Gönderen Konu: merhaba  (Okunma sayısı 11039 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

doga

• Ziyaretçi
merhaba
« : Eylül 13, 2007, 16:05:48 »
Merhabalar, ben doga sitenizi yeni gordum ve hemen uye oldum. Su anda 28 yasindayim fakat cocuklugumdan beri model trenlere cok merakliyimdir.Trenler disinda plastik maketler ,uzaktan kumandali modeller (otomobil,tekne , kamyon) ile vakit bulabildikce ugrasmaktayim. Su anda Marklin ho olcek ve lgb g olcek trenlere sahibim, ho olcekte sabit bir diaromam yok fakat g olcekte evimizin bahcesine sabit diaroma kurdum. Resimleri paylasmak isterim, umarim begenirsiniz.

doga

• Ziyaretçi
Ynt: merhaba
« Yanıtla #1 : Eylül 13, 2007, 16:13:15 »
Bu is aslinda garajda 2.5metreye 1.5metre bir masaya kurulu bir hat ile basladi.Sonra madem bu trenler weather resistant diyip bahceye kurduk. ilk planimiz su sekildeydi

toplam 4 hattimiz oldu.tum bahceyi dolanan bir hat, sol tarafta daire(oval) cizen bir hat ve ikitane duz hat (tren sona ulasinca otomatik olarak aynen geri gidiyordu).Bahcenin simdiki halinde oval hattin icinde bir oval hat daha var ve 2 duz hat daha ekledik. asagiya koyacagim fotograflar bahcenin farkli donemlerine ait olduklari icin ilk fotograflardan bazi farkliliklar gozunuze carpacaktir.

« Son Düzenleme: Eylül 13, 2007, 17:23:55 Gönderen: doga »

doga

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2 : Eylül 13, 2007, 16:16:51 »

Bu fotograflar plan yukaridaki haldeyken mesela...

doga

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3 : Eylül 13, 2007, 16:28:24 »
Binalar ve ekipman trenler lgb, binalar piko sinyalizasyon lgb...Genelde her yer aydinlik diyeyim ;D Bunu gormeniz icin bir kac gece fotografi ekleyecegim. Her binaya en az iki isik bagladim buyuk fabrika veya depo yapilarina 4-5 isik bagladigim oldu.Trafik lambalarinin yarisi foksiyonelse geri kalan yarisi sadece renk katsinlar diye kullanildi.Makaslar elektronik fakat onlarinda tamami fonksiyonel degil.

doga

• Ziyaretçi
« Yanıtla #4 : Eylül 13, 2007, 16:43:23 »
Malzeme olarak herseyi kullandik. Kopru ayaklarini genelde tektek uretmek yerine alcidan kalip cikartip, fiberglastan doktuk.Sonrada tembellik edip yeni kalip hazirlamayip ayni tip ayaklari tum bahcede kullandik. Bazi binalari ben sifirdan balsadan vs (tahtadan) yaptim.Kullanilan bitkilerin bir kismi model agac, bir kismi plastik cin mali ucuz dekorasyon urunu, cogunlugu ise gercekten canli...Fakat gecen zamanda gercekten canli bitki kullanmis oldugumuza pisman olduk(kokleri demiryolu yataginin dengesini bozdu vs)...

Çevrimdışı glyond

• Önder Sönmez
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: ?stanbul
« Yanıtla #5 : Eylül 13, 2007, 16:46:51 »
ben sanki bu mesajı daha önce görmüştüm

doga

• Ziyaretçi
« Yanıtla #6 : Eylül 13, 2007, 16:56:11 »
Kumanda bolumunu de gostermek isterim.Burasi alanin yarisini kontrol ediyor.Diger hatlarin kontrol noktalari farkli yerlerde.Mesela uzerine kopruler kurdugumuz alanin isiklarini vs koprulerin oradaki bir kumandadan kontrol ediyoruz.Tum bahceyi kablo dosemek yerine bahcenin bir kac noktasina elektrik cikisi verip her kontrolu en yakin elektrige bagladik.

doga

• Ziyaretçi
« Yanıtla #7 : Eylül 13, 2007, 17:03:52 »
Mesaji daha once http://www.hobbyrc.com/forum/showthread.php?t=14552
adresinde gormussunuzdur. O siteye de uyeyim (bayaa uzun zamandir) o zamanlar bir model tren sitesi oldugunu bilmedigimden oraya statik model kismina yazmistim...Onun disinda baska yerde gorduyseniz onu ben yazmadim biri diaromami kullaniyor demektir...

doga

• Ziyaretçi
« Yanıtla #8 : Eylül 13, 2007, 17:09:48 »
Bu olcekte bir ise girisince insanin evi dukkan gibi oluyor...Asagiya kendi fotografimi koyuyorum...tren odasinda balsadan ev yaparken :)

doga

• Ziyaretçi
« Yanıtla #9 : Eylül 13, 2007, 17:18:00 »
Isterseniz daha resim yollayabilirim...Oyuncaklar hakkinda konusmaktan bikan birisi degilimdir...Umarim resimler hosunuza gitmistir.Lgb veya bahce trenleri uzerine merak ettiginiz bir sey olursa lutfen sormaktan kacinmayin yardim edebilirsem sevinirim...Mail adresim doaersavci@yahoo.com'dur. Su anda Istanbul besiktas civarinda tatilimi gecirmekteyim,eger bu civarda onerebileceginiz marklin satan dukkan varsa lutfen yine mail atin...Tanistigimiza memnun oldum.

