Gönderen Konu: Zeus 1 Yaşında ve Tekrar Benimle :)  (Okunma sayısı 3710 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Metin Öztürk

• Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
Zeus 1 Yaşında ve Tekrar Benimle :)
« : Aralık 25, 2010, 21:41:46 »
9 Yıl baktıktan sonra bir ay arayla ölen köpeklerimden yadigar kalan Zeus kısa bir ayrılık sürecinden sonra tekrar benimle beraber.

Forumu gezerken getirdiler, sizlerle paylaşmak istedim:) 

Çevrimdışı Kahraman

• Kahraman
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
    • Tekno Kurgu Mimarl?k
Ynt: Zeus 1 Yaşında Ve Tekrar Benimle :)
« Yanıtla #1 : Aralık 25, 2010, 23:26:13 »
Hayirli olsun :) zeus jr

.---- -  -
   (   ,----- - -     \_/        ___  c--U---^--'o  [_  |--------------'_| /_(o)(o)--(o)(o)
 ====================================================================================================================================================================

Çevrimdışı Metin Öztürk

• Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
Ynt: Zeus 1 Yaşında ve Tekrar Benimle :)
« Yanıtla #2 : Aralık 25, 2010, 23:31:08 »
Teşekkür ederim. Zaten benimle beraberdi ama kısa bir eğitim sürecinde olduğundan ayrıydık... Aslında pekte Jr. liği kalmadı bikaç kilo sonra babasının halini alacak. ( Şuan 45 kilo civarında :) )

Çevrimdışı kemalomay

• Kemal Omay
  • Administrator
  • Forum Üyesi
  • Yer: istanbul
« Yanıtla #3 : Aralık 26, 2010, 01:02:54 »
Okula filan mı gitmişti , eğitim işe yaramış mı , bir şeyleri düzeltmesi için mi eğitim gördü , konuyu açtın madem biraz daha bilgi ver lütfen Metin kardeşim.
Zeus'a mutlu bir yaşam diliyorum...
YAŞLANDIĞIMIZ İÇİN OYUN OYNAMAYI BIRAKMAYIZ , OYUN OYNAMAYI BIRAKTIĞIMIZ İÇİN YAŞLANIRIZ.   G.BERNARD SHAW.

Çevrimdışı Metin Öztürk

• Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #4 : Aralık 26, 2010, 01:57:48 »
Okula filan mı gitmişti , eğitim işe yaramış mı , bir şeyleri düzeltmesi için mi eğitim gördü , konuyu açtın madem biraz daha bilgi ver lütfen Metin kardeşim.
Zeus'a mutlu bir yaşam diliyorum...

Bi açıdan okul diyebiliriz Kemal Abi. Zeus doğumundan sonra hemen hiç anne sütü emmedi (Çünkü 2,5 haftalıkken annesi öldü). Aynı insanlarda olduğu gibi gelişimini sağlıklı bir şekilde tamamlaması için yaklaşık 45 gün anne sütüne ihtiyaç duyar. Bende ona bir süt anne buldum ve korktuğumuzun aksine meme tuttu. Bu süreden sonra temel eğitim kursuna gitti (yemek yiyeceği alanı tespit, tuvalet vs.)

Temel eğitimden sonra bir süre benim yanımda kaldı ve tekrar uzun süren esas eğitim kursuna gitti. Benimde zaman zaman katılmak zorunda olduğum bu kursta köpeğe çeşitli komutlar ve itaat öğretildi. Yani şuan gel, git(kapıya, yerine vs.), otur, yat, kalk, tut, getir, dur ve birkaç özel komuta cevap veriyor.

