Gönderen Konu: Arkadaşlar lütfen yardımm!! :(  (Okunma sayısı 3678 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Alper Demirci

• Forum Üyesi
  • Yer: Ankara
Arkadaşlar lütfen yardımm!! :(
« : Mart 04, 2008, 22:34:26 »
Arkadaşlar öncelikle herkese çok teşekkür ediyorum böyle bi siteyi açtıkları için.Benim tren tutkum çocukluktan beri geliyor ama profesyonel şekilde olmadı tabi.Şuan bende rahmetli babamın almanyadan getirdiği marklin delta 2983 analog kumandalı bi set var.ben bu seti dahada geliştirerek profesyonel bi sete dönüştürmek istiyorum ama hiç bi bilgim yok.Mesela yeni raylar alıp büyütebilirmiyim?Youtube da gördüğüm o çok güzel setleri bende yapabilirmiyim?

Ankarada yaşıyorum ve çalışıyorum acaba burada kiminle bi irtibata geçebilirim?

Cevaplarınız için şimdiden teşekkür eder
Saygılarımı sunarım.

Çevrimdışı Okan

• Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: ?stanbul
Ynt: Arkadaşlar lütfen yardımm!! :(
« Yanıtla #1 : Mart 04, 2008, 23:02:24 »
Hoşgeldiniz,

Çoğunluğumuzla ortak bir geçmişi paylaşıyorsunuz. Yine çoğunluğumuzla benzer yolda ilerliyeceksiniz sanırım. Başlangıç seti sonrasında ray ve vagonlarla ilerleyebilirsiniz. Elinizdeki Marklin setin içindeki ray tipine uygun rayları bularak büyütebilirsiniz, bu arada ray alırken hem elinizdekilerle uyumlu olmasına hem de yapacağınız şekil için Marklin'in ray geometrisine uygun olarak ray alın, aksi takdirde tam döngü yapamayan hatlar veya ağaç dalları gibi ucu biten/açık hatlarınız olabilir, tabi nasıl zevk aldığınıza göre değişir, sonuçta hobi.

Forumdaki Marklin'ci arkadaşlar bilgi vereceklerdir, İhsan bey yardımcı olabilir.

Hoşgeldiniz,
« Son Düzenleme: Mayıs 30, 2008, 20:26:31 Gönderen: Okan »

Çevrimdışı Alper Demirci

• Forum Üyesi
  • Yer: Ankara
Ynt: Arkadaşlar lütfen yardımm!! :(
« Yanıtla #2 : Mart 05, 2008, 23:27:40 »
Merhaba

Okan bey ve Muhammet bey çok teşekkür ederim bu konu hakkında beni bilgilendirdiğiniz için.En kısa sürede ve müsait olduğum zamanda Muhammet beyin telini aldım inşallah ulaşacağım.

Görüşmek üzere.