Gönderen Konu: Köpük Malzemeler ile Çalışmak, Köpük Dolgu Sistemleri  (Okunma sayısı 15946 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

avsalı

• Ziyaretçi
Ynt: Köpük Malzemeler ile Çalışmak, Köpük Dolgu Sistemleri
« Yanıtla #20 : Ocak 24, 2007, 15:48:28 »
bizimle paylaşırsın artık alper . maliyeti nekadar çıkacak bakalım . A.Ustanın söylediği makine 30 YTL idi yanılmıyosam.

abdusta

• Ziyaretçi
« Yanıtla #21 : Ocak 24, 2007, 16:10:08 »
alp bahsettigim sey 40vattır
bunun ucu çok önemli yapacaksanız eger bir yerden kromnikel tel bulmanız gerekir uç için

denedigimde şaşırdım köpüğü suyu bıcakla keser gibi karsısnda hiç direnç oluşmuyor

kolay gelsin
saygılar a.usta

ktuzunalp

• Ziyaretçi
« Yanıtla #22 : Ocak 24, 2007, 16:20:27 »
Biraz deneyim kazandıktan sonra, tualinde çalışan ressam gibi, siz de köpüğe istediğiniz şekli verebileceksiniz.

Saygılar

abdusta

• Ziyaretçi
« Yanıtla #23 : Ocak 24, 2007, 16:23:00 »
kamil bey özel mesaj yolladım
cevap vermeniz arz

saygılar
a.usta

Çevrimdışı Alponzo

• Alper D?NÇ
  • Forum Üyesi
  • Yer: Edremit/Bal?kesir
« Yanıtla #24 : Ocak 24, 2007, 20:40:50 »
Ben elektirikli soba telleri ile yapmayı üşünüyorum.Şimdilik teori.Yapım aşamasında ne gibi zorluklar yaşanacak bilinmiyor.Bizde bulunan eski elektirkli sobayı bozup içindeki aletleri alıp yapmayı planlıyorum.Ama şu an fikir aşamasında.Hayata geçince sizlerle paylaşırım.

Alper

ktuzunalp

• Ziyaretçi
« Yanıtla #25 : Ocak 25, 2007, 11:06:57 »
Yapılabilir, ancak 24 V civarında güçlü bir trafoya ihtiyacınız olacak. Tel kısa olacağı ve çarpılma riski nedeniyle 220 V ile kullanmanın pek akılcı olmayacağı düşüncesindeyim. Kısa tel çok akım çekeçeği için (neredeyse trafo kısa devre olmuş gibi birşey) trafonuz yüksek Watt'lı olmalı. Elektrikçilerde satılan kuvarz tellerden alsanız bir trafo ile birlikte kendiniz de yapabilirsiniz.

ktuzunalp

• Ziyaretçi
Köpük kesme aleti Türkiye'de !
« Yanıtla #26 : Şubat 15, 2007, 14:49:49 »
Daha önce konuştuğumuz köpük kesme aletinden hala isteyen varsa, Ankara'daki dağıtıcı firmaya ulaşmış. İstenmesi halinde Konya sokaktaki Yıldırım Elektroniğe gönderecekler. Liste fiyatı 26.50 Eur + KDV imiş.

Dağıtıcı firmanın telefonu (0 312) 257 12 33

Çevrimdışı uzay

• Forum Üyesi
« Yanıtla #27 : Şubat 15, 2007, 15:45:35 »
abi bugün bende görüştüm dagıtıcı firmayla banada talep gelmeden dagıtım olmayacagından bahsetti ve karaköydeki atarsenle irtibata geçip sipariş vermemi söylediler. bende aradım görüştüm. siz bize ürünün kodunu gönderin biz fiyat alıp size dönelim diyolardı.
Ürün cuma günü istanbula geliyor.Bir aksilik olmazsa cumartsi gidip alıcam.
adresi
Perşembe Pazarı Galata Hırdavatçılar Çarşısında Atarsanin Firması   Görüştüğüm Yetkili Adil Bey
Numarası 0 212 292 0664

ege sensörlü firmasının diğer hobi ürünleri ve çalışma lanları pdf si
http://www.egeaydinlatma.com/steinel/kullanim_kilavuzlari/Werkzeugtech.%20Prosp_TR.pdf
« Son Düzenleme: Şubat 15, 2007, 17:14:25 Gönderen: enges »

Çevrimdışı uzay

• Forum Üyesi
« Yanıtla #28 : Şubat 17, 2007, 22:02:31 »
bugün karaköye uğrayıp köpük kesme makinesini aldım. işallah yaptıklarımıda burda sizlerle paylasırım. gitmişken birtanede gazlı lehim makinesi ve masa üstü ışıklı mercek aldım. adamlar 10 adet köpük kesme getirmişler ve kdv dahil 57 ytl ye satıyolar. diger ürünlerde kdv problem değil ama bu ürün için kesmek zorundaymışlar. onun yanısıra model boyama malzemelerinin seti 275 ytl. küçük bir hava komprosörü var fiyatın içinde. birde ilgimi lehim makinesinin firmasının ürettiği micro torch diye bir alet çekti. oda gazla çalışıyor ve 1300 dereceye ulaşıyor. lehim makinesi 45 ytl , bu torch dediğim makine 55 ytl, masa üstü mercek yuvarlağı 60 ytl karesi 80 ytl . link aşagıda:
http://www.rekrow.com.tw/

avsalı

• Ziyaretçi
« Yanıtla #29 : Şubat 17, 2007, 22:14:41 »
güle güle kullanın enver bey.bu gazlı lehim tabancasının ucu ince galiba çok küçük lehim işleri yapılabiliyormu kolaylıkla denemelerinizide paylaşırsanız bende almak istiyorum birtene

Çevrimdışı uzay

• Forum Üyesi
« Yanıtla #30 : Nisan 21, 2007, 15:03:51 »
ömer abi lehim makinesi çok fonksiyolu kullanıla biliyor. ısı tabancası gibi, kalın lehim veya kurşun lehim gibi veya direk alev olarak. ama ben lehim için genede 40 watt lık elektirikli bir lehim makinesi kullanıyorum.
evet köpük kesme makinesi ucuzladı . Ben 57 ytl ye almışdım :( fiyat 35 ytl bauhausda kampanyada.

enver