Gönderen Konu: kendi fikrim hem raf hem asansör hemde tren park  (Okunma sayısı 3451 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı gökhan kaya

• gökhan kaya
  • Forum Üyesi
kendi fikrim hem raf hem asansör hemde tren park
« : Nisan 04, 2012, 15:11:55 »
merhaba herkeze kendim boş bi anımda düşündüğüm kendi fikrim olan bi proje ama şimdilik yapabilmem mümkün değil özellikle bunu
düşünmemdeki sebep trenleri hem camekan arkasında kimse ellemeden koyup istediğimiz zaman görebilmek gerektiğinde içeri el uzatmadan ve kimsenin kurcalayamayacağı şekilde trenleri el değmeden dışarı çıkarmak hem duvarda raf hemde kurulu bir diaroma sehpası üzerinde tren otoparkı istediğimiz treni asansör sistemi sayesinde aşşaya indirip raya sokuyoruz istemediğimizi raydan asansöre sokup kendi yerine sokuyoruz bu  düşüncem bence  biri tarafından gerçekleştirilip diaromalarda kullanılması çok iyi olur hatta harun bey tarafından bu düşüncem üzerinde çalışılarak üretilirse dış ülkelere bile satılabileceği hatta prosesin dünya pazarı arasında böyle bir projeyle diğer herkezin dikkatini çekeceğidir kendim resim olarak çizdim eyer şartlarım elverseydi kendim yapıcaktım ama zaman içinde yapabilirimde şartlarım uygun olursa sizlerde bu düşüncemle ilgili görüşve düşüncelerinizi yazabilirsiniztabi yanyana dahada eklemeyle yanyana 20 30 40 tane tren bile sığdırlabilir hem  güvenle yıllarca trenler bu rafların arasında otoparktaki araçlar gibi durur.   

Çevrimdışı kemalomay

• Kemal Omay
  • Administrator
  • Forum Üyesi
  • Yer: istanbul
Ynt: kendi fikrim hem raf hem asansör hemde tren park
« Yanıtla #1 : Nisan 04, 2012, 19:46:19 »
Gökhan kardeşim , bunun bir benzerini değerli dostumuz Hasan Ulutaş da planlıyordu , onun yapacağı sistemde loko ve vagonların olduğu raflar yukarı veya aşağı dönerek  kurguya yanaşacak ve katarlar doğrudan kurguya girecek , kim önce yapma fırsatı bulursa siteye koysun bari.

Dediğin doğru , Harun bey de bu işe biraz kafa yorsa kimbilir neler bulur.
YAŞLANDIĞIMIZ İÇİN OYUN OYNAMAYI BIRAKMAYIZ , OYUN OYNAMAYI BIRAKTIĞIMIZ İÇİN YAŞLANIRIZ.   G.BERNARD SHAW.

Çevrimdışı gökhan kaya

• gökhan kaya
  • Forum Üyesi
Ynt: kendi fikrim hem raf hem asansör hemde tren park
« Yanıtla #2 : Nisan 04, 2012, 22:52:46 »
merhaba kemal bey
benim için rafları ve asansör olayı zor değil sadece ahşabı kesip birleştirmek kalıyo önünede cam koymak kalıyo oda sorun değil ama sadece asansörü indirip kaldıracak güçlü mekanizma bu mekanizma treni kaldırıcak ve trenin gireceği katta sabit kalacak böle mekanizmayı temin edebileceğim evde hiçbir elektronik eşya yok gerikalan elektrik bağlantıları için kumanda işleride sorun değil ama tabi düşünmeye devam özellikle altyapısı müsait olan bir kişi yapsa çok güzel ve zevkli olacak adeta asansör tren oyunu gibi ve hatta bölümleribiraz daha uzun yani 3-4 vagon alacak şekilde yaparsak bi tarafı dizel bi tarafı vagon aradada bi tane manevra lokosu asansörde inip çıkacak en alt katta vagonları toplayıp yolcu ve yük treni dizisini oluşturcak işin zevkide vagonları adeta bir oyun gibi manevra lokosu aşağı yukarı  indir çıkar vagon diz çok zevkli olucak ama harun bey veya diğer bu gibi konularda diaroma yapmış el işleri konusunda becerikli ve elinde kesip biçecek aletleri olan biri için zor değil bence