Gönderen Konu: 1/87 Carson uzaktan kumandalı VW minibüs  (Okunma sayısı 8170 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Alp ÖNEY

• Forum Üyesi
1/87 Carson uzaktan kumandalı VW minibüs
« : Ocak 29, 2018, 13:23:32 »
1/87 Carson, yeni üretim ve uzaktan kumandalı, şarjlı, kullanım süresi 35 dakika VW Samba minibüs. Ufacık bir araca uygulanan teknoloji açısından ilgimi çekti ve paylaşmak istedim.

Sevgi ve saygılarımla.

http://video.simba-dickie.com/de/carson/500404119-vw-t1-samba/

Çevrimdışı kemalomay

• Kemal Omay
  • Administrator
  • Forum Üyesi
  • Yer: istanbul
Ynt: 1/87 Carson uzaktan kumandalı VW minibüs
« Yanıtla #1 : Ocak 29, 2018, 20:39:29 »
Alp bey ,paylaşım için teşekkürler  evet  adamlar gerçekten inanılmaz şeyler yapıyor , bunlar 5-6 senedir var ve aşağıda paylaşacağım videolarda çok farklı araçlar var ve bence bunlardaki teknoloji bizim trenlerden çok ileride.Fiyatlarının 500 euro filan olacağını düşünüyordum ama 100-125 euro arası satılıyor.Aşağıda bir kaç video daha var.

Daha fazlasını isteyen arkadaşlar,  youtuba 1/87 RC yazsın.

YAŞLANDIĞIMIZ İÇİN OYUN OYNAMAYI BIRAKMAYIZ , OYUN OYNAMAYI BIRAKTIĞIMIZ İÇİN YAŞLANIRIZ.   G.BERNARD SHAW.

Çevrimdışı Alp ÖNEY

• Forum Üyesi
« Yanıtla #2 : Ocak 30, 2018, 00:51:48 »
Kemal Bey, dediğiniz gibi inanılmaz. Gönül ister ki bunların hepsinden zevkimize göre sahip olalım ve kocaman bir kurguda işletelim. Gerek maddi, gerek yer sorunu buna engel. Paylaştığınız son linkteki "Zodiac" tip bot ise muhteşem, bayıldım. Bunu temin etmeye çalışacağım. Küvette bile olsa oynayacağım.
Bilgiler için teşekkürler. Sevgi ve saygılarımla.

Çevrimdışı TRAINMAN

• Forum Üyesi
« Yanıtla #3 : Ocak 30, 2018, 19:52:08 »
Elinize sağlık, hakikaten çok güzeller ben ilk defa görüyorum, adam ekskavatör bile yapmış traktöre yükleme yapıyor, paylaşım için teşekkürler.   

Çevrimdışı TRAINMAN

• Forum Üyesi
« Yanıtla #4 : Ocak 31, 2018, 12:58:48 »
Alp bey ,Kemal bey merhaba bende bu ölçekte bir adet rc almak istiyorum, özellikle Alp beyin söylediği bot ve çekicisi çok güzel bunların üreticileri ve numaraları hakkında bilginiz varsa paylaşırsanız sevinirim.

Selamlar , sevgiler.

Metin TOKMEN

Çevrimdışı Alp ÖNEY

• Forum Üyesi
« Yanıtla #5 : Şubat 01, 2018, 20:34:29 »
Metin Bey merhaba,

Carson firmasının yeni üretimi 1/87 ölçekli uzaktan kumandalı VW minibüs dışında farklı bir firmanın üretimine rastlamadım.
Eğer bu ölçekte bir aracı uzaktan kumandalı yapmak istersek, servo motor, yardımcı ekipmanlar, minnacık dekoder vs. üreten firmalardan bu parçaları temin edip bizim uygulamanız gerekiyor anladığım kadarıyla. Ülkemizde ise Carson firmasına ait çeşitli ölçeklerde rc araçlar olmasına rağmen şimdilik 1/87 ürün bulamadım.

Kemal Bey'in paylaştığı ve bizleri bilgilendirdiği, benim ve sizin beğendiğiniz aynı ölçekteki  zodiac benzeri bot ise, Ziku model kalıbı esas alınarak yapılmış, kalıp dökülmüş, elektroniği monte edilmiş, sosyal medya ve bu konudaki bir kaç sitede paylaşılmış. Buna benzer özellikte sitelerde benzer başarılı çalışmalara da rastlayabiliyoruz. Yani çok gerideyiz.

Sevgi ve saygılarımla.

