Proses Elektronik'den Haberler > Electrotren

Electrotren Yoldaki Modeller Geldi!

(1/4) > >>

Harun:
Arkadaşlar merhaba,

Electrotren'e ilk verdiğimiz siparişler önümüzdeki hafta yola çıkıyor. Tahminen 15-20 gün içinde elimizde olur.

Biliyorsunuz 2008 üye vagonumuz da (HO) bu markadan.

Buraya bazı modelleri koymaya çalışacağım. 2007 de Nurnberg'de görüp elima aldığımda çok beğenmiştim. Bakalım sizler de beğenecek misiniz?

Electrotren'in bir özelliği hemen hemen bütün lokomotif modellerini hem DC/DC Digital/Sesli hem de AC/AC Digital/Sesli olarak üretmesi. Çalıştığım bütün markalar içinde AC çeşidi bu kadar fazla olan tek firma Electrotren oldu. Gerçi AC modellerden sadece birkaç adet daha önceden verilmiş siparişleri getiriyoruz.

İlk olarak, yeni gelen Lima, Roco, Jouef, Rivarossi'den bir çok elektrikli loko almış olduğunuz için yoldaki katener sistemlerinden koyuyorum.

Derya Ferendeci:

Electrotren TCDD'nin E43000'lerine benzeyen İspanyol elektrikli loko imal ediyor (Onların da aslı Japonmuş). Bunları aramızdakı bazı cömert arkadaşlar 43-bin'e çevirebilirler.

Selamlar,
Derya

Harun:

--- Alıntı yapılan: ORHAN ÖZER - Ocak 21, 2008, 08:40:21 ---Harun Bey
katener sistemlerrin yaklaşık olarak fıyatları konusunda bir bilgi verebilirmisiniz?
Teşekkürler

--- Alıntı sonu ---

Orhan bey,

Katener direkleri 10 luk paket olarak 25 YTL gibi olacak. (liste fiyatı)
Kablolu olanlar ise adedi 10 YTL gibi.

Bunların fiyatları bana uygun geldi ancak beni şaşırtan katener tellerinin fiyatları.

Yani 0270 ve 0271 in fiyatları. Bunların kısası (10 luk paket olarak) 60 YTL, uzunu ise 66 YTL. Şu anda diğer markaları veya genelde bunların fiyatlarını bilemiyorum onun için tellerin fiyatları uygun mu birşey diyemiyorum.

Ben de bakacağım ama bilgisi olup da aydınlatan olursa sevinirim.

Selamlar,

Harun

ORHAN ÖZER:
Harun Bey
katener sistemler ile ilgili bilgiler için teşekkürler birde gelsin o zaman fıyat mukayesesi yapabiliriz belki
şimdi almıs olduğum rivarossi marka 2 ad.loko bu sistemler ile de çalışabiliyormuş da merakım ondan
ayrıca lokolar da harika 

egraydin:

--- Alıntı yapılan: Derya Ferendeci - Ocak 19, 2008, 22:47:30 ---
Electrotren TCDD'nin E43000'lerine benzeyen İspanyol elektrikli loko imal ediyor (Onların da aslı Japonmuş). Bunları aramızdakı bazı cömert arkadaşlar 43-bin'e çevirebilirler.

Selamlar,
Derya

Evet bu modellerin sadece boji sistemi 43000'e benziyor. Gövdeve kabini sıfırdan yapmak gerekir.
--- Alıntı sonu ---

Navigasyon

[0] Mesajlar

[#] Sonraki Sayfa

Tam sürüme git