Gönderen Konu: Ağaç çeşitleri  (Okunma sayısı 12078 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı uygun

• R.Mehmet UYGUN
  • Forum Üyesi
  • Yer: SAMSUN
Ağaç çeşitleri
« : Ocak 30, 2007, 19:25:13 »
Değerli arkadaşlarım;
Kurgu hazırlıklarım devam ediyor. Bu seferde sizlerle ağaç seçeneklerini tartışmak ve yorumlarınızı almak istiyorum.
714 ve 715 de görülen bitki "Çöpçü süpürgesi" demekki önceden dikkatimizi çekmemiş. Çamımsı bir dokusu var ve üstündeki çiçekleri ben ilk tohum gibi algıladım ama çiçek. Malesef tüm süpürge böyle değil ama geri kalan malzemede iyi ağaç gövdesi olacak gibi.
716 da görülen ise 20-25 cm uzunluğunda bir plastik mazınının dalı. Gür ormanlarda zayıf yaprakları çok dikkat çekmeyecek gibi. Gerçi zayıf dallı dersenizde bir kaçını feda edip japonla diğer ağaçlar kuvvetlendirilebilir.
728 de görülenlerde Kardeniz bölgesinde "pelit" diye geçen bizim çocukluğumuza "palamut" dediğimiz "meşe" ağacının piç dalları. Samsunda çok yaygın. Öyleki benim oturduğum semtin adı "kurupelit"
729 dakini bende bilmiyorum ama genellikle yol kenarlarında yarlarda kaya-taş arasından çıkan bir bitki. Yollarda çok görüyorum. Ama maalesef dalları çok kırılgan çıtır çıtır kırılıyor.
Evet arkadaşlar en çok hangisi hoşunuza gitti. Görüş ve önerilerinizi beklyorum.
Mehmet UYGUN
« Son Düzenleme: Ocak 30, 2007, 19:44:24 Gönderen: uygun »

Çevrimdışı kamyoncu-itulu1

• okan
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: istanbul - bahçeşehir
    • rc kamyon t?r ve iş makineleri
Ynt: Ağaç çeşitleri
« Yanıtla #1 : Ocak 30, 2007, 20:00:23 »
729 cam agacı gıbı olan cok hosuma gıttı
BOSTANCI INSAAT RC Construction Channel

CAT: 345D LME Wedico  Liebherr: LR 634 Carson-Leimbach  Mercedes Benz: Arocs3342AK 6x6 Premacon//SK3544AK 8x8 Premacon//NG2638AS 6x6 Wedico//2624LAK6x6 MAN: F90 35.422VFAK 8x8 Wedico-Prem

avsalı

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2 : Ocak 30, 2007, 21:56:24 »
719 orjinalmi yoksa yapmamı ya çok güzel bence bu değerlendirilmeli

avsalı

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3 : Ocak 30, 2007, 22:01:43 »
erkut abi böyle giderse bahçede kalmicak onlardan :) yetiştirme yöntemlerini geliştirten iyi olcak :)

Çevrimdışı uygun

• R.Mehmet UYGUN
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #4 : Ocak 30, 2007, 23:24:08 »
Okan bey ve Ömer bey ilginize teşekkür ederim.
Erkut bey
Valla sizde kökünden götürmüşsünüz :D tabi anlaşılır. Bence bahar yaklaşıyor bahcıvan tulumu giyip budama ayağı ile gündüz gözü ile hoşunuza gidenleri kesin bari.
Bu bitki luxtrum değil sanırım ama andırıyor. O çöp süpürgesi benimde hoşuma gitti. Şans Çorumda seyahatteydim Çöpçüye sordum bunlar nerede satılıyor diye bir sokak arkadaymış. Bir süpürge 1.5 YTL
Çok gezenmi çok okuyanmı derler ya. Ben çok gezenlerdenim. Aslında umutlanmıştım sizinde tohumları ekilen bir bitki resimleriniz vardı omu acaba dedim ama değilmiş malesef. Konuyu açmadan direk ona baktım.
Diğer dalları öyle koymayı düşünmüyorum zaten Özgür beyin eklediği videolarda yatak süngeri rondolanıyordu ve boyanıp dallara yapıştırılıyordu ya ağaç formuna dönşebilecek kısımları seçtim.
Saygılar.
Mehmet UYGUN
« Son Düzenleme: Ocak 31, 2007, 15:49:05 Gönderen: uygun »

abdusta

• Ziyaretçi
« Yanıtla #5 : Ocak 31, 2007, 01:35:48 »
mehmet bey
ben yukarıdaki görüşlerin aksine 728 i tek gecerim..çok orjinal meyva agacları olur..

saygılarımla a.usta

abdusta

• Ziyaretçi
« Yanıtla #6 : Ocak 31, 2007, 11:25:35 »
mehme bey

bana 728 den bol miktarda ödemeli yollama imkanınız varmı?bunları Naturilisde yapılacak sergiye yetistirebilirim
sizin icinde bir miktar yapabilirim.  saygılar a.usta

