Son İletiler

Sayfa: [1] 2 3 ... 10
1
Roco / Ynt: Roco Br74
« Son İleti Gönderen: Arda Tırmaş Eylül 16, 2019, 23:10:04 »
DC modellerde uyum sorunu olmaz, piko rayları tavsiye ederiz, hem fiyat performans hem de bulunabilirlik açısından en uygunudur, kontrol ünitesi için de aynı şekilde 55003 model kumanda yeterli olur
2
Roco / Roco Br74
« Son İleti Gönderen: Semaver Eylül 16, 2019, 01:07:39 »
Evet arkadaşlar ebaydan bugün br74 roco buharlı lokomotif siparişi verdim. Ray konusuna girmek istiyorum. Roco için piko veya başka bir firmanın rayları uyumlumudur? Birde tabi kontrol ünitesi işi var. Kontrol ünitesi içinde diğer firmaların kontrol ünitelerini kullanabilir iyim? Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.
3
Yeni Üyeler Lütfen Kendinizi Tanıtın (New members say hello here) / Ynt: Merhaba
« Son İleti Gönderen: Semaver Eylül 14, 2019, 17:21:22 »
Yanıtlar için teşekkür ederim arkadaşlar. Ebay de bakınıyorum şu aralar. Buharlı lokomotif büyük ihtimal ile roco olacak. Birkaç açıkarttırmaya katıldım.
Dizel olarak büyük ihtimal ile sıfır alacağım. Piko nun Sscb modelini gördüm Rusya'da çok hoşuma gitti. Onun dijitalini almayı düşünüyorum. Sonra sırada raylar, güç kumandası ve birkaç vagon var. Ebay şuan gördüğüm kadarı ile maden olmuş lokocular için.
4
Hoş geldiniz,

Sanırım sıfır model düşünmüyorsunuz, eğer sıfır buharlı istiyorsanız Kemal Bey' in de yazdığı gibi piko markası roco ve fleischmann gibi markalarla aynı seviyeye geldi, hepsinden iyisi brawa ama onun da yanına yaklaşılmıyor, 90 lı veya 2000 li yıllar modellerinde ebay den brawa almanızı tavsiye ederim, uygun fiyata açık artırma fırsatları oluyor, rusya da bizdeki gibi paypal yasağı yoktur diye düşünüyorum, ne de olsa vatandaşını düşünen bir ülke  ;D

Amerikan dizeli düşünüyorsanız bachmann dcc modellerini tavsiye ederim, bir atlas, kato veya mth kadar olmasa da eski bachmann modellerine göre kalitesi çok iyi, avrupada bulmak zor gerçi, çok beklemeniz gerekebilir 
5
Yeni Üyeler Lütfen Kendinizi Tanıtın (New members say hello here) / Ynt: Merhaba
« Son İleti Gönderen: kemalomay Eylül 14, 2019, 00:58:01 »
Volkan kardeşim aramıza hoş geldin , yeniden trenci olmana sevindim , bu soruyu 10 yıl önce sorsaydın kesinlikle Roco al derdim ama son zamanlarda artık Piko da gayet kaliteli ürünler yapıyor. DC sistedeki her marka vagon ve lokomotifler birbirine uygundur.
6
Yeni Üyeler Lütfen Kendinizi Tanıtın (New members say hello here) / Merhaba
« Son İleti Gönderen: Semaver Eylül 13, 2019, 19:22:25 »
Merhaba arkadaşlar. İsmim Volkan. Rusya da yaşıyorum. Yaşım 43. Aslen İzmir doğumluyum  çalışma hayatım boyunca Antalya'da yaşadım. Antalya da iken Bachmann lokolarım vardı. Rusya'ya gelirken sevdiğim bir genç arkadaşıma hediye etmiştim. Şimdi yine bu hobim hortladı. Lego lokolar aldım oğlum oynuyor ama beni kesmiyor açıkçası. Şimdi yine başlayacağım toparlamaya. Tabi Antalya'da iken lokolarım klasik elektrikli lokolar idi. Bir adet santafe dizel Birtane de steam lokom vardı. Abd den getirttiğim için fiş sorunu yaşamıştım bir süre tabi çözümüde basitmiş.

Ben küçükken babam baba Almanya'dan piko set getirmişti bu açıdan baktığımda Bachman biraz daha kalitesiz gözümde detay olarak.
Size bir iki sorum olacak açıkçası. Cevaplarsanız memnun olurum.
Yine bir adet dizel bir adet steam lokomotif alacağım.
Roco yada piko düşünüyorum. Steam klasik dijital olmayacak onu büyük ihtimal diaroma ile vitrine koyacağım. Sizce detay olarak roko mu yoksa piko mu? Hangisi daha iyi? Steam loko olarak. Birde vagon alırsam birbiri ile uyumlumu iki firma?
Kusura bakmayın tanışma yazımda direk soru soruyorum ama cevaplarsanız memnun olurum. Saygılarımla.

Volkan BERBEROĞLU
7
Ali Bey, bilgilendirme için teşekkürler. Yeni gelecek ray sistemi ile Z21 Kontrol üniteleri uyumlu olacak mı? Yeni bir kurgu çalışması için yeni ray sistemini beklemek daha mı doğru olur?
8
Modelleisenbahn Group / Ynt: Sachsenmodelle
« Son İleti Gönderen: Arda Tırmaş Eylül 11, 2019, 09:54:52 »
Merhaba Mesut Bey, görüşleriniz için teşekkür ederim, bu hobiyi severek yapmaya devam ediyorum, bırakmak zorunda kalana kadar da paylaşımlara devam edeceğim, şartlar zorlaşıyor ve umarım zorunda kalmam


Bu da yeni aldığım sachsenmodelle yük vagonu9
Hiç bir konuya girmeyen mesajlar... / Ynt: Ray çizim programı arıyorum
« Son İleti Gönderen: enges Eylül 10, 2019, 15:56:24 »
teşekkür ederim bilgiler için
any rail ile boz yapla hallettm
10
Modelleisenbahn Group / Ynt: Sachsenmodelle
« Son İleti Gönderen: ihsan Eylül 10, 2019, 15:09:06 »
Herkese merhabalar

Bu forum ve kulüp ilk kurulduğunda Sn.Harun Yamanlar ''GURUPLAŞMAMA'' konusuna konusuna aşırı hassasiyet göstermişti
Ama maalesef  bu gün gelinen bu noktada Harun beyin gösterdiği bütün çabalar boşa çıktı

Şöyle olmuştur,böyle olmuştur , nedeni şudur budur bilemem

Forumlarda benim gözlemlediğim şöyle bir durum var

Forumlar eğer sosyal aktivitelerle desteklenmezzse o forumun içeriği ne olursa olsun hiç bir değeri yoktur o forum  yok olmaya mahkumdur


Saygı ve Sevgilerimle
Sayfa: [1] 2 3 ... 10