmir
« Yanıtla #5 : Ekim 23, 2008, 18:34:32 »

Cenk Bey, merhaba.

Size en uygun olacak,  kompresör ile birilkte airbrushı olan settir.
Bunu 1. madde de açılamıştım. Bauhous!ta gördüğünüz sete benzermi bilemem ancak birkez daha
bu linkteki setin fotoğraflarını aktarayım. Onun üzerinden açıklamaya çalışayım.

Airbrush + Kompresör setin bulunduğu kutunun kapağında, airbrush ile çeşitli modellerin üzerine
yapılan boyama çalışmaları görülmektedir. Hobby amaçlı bu tür işlerde bu set yeterlidir.

Kutunun içerisinde airbrush ve kompresör görülmektedir.

Bu setin olduğu linkteki firma; bu ürünü 280.oo YTl. olarak fiat listesinde göstermiştir.
Sizin Bauhous'ta 320.oo YTL olarak gördğünüz set ile bu setin arasındaki fiat farkı 40.oo YTL dir.

320.oo YTL.  size göre el yakıyor ise bu fiat da size göre ne olabilir? Ona siz karar verin!
Benim size yapabileceğim açıklamalar bu kadardır.

Saygılar
Teoman Kardaşlar

cenk

• Ziyaretçi
« Yanıtla #6 : Ekim 23, 2008, 19:21:37 »
Sayın Hocam
Bu bauhaus da gördüğüm set ile aynı kompresörde 2 bar basınç ve ayarlı idi

Çevrimdışı burakb

• burakb
  • Forum Üyesi
  • Yer: ?stanbul
« Yanıtla #7 : Ekim 25, 2008, 23:48:18 »
Merhaba Arkadaşlar

Karaköy'de Galata hırdavatçılar çarşısında Altunel Ticaret'te uygun fiyatlı tabanca ve kompresör bulabilirsiniz. Kompresörler 90€ tabancalar 30€ civarında. Hepsi yerli üretim. Modelcilik sitelerindeki forumlardan takip ettiğim kadarıyla kullananlar çok memnun. Bugün almaya gittim ancak cumartesi günleri yarım gün çalışıyorlarmış. İnternet sitesi aşağıda. Umarım işinize yarar.

www.altunel.com.tr

Sevgiler, saygılar.