Ocak 16, 2018, 09:49:47 *
Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Duyurular:
Foruma üye olmak isteyen arkadaşlarımızın başvurularında isim, soyisim, yaş, yer ve telefon numarası bilgilerini eksiksiz ve doğru vermelerini bekliyoruz.
Eksik bilgi ile başvurular kabul edilmeyecektir, bilgileri eksik veya yanlış olan üyelikler kaldırılacaktır.
Foruma yeni üye olan arkadaşlarımızın kendileri ile ilgili kısa bir tanıtımı "Yeni üyeler lütfen kendinizi tanıtın" bölümünde bir mesaj ile yapmalarını bekliyoruz.
 
   Ana Sayfa   Yardım Giriş Yap Kayıt  
Sayfa: [1] 2 3 ... 10
 1 
 : Ocak 15, 2018, 12:40:43 
Başlatan loko - Son mesaj Gönderen: hayri
Thank you Luca...

 2 
 : Ocak 15, 2018, 12:19:20 
Başlatan huseyinozsut - Son mesaj Gönderen: huseyinozsut
Tebrikler çok güzel, malta merkezli PAYPAL hesabını nasıl açtınız biraz açıklarsanız bize de lazım olur.
İyi çalışmalar dilerim.

Teşekkür ederim.

Öncelikle yurtdışı merkezli bir sanal kart aldım. Entropay adlı siteden aldım. Sanal kartı oluşturmak için gerekli olan minimum para yüklemesini yaptım. %5 komisyon alıyorlar. Sürekli bu kartı kullanmak biraz masraflı. Ancak bir kereliğine kullandım. Sanal kartı oluşturduktan sonra sanal kartın kayıtlı olduğu ülkenin paypal sitesine girdim (Entropay Malta merkezli olduğu için, ben Malta'ya girdim). Üye oldum.

Burada iki sıkıntı var:
Birincisi, sahte bir Malta telefon numarası girmeniz gerekiyor.
İkincisi, adres olarak Türkiye adresinizi bile yapsanız, sonu Malta ile bitiyor. Dolayısı ile paypal hesap adresi ile gönderi adresinin aynı olmasını isteyen hiçbir satıcıdan alışveriş yapamazsınız.

Üye olduktan sonra Türkiye kartımı da Paypal hesabına tanıttım. İlk alışverişimi sanal karttaki parayı bitirmek için sanal karttan yaptım. Tercihen bunu hiç yapmayın. Sanal kartı paypal hesabınızdan silin. Paypal, kartın sanal kart olduğunu anlıyor ve hesabınızı incelemeye aldığında "şüpheli hesap" konumuna düşülüyor. Ben düştüm. Mail attım birkaç gün içinde düzelttiler. Ancak bu kartı hiç kullanmazsanız, anlayamazlar. Dolayısı ile şüpheli hesap konumuna düşmezsiniz.

Sanal karttaki paranızı herhangi bir yerden doğrudan kartla alışveriş yaparak harcayabilirsiniz zaten.

Paypal Malta adresi:
https://www.paypal.com/mt/home

----------------------

Paypal'i sahte adres ve telefonla kullanmamak için, yurtdışında yaşayan bir arkadaş, onun telefonu, onun adresi ve o ülkede bir sanal kart hesabı kullanılabilir. Bu durumda her şey doğru olur. Ancak gene, paypal tanımlı adresine gönderi yapan satıcılardan yapacağınız alışveriş, ürün arkadaşınızın adresine gidecekse mümkün olur.

 3 
 : Ocak 14, 2018, 19:52:29 
Başlatan loko - Son mesaj Gönderen: kemalomay
Hi Luca friend , special thanks for your share again , after a big break. We are happy.

 4 
 : Ocak 14, 2018, 15:54:28 
Başlatan huseyinozsut - Son mesaj Gönderen: TRAINMAN
Tebrikler çok güzel, malta merkezli PAYPAL hesabını nasıl açtınız biraz açıklarsanız bize de lazım olur.
İyi çalışmalar dilerim.

 5 
 : Ocak 14, 2018, 12:47:20 
Başlatan Çağdaş BABACANOĞLU - Son mesaj Gönderen: kuyumaz
Oncelikle kolay gelsin. Sevgili Can’ın yazdıklarına aynen katılıyorum. İlla dıs kısmı osb yapmak istiyorsan cam vb agactan imal edilmiş yalıbaskı konstruksıyon ile kaplıyabilirsin. Kose birlesmelerine dikkat. Selamlar kolay gelsin.