Çevrimdışı kamyoncu-itulu1

• okan
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: istanbul - bahçeşehir
    • rc kamyon t?r ve iş makineleri
« Yanıtla #10 : Eylül 13, 2007, 17:20:17 »
Sizin lgb leri hobby rc de görmüştüm , İnanılmaz güzel ve büyük bi alan . İyi eglenceler
BOSTANCI INSAAT RC Construction Channel

CAT: 345D LME Wedico  Liebherr: LR 634 Carson-Leimbach  Mercedes Benz: Arocs3342AK 6x6 Premacon//SK3544AK 8x8 Premacon//NG2638AS 6x6 Wedico//2624LAK6x6 MAN: F90 35.422VFAK 8x8 Wedico-Prem

Çevrimdışı Harun

• Administrator
  • Forum Üyesi
  • herşey MTK yüzünden...
« Yanıtla #11 : Eylül 13, 2007, 18:09:42 »
Doğa selam,

Profil bilgilerini de yazarsan iyi olur. İsim, yaş, yer, vs.

Yer olarak sadece şehir yazman yeterli. Hani İstanbul-Göztepe falan yazarsan bu muhteşem kurgu nerede deyi o bölgede aramaya çıkabilir bizim üyeler. :)

Bu arada bilgin olsun senin ölçeklerde Aristo ve MTH - Railking (Amerikan) nin ürünlerini de biz getirebiliyoruz.

Mesela bunun gibi.

Her ne kadar video 3 ray da çekilmişse de bunlar LGB raylarda da gidiyor.

Selamlar,

Harun
« Son Düzenleme: Eylül 13, 2007, 18:19:01 Gönderen: Harun Yamanlar »

mali87

• Ziyaretçi
« Yanıtla #12 : Eylül 13, 2007, 18:37:56 »
    Merhaba Doga aramıza hoş geldin,çoçukluğundan beri bu hobiyle uğraşmaktaymışsın ne mutlu sana,gördügüm kadarıyla diaroman gerçekten çok güzel,mutlaka görmek isteriz.Herşey gönlünce olsun,hoşçakal.

mali....

Çevrimdışı Jazzista

• Forum Üyesi
  • Yer: İstanbul
« Yanıtla #13 : Eylül 13, 2007, 19:07:16 »
Doğa abi,forumumuza hoşgeldiniz.Diaromanızı bizimle paylaştığınız için çok teşekkürler.Çok güzel bir diaroma oluşturmuş,oldukça emek harcamışsınız.Paylaşımlarınızın devamını bekliyoruz.İyi vakit geçirmeniz dileği ile...

Çevrimdışı serkan kaçar

• Serkan Kaçar
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: yak?nda maltepe
  • bende varım
« Yanıtla #14 : Eylül 13, 2007, 19:13:05 »
doga bey merhaba

aramıza hoş geldiniz . Tek kelimeyle muhteşem darısı bizin başımıza

selamlar

paşa
Serkan kacar yaşlanarak degil, yaşayarak tecrube kazanilir. Zaman insanlari degil,armutlari olgunlastirir.

Çevrimdışı iceman

• Jimmy Cem ERSÜ
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: izmir
« Yanıtla #15 : Eylül 13, 2007, 19:32:37 »
Merhaba Doğa bey.Hoşgeldiniz.Gerçekten güzel koleksiyonunuz.G ölçekle ilgilenmeniz baya ilginç.Çünkü gördüğüm kadarıyla HO scale gibi çok fazla marka ve dolayısıyla da seçenek bulunmuyor.Merak ettim bu konuda sıkıntı yaşıyormusunuz?

Saygılar

Jimmy Cem
Loko ların ustasıyım Roco ların hastasıyım.......

Çevrimdışı Barbaros

• barbaros a??rbaş
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: istanbul
« Yanıtla #16 : Eylül 13, 2007, 22:59:41 »
ben barbaros hepinizi bu işe gönül verdiğiniz için saygıyla kutluyorum.barbaros ağırbaş adım soyadım benim babam müzizyen baterist ama ben kdz ereğlide buharlıların kokusu ve dumanı içinde büyüdüm.akşamları kendikendime düşünürüm 1930larda falan doğsaydımda bu makinalarla ilgili bir birimde çalışsaydım diye oğlum bu makinaları görünce baba bunlarda ne diye sormuyomu cok üzülüyorum cok.!!!!

Çevrimdışı haldunabi

• haldun bağbakan
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: istanbul-kadıköy
Ynt: merhaba-barbaros'a
« Yanıtla #17 : Eylül 13, 2007, 23:21:08 »
sevgili barbaros.
aramıza hoşgeldin.
duzeyli paylaşımlar ve guzel muhabbetler diliyorum.
soyadından anladığım kadarıyla sen salim ağırbaş'ın oğlusun.
ben bir dinozor olduğum için ve muzikle eski zamandan beri uğraştığım için inşallah iyi tahmin etmişimdir.
seni de yakınlarda yaptığın kurgular diyoramalar ve sohbete katılımlarınla bekleriz
sevgiyle
mimar haldun bağbakan
www.konturmaket.com

Çevrimdışı Barbaros

• barbaros a??rbaş
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: istanbul
« Yanıtla #18 : Eylül 13, 2007, 23:41:56 »
saygılar Haldun abi ben Rahmetli Salim Ağırbaşın kardeşi Yüksel ağırbaşın oğluyum amcamın hatırlanması gurur verici bol sohbetler dileği ile saygılar.

Çevrimdışı Harun

• Administrator
  • Forum Üyesi
  • herşey MTK yüzünden...
« Yanıtla #19 : Eylül 14, 2007, 01:58:32 »
Doğa selam,

Profilinden Dubai'de olduğunu anlıyorum.

Önceki sene oradaki Mercato Alışveriş merkezinde aşağıdaki resimlerde de görebileceğin gibi Duracell için slot car aktivitesi yapmıştık.

Selamlar,

Harun