Gönderen Konu: BERLİN'DE NOSTALJİK TREN TURLARI  (Okunma sayısı 2036 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Varşova Ekspresi

• Forum Üyesi
BERLİN'DE NOSTALJİK TREN TURLARI
« : Mayıs 26, 2012, 23:01:28 »
Merhaba,
Berlin merkezli nostaljik tren turları yapılmakta. Bugün böyle bir tura katılmak için hareket saatinden 2 saat önce Potsdam'a vardı. Ancak peronda beni bir sürpriz bekliyordu. Sekiz eski ve sevimli vagonunun başında programda vaad edildiği gibi bir buharlı loko değil, üzerindeki Rusça yazılardan akıl yürüterek eski Doğu Almanya'dan devralınmış fotoğrafını aşağıda göreceğiniz çirkin loko bulunuyordu. Görevliye bu değişikiliğn nedenini sordum, havanın sıcaklığı ve güzergahın orman biçinden olmasından dolayı buharlı lokonun yangına sebebiyet verebileceği gerekçesi ile katarın başında yer almadığın söyledi. Bununla birlikte seyahat öncesinde vagonlara girmeme ve fotoğraf çekmeme izin verdiler. Ben de farklı mevkilerden vagonlarda yolcu gibi poz verip fotoğraflar çektim. Tura ise katılmadım. Hakkımı gelecek haftalarda buharlı bir loko ile seyahate ayırdım. Berlin'de hava sıcaklığı mevsim normallerinin üstünde, bu nedenle havanın serinmelesini diliyorum. Selamlar.
Murat Koraltürk
Not: turları oraganize eden kurumun web daresi şöyle:
http://berlin-macht-dampf.com

Çevrimdışı kemalomay

• Kemal Omay
  • Administrator
  • Forum Üyesi
  • Yer: istanbul
Ynt: BERLİN'DE NOSTALJİK TREN TURLARI
« Yanıtla #1 : Mayıs 28, 2012, 21:46:23 »
Murat dostum , evet doğu Alman malı Ludmilla isimli lokoyu görmüşsün garda , tabi bir buharlının yerini tutmaz ama o da eski bir loko.

Bu arada bu tur nereye doğru gidiyor , kaç saat sürüyor gibi sorulara tura gittiğin zaman açıklık getir lütfen.Umarım en kısa zamanda gezer ve bize de resimleri gösterirsin.

MTK Berlin şubesi gibi çalışıp bize devamlı bilgi ve resimler ilettiğin için çok teşekkürler.....
YAŞLANDIĞIMIZ İÇİN OYUN OYNAMAYI BIRAKMAYIZ , OYUN OYNAMAYI BIRAKTIĞIMIZ İÇİN YAŞLANIRIZ.   G.BERNARD SHAW.