 6 
 : Ocak 14, 2018, 11:36:00 
Başlatan loko - Son mesaj Gönderen: loko
 Smiley
hallo and happy new year 2018 i present my layout 2017 and the new central station after 20 years of trains with my collections of model ho is dedicate to locomotive and coach handmade of slovenian,croatian and another balkans state.The layout is set in Epoch 5 between about 1997 and ......now...Trains featured on the layout are operated by SZ HZ ZS ZBH.... Most models are repainted and detailed.This amazing day tour will reveal all the top beauties of 2 countries on the East European area for perfect tour with Bahn Touristik Express train

THE VIDEO
https://youtu.be/5S5q9ALNdzc

my website
http://www.trainpagesofluca.com/
dedicate to locomotive and coach handmade of slovenian,croatian and another balkans state photos and other...
this month the photo from railways station Pivka with the special train Majestic Imperator-
bye loko

 7 
 : Ocak 14, 2018, 01:11:20 
Başlatan huseyinozsut - Son mesaj Gönderen: huseyinozsut
Öncelikle oyuncaklarım geldi!  Smiley

Tramvay:

Kargo dahil tanesi 11 Euro'ya bu makasları buldum. Makas almaya pek niyetim yoktu. Ancak hem ucuzlardı, hem de tertemizler, hiç kullanılmamışlar. Yedek olsun diye aldım. Satıcıyı aradım. Değeri düşük göstermesini istedim. Gümrüğe takılmadan geldiler. Paypal Türkiye'den sürüldü belki... Ama ne değişti ben de anlamadım. Malta merkezli bir paypal hesabı açmam 5 dakikamı aldı. Bu makaslar da bunun kanıtı  Grin :Dioramadaki tüm makasların elektronik bağlantısını bitirdim. Hepsi çalışıyor. Yeni gelen lokomotifim ve tramvayım çalışıyor:

https://youtu.be/MbouT_G3kYc

Tablalarım açık haldeyken alttan böyle gözüküyor:
Wireless olmayan bir bilgisayar bağlantı düzeneğini wireless çalıştırmak için son derece pratik bir yol buldum. Dioramanın kurulu olduğu odada PC var. Multimaus'un usb çeviricisi bu pc'ye bağlı. Bu pc kablo ile modeme bağlı. 8" windows tabletim de wireless ile modeme bağlı. Tek yapmam gereken tablete de pc'ye de teamviewer kurmak oldu. Tabletten doğru pc'yi kontrol edebiliyorum. PC'de de multimaus'a kumanda eden JMRI programı açık. Böylece USB çıkışlı kablolu bir düzeneği kablosuz olarak kullanabiliyorum.  Smiley


 8 
 : Ocak 14, 2018, 01:05:27 
Başlatan Çağdaş BABACANOĞLU - Son mesaj Gönderen: CAN
Sevgili Çağdaş,

Hayırlı olsun, güzel bir başlangıç olmuş. Resimlerinde ölçülendirme olmadığı için ancak tahmin yürütebiliyorum. Anladığım kadarı ile 10x10 dikmeler kullanacaksın. 10x10 ahşap dikmelerin çatı konstrüksiyonunu taşıyıp taşıyamayacağı konusunda ciddi endişelerim var. Çizimlerde gördüğüm çatı konstrüksiyonu bu taşıyıcılara bayağı yük bindirir. Önerim öncelikle daha hafif bir çatı konstrüksiyonu tasarlaman, zira bu ölçülerde bir yapı için bu kadar detaylı bir çatı pek anlamlı değil, ama tabii çatı örtüsü konusunda açıklama yapmadığın için daha fazla birşey söyleyemem. Dış cephe kaplamasında osb kullanmaksa bence hiç mantıklı değil. Osb bir cephe kaplama malzemesi olarak kullanılacaksa, bunun izolasyonu ve yalıtımı sana daha fazla mali külfet getirir.
Bence bir bilene danışmalısın, daha ucuz ve uzun ömürlü bir dış cephe kaplaması bulabilirsin. Örneğin betopan veya benzeri bir malzeme.

Kolay gelsin,

Sevgiler,

Can

 

 9 
 : Ocak 13, 2018, 16:39:12 
Başlatan Çağdaş BABACANOĞLU - Son mesaj Gönderen: Çağdaş BABACANOĞLU
Temeli attık yaza inşaata başlıcaz


 10 
 : Ocak 12, 2018, 17:43:38 
Başlatan CAN - Son mesaj Gönderen: CAN
Roco Kranwagen 1 adet satılmışdır. 1 adet daha mevcuttur.

Sayfa: [1] 2 3 ... 10
MySQL ile Güçlendirildi PHP ile Güçlendirildi Powered by SMF 1.1.1 | SMF © 2006, Simple Machines LLC XHTML 1.0 Geçerli! CSS Geçerli!