Linkleri aşağıda paylaşıyorum. Arkadaşlarımız, bu linkleri daha da fazla geliştirerek bilgi sahibi olabilirler.

http://blog.mikrorc.de/?p=91

http://www.carson-modelsport.com/de/news.htm

« Son Düzenleme: Şubat 01, 2018, 21:10:02 Gönderen: Alp ÖNEY »

Çevrimdışı TRAINMAN

• Forum Üyesi
« Yanıtla #6 : Şubat 02, 2018, 18:00:43 »
Alp bey,
Teşekkürler, hevesimiz kursağımızda kaldı demek ki, bütün izlediklerimiz yükleyiciler, kamyonlar ,traktörler ve çekicilerde el yapımı galiba bende bulamıyorum.

Selamlar sevgiler.

Metin TOKMEN

Çevrimdışı TRAINMAN

• Forum Üyesi
« Yanıtla #7 : Şubat 03, 2018, 11:21:51 »
Ancak;
AliExpress de araştırdım en küçük rc 1/64 ölçek var ,beğendiğim bir tane 7,4 USD ye sipariş verdim  oynamak ve diğer kumandalı araçlarımın arasına koymak için.

Selamlar,sevgiler.

Metin TOKMEN

Çevrimdışı Alp ÖNEY

• Forum Üyesi
« Yanıtla #8 : Şubat 11, 2018, 22:52:32 »
Metin Bey merhaba,
RC 1/87 araçlarla ilgili yaptığım araştırmalarda daha evvel sizinle paylaştığım Carson firmasına ait VW "Samba" minibüs dışında bir modele maalesef rastlayamadım. Bu model ise 2018 yılı başında ödül almış.

Bizimle paylaşılan linklerdeki araçlar ise sonradan uzaktan kumandalı olarak dönüştürülmüş. Eğer bu ölçekteki bir aracı uzaktan kumandalı olarak dönüştürmek isterseniz masrafı yaklaşık 200 Euro, hatta bazılarında daha fazla ücret tutabiliyor, bir de bu ufacık ölçekte el emeğine ve kabiliyete kalıyor.

İlkin ben de link paylaşımlarından, bu tür araçları üreten firmaların varlığına inandım. Ancak, detaylı araştırınca böyle olmadığını gördüm.
Tecrübe ve buna bağlı güvene istinaden yapılan paylaşımların ise ezbercilik dışında ya da doğru bilgi/belge ile desteklenmesinin  yanılgıya düşülmemesi açısından bizler için faydalı olacağına inanıyorum. Yanlış düşünmeyi istemem. 

1/64 ölçekli R/C araçlara gelince, bunları ülkemizde bulmak mümkündü son bir kaç yıla kadar. Akaryakıt istasyonlarından aldığım bu ölçekteki arabaları yeğenlerime hediye etmiştim.

Eğer, 1/87 ölçekli  R/C araçlarla ilgili yeni bir tespitte bulunursam paylaşacağım. Kısmet olursa kurguda kullanırız yardım almadan.

Sevgi ve saygılarımla.

« Son Düzenleme: Şubat 11, 2018, 23:50:34 Gönderen: Alp ÖNEY »

Çevrimdışı TRAINMAN

• Forum Üyesi
« Yanıtla #9 : Şubat 12, 2018, 18:24:11 »
Alp Bey merhaba,

RC 1/87 araçları görünce çok hoşuma gitmişti, dediğiniz gibi VW Samba minibüsün dışında üretim göremedim bende ,ancak yabancı forumlarda nasıl yaptıklarını paylaşıyorlar, meşakkatli ve pahalı bir iş. Bence elimdeki bu ölçek arabalar yeterli asalında ama izlediğimiz videolardakilerden bir tane olabilseydi çok güzel olacaktı. Bulabilirsek birbirimizi haberdar ederiz artık.

Selamlar ,sevgiler.

Metin TOKMEN

Çevrimdışı ihsan

• Ihsan Günder
  • Kurul Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: istanbul
« Yanıtla #10 : Şubat 14, 2018, 13:12:50 »

Zannederim bir kaç yıl önce Dortmund fuarda galiba hatırlayamadığım ünlü bir marka(Kemal Omay daha iyi hatırlayabilir Kibri veya Siku olabilir)
1/ 87 ölçek olarak bunların lansmanını yapmıştı

Nedendir bilinmez piyasaya verilmedi

Çevrimdışı Alp ÖNEY

• Forum Üyesi
« Yanıtla #11 : Şubat 14, 2018, 18:02:55 »

İhsan Bey merhaba,

Gösterdiğiniz ilgi ve paylaşımınız için teşekkür ederim.

Saygılarımla.
Alp
« Son Düzenleme: Şubat 14, 2018, 18:18:34 Gönderen: Alp ÖNEY »