Bilgilendirme amaçlı yaklaşık 10 yıldır beslediğim Rottweiler cinsi hakkında kimi kitabi kimi tecrübe olan birkaç şey aktarayım. Aslen Macar asıllı bir köpektir. Büyük ırk olarak nitelendirilen tür zaman zaman 65-70 kiloya kadar ulaşabilir. Çenesinin bir tarafı 500 kilo basar yani tam çene tutuşunda tuttuğu yere 1 ton gibi bir baskı uygular. Öğrenme kapasitesi ortadır (Bu konuda K9 olarak bilinen Alman kurdu ve Golden Rotriever çok gelişmiştir). Bunlarla beraber sahiplenme duygusu hat safhada olan bir türdür. Sahibine gelebilecek herhangibir tehlikeye karşı her an duyarlıdır. Sakın görüntüsüne aldanmayın bayağıda duygusaldır:) Köpeklerde aynı çocuk gibidir nasıl yetişirse öyle devam eder, sahibinin karakterine uyum sağlar. Bunun için Zeus alması gereken tüm eğitimleri aldı ve  insanlara yakın sahibine sadık ve %100 itaatkar, iyi bir köpek oldu:) 

Genel olarak bu kadar. Bu tür ve diğer köpekler hakkında sormak istediğiniz birşey olursa cevaplandırırım

Çevrimdışı Ferda

• Ferda Genç
  • Kurul Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: ?stanbul
« Yanıtla #5 : Aralık 26, 2010, 11:27:52 »
Metin bey gözünüz aydın. Zeus'a sağlıklı bir yaşam dilerim.

Ferda
İYİ YAPILMIŞ BİR İŞİN ÖDÜLÜ, ONU YAPMIŞ OLMAKTIR.

Çevrimdışı kemalomay

• Kemal Omay
  • Administrator
  • Forum Üyesi
  • Yer: istanbul
« Yanıtla #6 : Aralık 26, 2010, 14:02:20 »
Metin kardeşim , bilgiler için teşekkürler , ikinize ,mutlu ,huzurlu güzel günler dileklerimle....
YAŞLANDIĞIMIZ İÇİN OYUN OYNAMAYI BIRAKMAYIZ , OYUN OYNAMAYI BIRAKTIĞIMIZ İÇİN YAŞLANIRIZ.   G.BERNARD SHAW.

Çevrimdışı Metin Öztürk

• Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #7 : Aralık 26, 2010, 21:39:51 »
Güzel temennileriniz için teşekkür ederim. Bi ara şu an zorunlu sebeplerden dolayı yanımda olmayan papağanlarım Ziya ve Boncuk la ilgili de birkaç şey paylaşacağım.

Çevrimdışı Kahraman

• Kahraman
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
    • Tekno Kurgu Mimarl?k
Ynt: Zeus 1 Yaşında Ve Tekrar Benimle :)
« Yanıtla #8 : Aralık 26, 2010, 21:50:41 »
Sizde uzun sure kopek yetistirdiginiz icin iyi bilirsiniz.. Egitimi en az 18 ay hatirlatma amacli devam edilmeli. hafta bazinda komutlar tekrar edilmeli ve pekistirilmeli. Uzun sureli saglikli itaat icin bu sart. Herseyden onemlisi, anlatirkenki ifadelerinizden anladigim kadariyla sizde bu sevgi cok buyuk, sevgi. Kopek yetistirmek ve beslemek hicbirseye benzemiyor.. Benimki oleli 22 aralikda 1 sene olacak. Yeri doldurulamaz bir disi Danua'ydi.. Hala cok ozluyorum..

.---- -  -
   (   ,----- - -     \_/        ___  c--U---^--'o  [_  |--------------'_| /_(o)(o)--(o)(o)
 ====================================================================================================================================================================

Çevrimdışı Metin Öztürk

• Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #9 : Aralık 26, 2010, 22:39:29 »
Ek bilgiler için teşekkür ediyor ve size tamamıyla katılıyorum.  Hele ki beslediğiniz cins Rottweiler ise eğitimin ilk sırasında itaat var. Bu konuda konuşacak o kadar çok şey varki bir sonraki Ankara toplantısında (zaman konusunda sıkıntı yaşamaz ve katılabilirsem) uzun uzun konuşuruz. Köpeğiniz için ayrıca üzüldüğümü bilmenizi isterim, uzun bir süre beraber olduktan sonra ölmeleri zor oluyor...