Çevrimdışı uygun

• R.Mehmet UYGUN
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #7 : Ocak 31, 2007, 17:32:45 »
Abdurrahman bey;
Olur tabiki neden olmasın. Adresinizi bildirin en kısa zamanda göndermeye çalışırım. Yalnız şu günlerde (sanırım takip ediyorsunuzdur) havalar inanılmaz kötü. Eve güçlükle gelebildim. Bunlar için biraz yükseklere çıkmak gerekiyor. En geç 10 gün içinde gönderirim. Bu arada kurgu planım için önerilerinizi bekliyorum.
Mehmet UYGUN 

abdusta

• Ziyaretçi
« Yanıtla #8 : Ocak 31, 2007, 17:38:49 »
mehmet bey önerecektim 2 gun önce yazmaya karar verdim ancak kendmi sizin hayal ve hevesinize karısıyor
oldugumu fark edince iptal ettim..ancak sunuda soylemeden edemeyecegim rayların içice gecişleri beni biraz rahatsız etti
özellikle bazı yerlerdeki dar kurplar..
eger harun bey yayınlarsa klupde yapılan dioromaya bir baksanız..mudahalesiz 4 katar rahat calısıyor..

saygılarımla a.usta

Çevrimdışı uygun

• R.Mehmet UYGUN
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #9 : Ocak 31, 2007, 18:58:20 »
Abdurrahman bey;
Gerçekten şimdi üzüldüm. Gerek yaş, gerekse de tecrübe olarak benden çok daha üstlerdesiniz. Laf olsun tarzında bir yaklaşımım olamaz zaten. Sizlerin tecrübelerinden faydalanmak ve görüşlerini almak istediğim için bunları sizlerle paylaşıyorum. O yüzden lütfen çekinmeden görüşlerinizi bildirin ki bende bu görüşlerden ders alayım. ( Bu sitedeki sıkı Marklincilerden olduğunuzda cabası)
Saygılarımla.
Mehmet UYGUN

Çevrimdışı uygun

• R.Mehmet UYGUN
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #10 : Şubat 01, 2007, 21:10:26 »
Abdurrahman bey;
Bu gün oldukça şiddetli bir lodos esti dünkü kardan eser kalmadı. Adresinizi verirseniz Cumartesi günü halledip gönderebilirim.
Mehmet UYGUN

abdusta

• Ziyaretçi
« Yanıtla #11 : Şubat 02, 2007, 10:20:12 »
tesekkurler

bana odemeli gondermeniz rica öncelikle

adresim:  www.grupshipping.com  da yazılı

saygılar a.usta

Çevrimdışı uygun

• R.Mehmet UYGUN
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #12 : Şubat 03, 2007, 15:34:37 »
Abdurahman bey;
Bu sabah halledip Yurtiçi kargo ile gönderdim. Pazartesi elinizde olur.
Kolay gelsin sonuçları merakla bekliyorum.
Saygılarımla.
Mehmet UYGUN

ktuzunalp

• Ziyaretçi
« Yanıtla #13 : Şubat 06, 2007, 16:49:51 »
Ağaç görmek için verilen linkteki pdf dosyaya bir göz atmanızı öneririm:

http://www.trains.com/mrr/objects/pdf/mr_lv_7-03_hoosierline_01.pdf

abdusta

• Ziyaretçi
« Yanıtla #14 : Şubat 07, 2007, 10:41:23 »
uygun bey

ağaçlar elime geçti..
çok guzel şeyler çıkacak ortaya emin olun..fuarda benzerlerini gordum..

bu aksam vakit gecirmeden hemen halledip 1-2 tanesini fotograflarım

mart gibide bitmişlerden size gonderirim..

umarım gerisi icin kaynak vardır samsunda..

saygılar
a.usta

Çevrimdışı uygun

• R.Mehmet UYGUN
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #15 : Şubat 07, 2007, 19:21:29 »
Abdurrahman bey;
Beğendiğinize sevindim. Umarım iyi şeyler çıkar. Bir değişi aktarmadan geçemiyeceğim "Aç bir insana balık vermektense, Balık tutmasını öğretmek daha makbuldür" demişler. Sizin üretim tekniklerini bizimle paylaşmanız yeterli :D
Tabiki Samsun bu "Pelit" ağacının memleketi. Bitmesine imkan yok zaten bizde buduyoruz sonuçta. Hem ağacın hem bizim işimiz görülüyor. Sonuçta trenciler daha çok "çevreci" değillermi?
İstediğiniz zaman seveseve gönderirim.
Saygılarımla.
Mehmet UYGUN

avsalı

• Ziyaretçi
« Yanıtla #16 : Şubat 07, 2007, 19:25:20 »
mehmet bey selamlar.bu ağacı kesince kesilen kısım kurumuyormu üzerine herhangi bir madde uygulanıyormu

Çevrimdışı uygun

• R.Mehmet UYGUN
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #17 : Şubat 07, 2007, 19:33:57 »
Ömer bey
Selamlar. Bende bunu merak ettim oda sıcaklığında kurumaya bıraktım (zaten kışdan kaynaklanan bir kuruluğu var.) Biraz sertleşti ama Hala esnek. Çatırçatır kırılmıyor en azından.
Selamlar.
Mehmet UYGUN

abdusta

• Ziyaretçi
« Yanıtla #18 : Şubat 07, 2007, 23:52:16 »
ön bilgi gecerek duruma açıklık getireyim..biliyorsunuz vernik agacın zamanla curumesini önlemektedir.ben ise sprey boya tercih ediyorum ..demirin paslanmasını önlemek için yaglı boya ile boyamak gibi buda aynı vernik gibi ömrünü uzatıyor

saygılar a.usta

abdusta

• Ziyaretçi
« Yanıtla #19 : Şubat 08, 2007, 10:27:22 »
Uygun bey

yolladıgınız agacları önce boyadım..
sonra uhu yu gerekli dallarına surerek floklarla yaprakladım..
1 tane meyva agacı,2 koyu yapraklı 1de acık yapraklı yaptım..
resimler telefonla cekildigi icin net degil ancak bir fikir vermektedir sanırım

saygılar a.usta