Gönderen Konu: Berlin Notları  (Okunma sayısı 2594 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı yasar

• Forum Üyesi
Berlin Notları
« : Mart 24, 2014, 23:52:44 »

Sevgili tren dostları bundan bir kaç gün önce yaklaşık 1 yıl önce planlanmış bir Berlin gezisinde turberg tren mağazasını ziyaret etme fırsatı buldum.
İzlenimlerin şöyle
Öncelikle son derece büyük ve bol ürün olan bir mağaza olduğunu söylemeliyim mağazanın içindeki ürünlerin toplam değerini tahmin etmek çok zor heryerden tren ve diorama malzemeleri çıkıyor tek kelimeyle inanılmaz
Mağaza görevlileri çok ilgililer aldığım her ürünü detaylı olarak tanıttılar ve denediler çok rahat iletişim kurulabiliyor
Fiyatlar pahalı ve indirim yapmıyorlar ama görerek almak mükemmel bir duygu
Dükkan şehrin merkezinde kesinlikle kıyıda köşede kalmış bir bölgede değil
Her türlü marka mevcut ac de var dc de ancak çok pahalı bazı markalar mevcut değil
Bildiğiniz gibi ülke ne kadar akıllı ise ulaşım o kadar trenle oluyor zeka düştükçe lastik teker ulaşımı artıyor
Almanyada ulaşım tren üzerinden gerçekleşiyor adeta önce her yere ray döşemişler sonrda bu rayların etrafına şehirleri kurmuşlar 35 yıl önce gitiğimde bu kadar tren yolu ağı yoktu sanki işi iyice ilerletmişler
Tabi bu kadar trenle iç içe olan bir hayatın sonucu olarak da tren koleksiyonerleri çok fazla sayıda ve tren mağazasıda çok

Çevrimdışı kemalomay

• Kemal Omay
  • Administrator
  • Forum Üyesi
  • Yer: istanbul
Ynt: Berlin Notları
« Yanıtla #1 : Mart 26, 2014, 19:44:02 »
Yaşar kardeşim , Berlin'in en meşhur dükkanlarından biridir Turberg , insan gezerken ruh sağlığını kaybediyor vallahi ,

Yalnız  mesajında  " Her türlü marka mevcut ac de var dc de ancak çok pahalı bazı markalar mevcut değil "  demişsin , halbuki orada kocamaaaaan bir dolap dolusu  Micro-metakit , metropolitan , lemaco , fulgurex vs vs gibi 1000 eurodan başlayıp 2000 euroya giden fiyatları olan markalar var.

Başka hiç bir dükkanda bunların hepsi bulunmaz.

Ben bu dolabın önünde yaklaşık yarım saat kaldım , sonra bir şey sormak için kasaya yöneldim , adamın suratında " yaşasın sattım galiba bir tane " ifadesi oluştu ama sonu hayal kırıklığı oldu maalesef. ;D

Resimler için teşekkürler....
YAŞLANDIĞIMIZ İÇİN OYUN OYNAMAYI BIRAKMAYIZ , OYUN OYNAMAYI BIRAKTIĞIMIZ İÇİN YAŞLANIRIZ.   G.BERNARD SHAW.

Çevrimdışı yasar

• Forum Üyesi
Ynt: Berlin Notları
« Yanıtla #2 : Mart 26, 2014, 20:12:45 »
Kemal bey
Pahalı markalar yok derken diorama malzemeleri için demiştim örneğin weinert in müthiş metal modelleri vaya silohouttenin mükemmel ağaç ve bitki materyalleri gibi yoksa bahsettiğiniz markaların lokolarını gördüm ama elimdekilerden soğumamak adına pek fazla yanlarına gitmedim
Dükkanda öyle kendimden geçmişim ki görevli bir an yanıma yaklaştı ve "merak etme 8 de kapatıyo-
ruz" dedi