Gönderen Konu: Yurt dışı alış veriş  (Okunma sayısı 10056 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Atilla Sülün

• Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
Ynt: Yurt dışı alış veriş
« Yanıtla #20 : Temmuz 15, 2009, 17:31:47 »
galba konu yanlış anlaşıldı. ben yanımda getireceğim. bavul içinde yani.

Çevrimdışı Atilla Sülün

• Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #21 : Temmuz 15, 2009, 17:38:38 »
güç bela aldığımız trenleri de gümrükte kaptırmayalım da.

Çevrimdışı kemalomay

• Kemal Omay
  • Administrator
  • Forum Üyesi
  • Yer: istanbul
« Yanıtla #22 : Temmuz 15, 2009, 20:49:59 »
Atilla bey,size tavsiyem Roco set ile başlamanızdır.
Roconun kumandası halihazırdaki kumandalar içinde en kabiliyetli olanlardan biri.
Rocoları sakın katalog fiyatlarından almayın en az % 20 ucuza satan yerler var.
Bir Roco start set alırsanız çok ucuza geliyor,rayları çöpe bile atsanız karlısınız,Prosesden hornby rayları gönül rahatlığı ile alabilirsiniz gayet güzel çalışıyorlar.
Pikonun ICE 3 setini ben de tavsiye ediyorum hem dış görünüşü hem de yürürü oldukça iyi.
Yurt dışından dönerken aranma ihtimaliniz çok ama çok az,ama diyelimki arandınız 10 treniniz bile olsa bu benim hobim der geçersiniz.Daha fazlasında ne olur bilmiyorum.Korkmadan istediğiniz trenleri alın.
Havaalanında dükkanda pasaportunuzu göstererek doldurttuğunuz tax free belgelerini check-in yapmadan teslim edip trenlerinizi gösterin.Paranızı ya içerde nakit ya da kredi kartınız vasıtası ile geri alırsınız.İyi yolculuklar..........................
YAŞLANDIĞIMIZ İÇİN OYUN OYNAMAYI BIRAKMAYIZ , OYUN OYNAMAYI BIRAKTIĞIMIZ İÇİN YAŞLANIRIZ.   G.BERNARD SHAW.

Çevrimdışı Atilla Sülün

• Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #23 : Temmuz 16, 2009, 22:49:42 »
Kemal Bey yardımlarınız için teşekkürler. Zaten şimdiden fiyat araştırmasına başladım. Dediğim gibi 2 tane ya da 3 tane set almayı düşünüyorum fazla değil.

Çevrimdışı Lutfi

• Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #24 : Temmuz 17, 2009, 20:17:33 »

Benim araştırmalarım doğru ise, modelbahn_kramm köln'e pek uzak olmayan bir banliyöde. sitesindeki haritadan öyle bir şey çıkartmıştır. Oraya ulaşırsanız avantajınız çok okur. Kemal Beyin Roco tercihine katılıyorum. Kesinlikle doğru, Roco DC'nin marklini olmaya aday bir kaliteye sahip. Benim BR64'ün seyrine doyum olmuyor ve dahi acayip sessiz.
Akşama babacığıııııııım, Unutma Roco Getir! Trix de olur.

Çevrimdışı Atilla Sülün

• Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #25 : Temmuz 17, 2009, 21:05:41 »
Arkadaşlar sizlerden bir ricam daha olacak. Fiyat karşılaştırması için Almanya'da faaliyet gösteren internet sitelerinin adreslerine ihtiyacım var. Ama genel alış veriş sitesi olarak değil de sadece model tren üzerine. Mesela Lokstation, Lokshop, Lokpavillon vb. gbi.

Çevrimdışı ricco

• Forum Üyesi
« Yanıtla #26 : Temmuz 29, 2009, 14:09:13 »
100 eurodan itibaren malesef vergiye tabi bu işler. Benimde bir arkadaşım benden bir hava kompresörü istemişti. Beraberinde 3 adet farklı airbrush seti ile beraber geliyordu. Fiyatı yanlış hatırlamıyorsam 550 TL idi. Kargo sırasında gümrük masrafı çıkıyordu ancak ben beraberimde getirdim bir sorun olmadı. Şimdi bir haftaya kadar geliyorum; istekleriniz olur ise söyleyin bayaım hemen buradan.

Çevrimdışı Atilla Sülün

• Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #27 : Ağustos 04, 2009, 17:52:00 »
Havaalanında dükkanda pasaportunuzu göstererek doldurttuğunuz tax free belgelerini check-in yapmadan teslim edip trenlerinizi gösterin.Paranızı ya içerde nakit ya da kredi kartınız vasıtası ile geri alırsınız.İyi yolculuklar..........................

bugün koblenz de bir dükkana girdim. dil bilmedigim icin arkadasim araciligiyla iletisim kurdum adamla. adamin dedigine göre tax free formunu havaalanindan alsaymisim %19 indirim olacakmis ama formu dükkandan alip doldurursam indirim orani %15 oluyormus. bu acaba ne kadar dogru?

Çevrimdışı halil

• Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: istanbul
« Yanıtla #28 : Ağustos 04, 2009, 19:39:47 »
Selamlar,

Almanca adı MwsT (Mehrwertsteuer) yani katma değer vergisi Almanya da 19% dur. Fakat Alman hükümeti KDV iadesini özel şirketlere yaptırtdığı için bu orandan masraflar düşülüyor. genel bir oran yok ben şahsen 13%-17% arası geri ödemeler gördüm.

Yani iş şansa kalmış.

Halil

Çevrimdışı Atilla Sülün

• Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #29 : Ağustos 04, 2009, 22:36:37 »
halil bey tesekkürler.