Gönderen Konu: Hamburg - Miniatur Wunderland - Hamburg'da ikinci el satışı yapan dükkan tavsiye  (Okunma sayısı 3620 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı huseyinozsut

• Forum Üyesi
Abilerim, bu konuya uygun bir başlık bulamadığım için buraya açtım konuyu. Konu yeri doğru mu bilemedim.

Öncelikle büyük patron (eşim) çok kral çıktı. Önce bana kurup kaldırabileceğim bir düzenek şartı ile odayı tahsis etti. Sonra geçen doğum günümde bana bir maket ve asfalt malzemesi aldı! Şimdi de doğum günüm şerefine "Hamburg'a gidelim, Miniatür Wunderland'ı gezelim" dedi. Ayranı yok içmeye, tahtıravanla gider çeşmeye durumu var biraz; ama kanıma girmesi 20 saniye sürdü. An itibari ile Hamburg'a gidiş dönüş bilet aldım. Otel rezervasyonu da yaptım. Bildiğin gidiyoruz.  ;D

Çoğunuz benden yaşça büyüksünüz ve yıllardır bu hobi ile uğraşmaktasınız. Benim için ise bu hobi, çocukluğumda muhteşem bir oyundu. Benim için yeni yeni hobi oldu. Aranızda elbet Hamburg'a gitmiş olanınız vardır. Tavsiye edebileceğiniz tercihen ikinci el ürün de satan hobi dükkanları var mıdır bildiğiniz?

Ben çok kısıtlı bir bütçe ile bu işe giriştim. O yüzden ucuza bulduğum malzemeler ile bu işi yürütmeye çalışıyorum. Bir iki Dizel-DCC lokomotif almaya niyetliyim. Ancak çok pahalılar. O yüzden Almanya'dan ikinci el alasım var. Bir seçenek E-bay'den alıp otele yollatmak. Ancak tabii bir dükkan olsa, neler var görsem, belki başka şeyler de beğenirim falan?  ;D

Bir de tabii ben bir daha ne zaman geleceğiz şeklinde, biraz sıkışık bir plan yaptım. 1.5 gün hamburg, günübirlik Bremen şeklinde bir gezi planladım. Eşimle yurtdışında koşarak gezebilmek gibi bir meziyetimiz var. Buna güveniyorum. Miniatür Wunderland cumartesi akşam açık olduğu için akşam gideceğiz. Gün içinde açık olan müzeleri yetiştirebilmek adına... Wunderland için vereceğiniz bir tavsiye var mıdır? "Şuraya dikkatli bak" falan gibi?

Çevrimdışı kemalomay

• Kemal Omay
  • Administrator
  • Forum Üyesi
  • Yer: istanbul
Hüseyin kardeşim , eşine tebrikler , göreceksin o da Wunderland da çok mutlu olacak , inanılmaz bir dünya.Girişteki İtalya kısmı en muhteşem ve en yeni bölüm , onu ve havaalanını hakkıyla gezin , hızlı olursanız 3 saatte gezebilirsiniz.

Hamburg da dükkanlar biraz zayıf , bir dükkan sırf marklin satıyor , diğer dükkan ise " ben buraya marklin sokmam " dedi.

Uwe Hesse isimli dükkanda DC ler var 2.el yok , sadece 2.el satan bir yer var ama o da marklinci.

Roconun ve diğer tren üreticilerinin internet sayfasından " dealer " bölümünde dükkan listesi bulabilirsin.

Ebaydan alıp otele gönderme sistemini biz daha önce kullandık ama sen az kalacağın için biraz tehlikeli , senden önce otele ulaşmasını sağlarsan iyi olur , otele durumu yazarsan teslim alıp emanete koyuyorlar kutuları.
YAŞLANDIĞIMIZ İÇİN OYUN OYNAMAYI BIRAKMAYIZ , OYUN OYNAMAYI BIRAKTIĞIMIZ İÇİN YAŞLANIRIZ.   G.BERNARD SHAW.

Çevrimdışı fvefa

• Ferdi Vefa
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
    • Ephesus Va
Kemal Marklincinin yakınındaki yaşlı adamın dükkanı