Gönderen Konu: Roco ve Fleischmann Siparişlerini Almaya Başladık!  (Okunma sayısı 31858 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Harun

• Administrator
  • Forum Üyesi
  • herşey MTK yüzünden...
Merhaba,

Bildiğiniz gibi bundan böyle Roco ve Fleischmann modellerini de getirmeye başlıyoruz.

İlk siparişleri genel olarak sizlerin talepleri doğrultusunda getireceğiz. Fiyatlarımız daha önceki konuda da belirttiğimiz gibi bu iki markanın resmi fiyatları veya en fazla %10 farklı olacak.

Bazı kredi kartlarına 12 aya kadar uzun vadeler yapabiliriz ancak bu şekilde olursa bankaların aldığı kadar bir farkı da almak zorundayız.

Aşağıdaki linklerden bu iki markanın web sitelerine bakabilir hemen sipariş verebileceğiniz ve kısa sürede gelecek modelleri seçebilirsiniz. İlk siparişlerimizin bu markaların şu anda stıklarında bulunan modellerinden yapabiliriz.

Aşağıda Roco'dan bir örnek gösteriyorum. Fleischmann da da aynı şekilde. Göreceğiniz gibi mavi ve yeşil kareler var. Yeşil hemen sipariş verebileceğinizi gösteriyor. Mavi altında yılın kaçıncı haftasında stokta olacağını belirtiyor. Eğer kare kırmızı ise tamamen bittiğini ve üretim planlarının olmadığını gösteriyor.

Modelleri görmek için aşağıdaki linklere tıklayabilirsiniz.

Roco: http://www.roco.cc
Fleischmann: http://www.fleischmann.de

Aşağıdaki linklerde ise katalogları PDF dosyası olarak görebilirsiniz.

Roco Ana Katalog: http://www.proses.com/roco-fleisch/Roco-2010.pdf

Fleischmann HO Katalog: http://www.proses.com/roco-fleisch/Fleischmann-HO-2010.pdf

Katalogdaki fiyatlar 2010 fiyatlarıdır ancak bu sene de fiyatlar ya aynı ya da %1-2 civarında bir artış var. Dolayısıyla web sitesinden fiyatlara bakmanız daha sağlıklı olacaktır.

Lokomotif fiyatlarında genel olarak %7-10 arasında bir fiyat farkımız olacağını tahmin ediyorum. Ancak bu "ilk siparişe özel" olarak ödemelerin önceden yapılması durumunda tam olarak aynı fiyatları uygulayacağız. Ancak şu anda stoklarında bulunan hazır modellerden olmak koşuluyla.

Aynı koşullar Fleischmann ve tüm ölçekler (N, HO) için de geçerlidir.

Selamlar,

Harun
« Son Düzenleme: Mart 28, 2011, 00:23:57 Gönderen: Harun »

Çevrimdışı kemaliybar

• Kemal ?ybar
  • Forum Üyesi
Ynt: Roco ve Fleischmann Siparişlerini Almaya Başladık!
« Yanıtla #1 : Mart 28, 2011, 00:10:43 »
Harun merhaba;
Roco'nun pek çok modelinde çift fiyat var. Her ikiside euro. Üstteki koyu baskılı fiyatamı yoksa alttaki daha silik fiyatımı göz önünde bulundurmalıyız. Birde bu iki fiyat'ın ne anlama geldiğini açıklayabilirsen sevinirim. Teşekkürler...

Çevrimdışı Harun

• Administrator
  • Forum Üyesi
  • herşey MTK yüzünden...
« Yanıtla #2 : Mart 28, 2011, 00:20:17 »
Harun merhaba;
Roco'nun pek çok modelinde çift fiyat var. Her ikiside euro. Üstteki koyu baskılı fiyatamı yoksa alttaki daha silik fiyatımı göz önünde bulundurmalıyız. Birde bu iki fiyat'ın ne anlama geldiğini açıklayabilirsen sevinirim. Teşekkürler...

Kemal selam,

Silik olanlar AC (Marklin için) ve yanında AC işareti olması lazım. O fiyatlardan ödeme tercih ederim. :)

Çevrimdışı Harun

• Administrator
  • Forum Üyesi
  • herşey MTK yüzünden...
« Yanıtla #3 : Mart 28, 2011, 00:26:10 »
Kemal,

Ayrıca katalogdaki fiyatları bir de web sitesinden kontrol edin. Bir fark olamamsı ya da çok az olması lazım ama geçerli fiyatlar web sitesindekilerdir. Ayrıca stok durumu da orada belli oluyor yukarıda belirttiğim gibi.

