Gönderen Konu: açık arttırma siteleri, deneyim ve yorumlariniz... (ESKİ FORUMDAN)  (Okunma sayısı 3095 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı kamyoncu-itulu1

• okan
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: istanbul - bahçeşehir
    • rc kamyon t?r ve iş makineleri

NE YAZIKKI 2. SAYFADAN BAŞLIYOR

--------------------------------------------------------------------------------
Kamyoncu-itulu1
okan

aldıgınız kısıye maıl atın ben teklıfı ıptal ettırmek ıstıyorum dıye olur fakat urunu alalı cok olduysa sorun cıkabılır 

--------------------------------------------------------------------------------

kaçkınbay
Tren Yolcusu

Ebay den sayısız alışveriş yaptım, genelde problem çıkmadı.Bir kaç defa sahtekara rasgeldim, ondada paypal paramı iade etti.En son USD den -Sen Diego- bir loko aldım.Parasını ödeyemedim, anlamadım, paypal hesabım neredeyse paypalla yaşıt, kabul etmedi ,e kartla ödeyeyim ona da hayır, adama e mail yazıyorsun ,duvar,velhasıl  bir sürü prosedür ve sistemden çıkarıldım.Meraktan deli oldum neden diye.Az önce bilgisayardan anlayan bir talebem olayı çözdü.Satıcının adı Jan SEMERCİYAN mış.! Arkadaşlar bu namussuzlar kudurmuş, resmen kudurmuşlar.Site mevzuu ile çokda alakalı olmasada paylaşmak istedim.Biz daha doğrusu ben, hayatım boyu din, dil,ırk ayrımı gözetmeden hayatımı sürdürdüm, tanıdığım bütün Türkler de böyleydi ama ermeniler böyle değil daha doğrusu değilleşmiş.Gençlerin dediği gibi kafayı kırmışlar.Adam para kazanacak  eksik olsun diyor ,işi gücü bırakıp bir Türk'ü ebay sisteminden attırmakla uğraşıyor. Vallahi kendileri bilirler.Velhasıl  -bir de bu çıktı- ebay den kimden mal aldığınıza dikkat edin.Kuduranlara ne yapıldığınıda herhalde herkes bilir.

transform
Stajyer Makasçı

Alıntı sahibi: Obiwan üzerinde Eylül 24, 2006, 10:02:00 pm
ebay Almanya veya İngiltere'den getirtin mi ? onlar da sorunsuz mu ?

Okan Bey İngiltere'den çok çabuk geliyor ve Royal Mail il çok hesaplı...

Sayın Kaçkınbay,
geçmiş olsun,Semerciyan'a bir şeyler söylemek isterdim ama yeri değil...

BOSTANCI INSAAT RC Construction Channel

CAT: 345D LME Wedico  Liebherr: LR 634 Carson-Leimbach  Mercedes Benz: Arocs3342AK 6x6 Premacon//SK3544AK 8x8 Premacon//NG2638AS 6x6 Wedico//2624LAK6x6 MAN: F90 35.422VFAK 8x8 Wedico-Prem

Çevrimdışı kamyoncu-itulu1

• okan
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: istanbul - bahçeşehir
    • rc kamyon t?r ve iş makineleri
EBAY CILARIN DİKKATİNE (gümrük muhafaza da degişim)
« Yanıtla #1 : Ocak 20, 2007, 00:51:13 »
Gümrükler muhafaza müdürlügünün son aldıgı karara göre (şu anda yürürlükte) intenernet alışverişlerinde artık 100eu yu gecen mallar gumruk muşaviri vasıtasıyla çekilecektir. Sözlü beyan kaldırılmıştır

Bu şu demek : Eskiden lay lay oom aldıgımız 100 euyu gecen urunler ıcın 3-5 bı vergı odeyıp alabılıyorduk. Şimdi ise durum degişti iş ciddiye bindi gümrük müşaviri demek en az 50ytl demek birde vergi felan bindimi artık ne olur bilmiyorum. Bu uygulama ebay ve diger internet firmaları vasıtasıyla alışveriş yapanların başını çok agrıtacaga benziyor. Hatta gittigidiyordaki ebaydan yada internet üzerinden al sat yapan arkadaşlar bu durumu sattıkları ürün fiyatlarına yansıtabılır hal boyle oluncada gittigidiyorda ani bir fiyat artışı yaşanabilir.

Sonuçta bu yeni uygulama hepimiz için olumsuzdur. İnşallah en kısa zmanda eski sisteme dönerler

« Son Düzenleme: Ocak 20, 2007, 00:54:35 Gönderen: kamyoncu-itulu1 »
BOSTANCI INSAAT RC Construction Channel

CAT: 345D LME Wedico  Liebherr: LR 634 Carson-Leimbach  Mercedes Benz: Arocs3342AK 6x6 Premacon//SK3544AK 8x8 Premacon//NG2638AS 6x6 Wedico//2624LAK6x6 MAN: F90 35.422VFAK 8x8 Wedico-Prem