Gönderen Konu: 2009 Çamlık Model Trenciler Kulübü Gezisi  (Okunma sayısı 7038 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Harun

• Administrator
  • Forum Üyesi
  • herşey MTK yüzünden...
2009 Çamlık Model Trenciler Kulübü Gezisi
« : Ağustos 16, 2009, 20:34:16 »
Merhaba,

Çamlık Buharlı Tren Müzesi için tekrar bir gezi yapmamızın zamanı geldi diye düşünüyorum.

2 sene önce yaptığımız geziden sonra aramıza bir çok yeni arkadaş katıldı.

Gelmek isteyenler tarih önerileri gibi konuları bu başlık altında yazalım ve bir tarih kararlaştıralım isterseniz.

Bu arada, Çamlık müzesinin nasıl bir yer olduğunu görmek için, Teoman Hoca'mızın her zamanki güzel ve bilgilendirici açıklamaları ve bol fotoğraflı anlatımıyla 2008 Nisan'ında yaptığı geziyi http://www.modeltrenciler.com/site/content/view/84/43/ adresinde görebilirsiniz.

Bu müze Avrupa'daki en büyük açıkhava buharlı tren müzesidir. Her tren ve model tren severin görmesi gerekir.

Selamlar,

Harun

Çevrimdışı Harun

• Administrator
  • Forum Üyesi
  • herşey MTK yüzünden...
Ynt: 2009 Çamlık Model Trenciler Kulübü Gezisi
« Yanıtla #1 : Ağustos 16, 2009, 20:38:46 »
Okan'ın müze ile ilgili mesajını da bu konu altına ilave ediyorum.

Müzeyi sanal ortamda gezmak isteyenler için çok güzel bir link.

-------------------

2007 yılındaki kulüp gezisinden sonra pek çok arkadaşımız Çamlık Tren Müzesini gezdi, bolca fotograflar çekildi ve paylaşıldı.

Aşağıda linkini verdiğim site buna bir örnek ancak bu sitede sanal tur şeklinde düzenlenmiş. Fotograflarda 360 derece olarak izleme olanağı var ve müzeyi adım adım gezebiliyorsunuz.

Müzenin bizim gibi daha fazla tren hastaları için de ilgi çekmesi daha iyi bir konuma gelmesi dileğine katılmayacak bir arkadaşımız yoktur sanırım.

İyi seyirler.

http://www.evliyacelebi.tv/evliyacelebi_caml%C4%B1kmuzesi-izmir-selcuk-camlik-lokomotif-muzesi.html

-----------------------

Çevrimdışı Eylem

• Eylem
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Eylemlerim devam edecektir....
    • GittiGidiyor Dükkan Satışlarım
« Yanıtla #2 : Ağustos 16, 2009, 20:48:01 »
Evet Harun , kesinlikle görülmesi ve gezilemesi gereken bir yer olduğuna katılıyorum ve umuyorumki en kısa zamanda değerli dostlarımızla çamlık gezisinde buluşmak dileğimle.
Eylem Keskin
Eylem Keskin

Çevrimdışı Mahir

• Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #3 : Ağustos 16, 2009, 22:40:16 »
Bu tür bir geziye kaltılmak  güzel olur diye düşünüyorum  umarım  benim için uygun bir tarih olur
HIZ SONUM ISE SONUMU SONUNA KADAR YAŞAMAYA RAZIYIMM...................

Çevrimdışı ihsan

• Ihsan Günder
  • Kurul Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: istanbul
« Yanıtla #4 : Ağustos 17, 2009, 10:37:53 »
Harun bey merhaba

Ramazan ayı içinde organize edilirse daha çok katılım sağlayabiliriz
Malum bayramdan hemen sonra okullar açılacak

SYGLR

Çevrimdışı Kahraman

• Kahraman
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
    • Tekno Kurgu Mimarl?k
« Yanıtla #5 : Ağustos 17, 2009, 13:48:14 »
Güzel bir fikir. Zamanlama açısından benim için herhangibir problem gözükmüyor. Sanırım her şarta uyabilirim. Katılmak da isterim..

.---- -  -
   (   ,----- - -     \_/        ___  c--U---^--'o  [_  |--------------'_| /_(o)(o)--(o)(o)
 ====================================================================================================================================================================

Çevrimdışı Teoman Kardaşlar

• Teoman Kardaşlar
  • Kurul Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: izmir
« Yanıtla #6 : Ağustos 17, 2009, 21:00:26 »

Harun Bey, Çamlık Müze gezisi düşünceniz; biz tren ve modeltren sevdalıları için güzel bir fırsat.

Modeltrenciler Kuluübü ve Forumu üyelerinin bu güzel ortamda bir araya gelmesi de çok anlamlı.

Geziye katılmak isteyen arkadaşlara İzmir'de ve Çamlık gezisinde elimden gelen yardımı yapmaya hazır olduğumu bildiririm.

Bu gezi ile ilgli sizlere bir önerim olacak: Çamlık Müze ziyaretini tren gezisi (tren ile ulaşım)ile de daha anlamlı bir duruma
getirebiliriz. Aşağıdaki TCDD bilet tarifesinden de izleyebileceğiniz gibi İzmir Basmane Gar'dan, Aydın'a giden yeni mototren
DMU I5000'lik Set ile Çamlık İstasyonu'na giderek, orada inip, istasyona 500 metre uzaklıkta olanÇamlık Müze'ye gidebiliriz.

Bana göre en uygun saat olan I0.25 treni ile gidip, saat I2.00'de Çamlık Müze'de olabiliriz. Bu saaten önce de 08.I0 treni
vardır ancak bu saat biraz erkendir. İzmir dışından gelecek arkadaşların yetişmesi açısından bu saat daha uygun olabilir.

Kararlaştırılacak günde;sabah saat I0.00 gibi Basmene Gar'da buluşularak, Çamlık Müze'ye gidilebilinir.Katılacak arkadaşların
sayısı belli olup, kesin katılacak sayı ortaya çıkarsa, tren kalkış saati öncesi erkenden ben biletleri alabilirim. I0.25 treni
biletleri numaralı olarak verilmektedir.

Çamlık Müze sonrası İzmir'e dönüş ister, karayolu ile ister yine tren ile olabilir. Yemek için Müze'nin içinde bir restoran
bulunmaktadır. Buradan yararlanılabileceği gibi müze çevresinde de yöreye özgü ''Çöp Şiş''çilerde bulunmaktadır.

Düşüncelerinizi ve gelişmeleri burada paylaşarak ,gezinin iyi bir şekilde olması için hep birlikte kararlara varmayı temenni eder,
saygı ve sevgilerimi iletirim.

Teoman Kardaşlar