Bu arada şimdilik lütfen ileride çıkacak modellerden sipariş vermeyin ki ilk partiyi hemen getirebilelim.

Stoktaki modelleri 1 ay içinde getirebiliriz.

Harun

Çevrimdışı kemaliybar

• Kemal ?ybar
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #4 : Mart 28, 2011, 00:58:46 »
Az kalsın Roco'daki stokları göremiyorum diye yazacaktım ki, sen her iki konuyuda açıklamışsın. Çok teşekkür ederim.
Aklıma gelmişken!  HSBC kart a maximum taksit durumunuda öğrenebilirmiyim? Fleischmann ya da Roco fark etmez, birinden birinin TurnTable'ına fena halde takmış durumdayım :)

Çevrimdışı Harun

• Administrator
  • Forum Üyesi
  • herşey MTK yüzünden...
« Yanıtla #5 : Mart 28, 2011, 01:52:00 »
Kemal selam,

HSBC karta taksit yapamıyoruz anlaşmamız yok.

Diğer kartlara uzun taksit durumunda ne ödeyeceğinizi öğrenmek için aşağıdaki excel hesaplama tablosunu kullanabililirsiniz.

http://www.modeltrenciler.com/forum/files/hesaplama.xls

Üye Fiyatı kısmına Roco EU fiyatını TL ye çevirip girerseniz yaklaşık olarak ne ödemeniz gerektiğini görebilirsiniz.

Selamlar,

Harun

Çevrimdışı CAN

• Can Becan
  • Administrator
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #6 : Mart 29, 2011, 02:17:48 »
Harun merhaba,

Anladığım kadarı ile model tren kataloglarında ürünlerin yanında belirtilen kodlamalarla ilgili bir bilgi notu yazmak gerekiyor. Son gelen mesajlardaki sorulardan çıkardığım kadarı ile bu açıklama gerekli. Ben bunu forumda yapamayacak kadar beceriksizim. Bir ilgileniversen.

Selamlar,

Can

Çevrimdışı Arda

• Arda
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #7 : Mart 29, 2011, 09:33:30 »
Çok teşekkürler bilgi için. Bu hafta prosese uğrayıp siparişlerimi kesinleştireceğim.

Selamlar

Çevrimdışı msu

• M. Serdar Uslu
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: Istanbul
Serdar

Çevrimdışı Galatalı

• Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #9 : Mart 29, 2011, 12:10:46 »
Harun Bey ,
Merhaba. Ben Roco 62609 sipariş vermek istiyorum. ( Sanırım DCC ye hazır varsa dijital )
Sevgiler,
Ömer Galatalı

Çevrimdışı koraycenan

• Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: istanbul
« Yanıtla #10 : Mart 29, 2011, 12:25:19 »
Selam Harun abi, ne zaman siparişler geçilecek ödeme ne zaman yapılacak. Bilgilendirirsen sevinirim.
z scale,ho scale, rc, yani model ve modelcilkle ilgili herşey...

Çevrimdışı Harun

• Administrator
  • Forum Üyesi
  • herşey MTK yüzünden...
« Yanıtla #11 : Mart 29, 2011, 12:35:10 »
Harun Bey Merhaba:

Ben anlayamadım, şu ürünün stok durumu neymiş?

http://www.fleischmann.de/nc/produkteshop/uebersicht/cat/8536/pr/dcc-decoder-mit-integriertem-6-poligem-stecker-ohne-litzen-2.html

Serdar selam. Bunu zaten getirmeyeceğiz elimizde 6 bacak decoderler var neredeyse yarı fiyatına.

Çevrimdışı glyond

• Önder Sönmez
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: ?stanbul
« Yanıtla #12 : Mart 29, 2011, 12:54:53 »
Merhaba Harub Abi,

Ben siparişlerimi fiğer konu başlığı altında vermiştim buradan tekrar yinelememe gerek varmı

Çevrimdışı koraycenan

• Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: istanbul
« Yanıtla #13 : Mart 29, 2011, 17:43:47 »
siparişlerim:
62877,62667,62529,63899,63305 hepsi yeşil. :) ne zaman parayı yatırıyım.
z scale,ho scale, rc, yani model ve modelcilkle ilgili herşey...

Çevrimdışı irfantprk

• ?RFAN TOPRAK
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #14 : Mart 29, 2011, 18:38:39 »
ve.... Roco siparişlerine başlayalım.

66 668.................6 adet
66 779.................3 adet.

Harun abi diğer sayfada da siparişler var.(roco ve fleischmann.umarım iyi haberdir)konu sayfaları.
Sayfalarda karışıklık olmasın.......
« Son Düzenleme: Mart 29, 2011, 21:19:18 Gönderen: irfantprk »

Çevrimdışı Lutfi

• Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #15 : Mart 29, 2011, 22:37:32 »
Harun Bey, sizi can-ı yürekten kutluyorum.

Siteyi yakından takip etmeme rağmen, uzaklarda olduğumdan pek mesaj atacak zamanım olmuyor. Ama bu gelişme, Türk  modeltrenciliğinde bir dönüm noktasıdır. Volkswagen'in Türkiye'de yatırım yapması gibi birşey. Umarım herşey yolunda gider. Türk asıllı genel müdür olduğunu bilseydim ben onu zaten ikna için ayrı bir diplomasi de yürütürdüm. Sonunda her zaman dediğim gibi; "Akşama babacığım, unutma Roco getir. Fleischmann'da olabilir". Trenseverlere hayırlı olsun diyorum. Umarım onlar da sizin markanızın ürünlerini Avusturya'da satışını üstlenirler.
Akşama babacığıııııııım, Unutma Roco Getir! Trix de olur.

Çevrimdışı Okan

• Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #16 : Mart 29, 2011, 23:26:44 »
Bu arada bu Roco'da ne ola ki diyen varsa, budur:

Çevrimdışı uzay

• Forum Üyesi
Ynt: Roco Ve Fleischmann Siparişlerini Almaya Başladık!
« Yanıtla #17 : Mart 30, 2011, 20:58:04 »
Abi kumanda marklin dimi

Çevrimdışı Okan

• Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #18 : Mart 30, 2011, 22:57:26 »
Evet Enver, filmin ilk 3 dakikasındaki kumanda Marklin Central Station, hem Marklin, mfx hem de DCC formatları destekleyen bir kumanda ( http://www.maerklin.de/de/produkte/modellbahnsteuerung/digital.html ) , belki farketmişsindir, filmin bu ilk kısmındaki kurgu da Marklin, rayların orta kısmındaki çiviler(puko) gittikçe daha da az farkedilir oluyor. Bu arada Roco ve Fleischmann'ın hem iki ray/DC hem de üçray/AC modelleri olduğunu hatırlatalım.

Filmin devamında Fleischmann Profi-Boss DCC kumanda gösterilmiş. Bir arkadaşımda deneme fırsatım oldu, başarılı bir kumanda. Roco'nun halen üretimde olanları ise Roco Multimaus ve multiZentrale/Mauspro kumandaları, bu kumandalarla beraber TrainController adlı bilgisayarlı kurgu  kontrol yazılımının Roco için özelleştirilmiş Rocomotion versiyonu veriliyor diye biliyorum.

Bu da aynı setin(Roco 41273) Reynaulds tanıtım videosu, daha güzel çekimler mevcut...

« Son Düzenleme: Mart 30, 2011, 23:00:24 Gönderen: Okan »

Çevrimdışı Okan

• Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #19 : Mart 30, 2011, 23:17:27 »
Ray arası deyince Fleischmann'ın özel sisteminden bahsetmemek olmaz. Cog Railway denen bu yapıda, rayın ortasında dişten bir yol var, lokomotifin altında da bu raya oturan bir dişli var, böylece çok dik yollar kayma olmaksızın tırmanılabiliyor. İsviçre ve Amerika'da bu tip mekanizmalı gerçek trenler ve güzergahlar mevcut. http://wn.com/rack_railway adreste sağdaki listede bu şekilde çalışan 14 değişik gerçek ve model demiryolu videosu mevcut.

Fleischmann uzun süredir bu mekanizmayı modelleyen ray ve lokomotifler üretiyor. Aşağıdaki film, dağ pek gerçekçi görünmese de fikrin uygulaması olmuş, çekim bu yılki Nürnberg fuarından. Elektrikli model Lokomotif Fleischmann 481103 ,

buharlı olan ise Fleischmann 403401

Bunlar daha önceki 4306 ve 4034 ürün kodlu modellerin farklı demiryolu versiyonu yeni üretimleri.

Ray ise Fleischmann ın Profi ray ailesinde 6101 üzerine takılan 6412 kodlu parça.

« Son Düzenleme: Mart 30, 2011, 23:25:20 Gönderen: Okan »