Gönderen Konu: piko loko arıza  (Okunma sayısı 7672 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Mr.Burak

• Burak Koşulular
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: Erzurum
piko loko arıza
« : Ocak 25, 2009, 00:45:22 »
Mrblar
elimdeki piko lokomun motoru çalıştığı halde tekerleri çalıştırmıyor nedeni ne olabilir cevaplandırırsanız sevinirim....
Saygılar...

Çevrimdışı Y. Emre Özkan

• Y. Emre Özkan
  • Forum Üyesi
Ynt: piko loko arıza
« Yanıtla #1 : Ocak 25, 2009, 01:03:31 »
Burak Bey, ben de aynı sorunu paylaşıyorum. Fleischman marka lokomotifimin içini açtım motoru çalışıyor ama içindeki çarkları çeviremiyor. Eski bir model olduğu için metal kısmı da açamıyorum :( modeli toplayamam diye korkuyorum açıkçası. Çarklara birşey sıkışmış olabilir mi acaba?

Çevrimdışı onur_gu

• Forum Üyesi
« Yanıtla #2 : Şubat 14, 2009, 15:06:34 »
merhaba bende senin gibi piko zedeyim :)
ankarada oturdugumdan dolayı bizim burda hobby time baska hobbyle ilgilenen dükkan yok.. piko digital baslangıç seti aldım. arıza lokoyla ilgili oldugnu düşünüyorum bende başta acaba dedim ben mi yanlış ayarlama yaptım veya raylardamı sorun var veya zemindemi ..loko ya kesik kesik güç gidiyor vede  tekerlekler dönmüyor..hemen gittim aldığım yere herşeyi denedik kumandada güç ünitesinde bi arıza yok gözüküyor..sonuç pikoyla mail yoluyla irtibata geçtikten sonra lokoyu fabrikaya gönderip (almanya)1 ay içinde arızayı gidireceklerini söğlediler. işin açıkcası bende şaşırmış durumdayım.1 ay olmadı alalı :) beklemedeyim ...

Çevrimdışı uzay

• Forum Üyesi
Ynt: Piko Loko Arıza
« Yanıtla #3 : Şubat 16, 2009, 13:21:04 »
bu konuda genelde çarklara sıkışan tüy ve tozlar çok etkili oluyor. öncelikli bunları temizlemek gerekli.
yapılarındaki metal ısıyla şişip çarkların dönemsini önleye biliyor. budurumda çarkları söküp ince eğeyle yuvarkalarını biras genişletmek gerkiyor.
son durum ise çarkların dişlilerini yalama olması veya yerinden çıkaması.
yalama olmuşsa genelde cdromların içinden çıkan bol çarklar uyuyor.
uymassada uyan bir çark bulmak lazım

Çevrimdışı Kahraman

• Kahraman
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
    • Tekno Kurgu Mimarl?k
« Yanıtla #4 : Nisan 24, 2009, 21:02:45 »
Onur Bey Merhaba...
Acaba sorununuzla ilgili geribesleme yapabilir misiniz? Konunun uzerinden birhayli zamangecmis ama. Ben de ayni sekilde Piko 57185 aldim 3 gun once. Piko pek fazla tanininmiyor sanirim.. Son durum nedir acaba, ne dedi Hobby Time? Acil geri donerseniz belki ben de iyade ederim urunu...

.---- -  -
   (   ,----- - -     \_/        ___  c--U---^--'o  [_  |--------------'_| /_(o)(o)--(o)(o)
 ====================================================================================================================================================================

Çevrimdışı onur_gu

• Forum Üyesi
« Yanıtla #5 : Nisan 25, 2009, 00:05:42 »
kumanda arıza olduğunu söglediler. hiçbir teknik destek olmadığı için hobby time da... almanyaya gönderecklerini ve hatta seti gönderene kadar yeni kumanda alsanız daha ii olur yenisini verelim dediler..kısacası yapamadılar.. şu anda ben digital olarak degil ama normal kendim raylara elektrik verek çalıstıryroum. pikolarda vagonların hafifliginden raylardan cıkmalarda oluyor :)
ben bidahki alışımda sanmıyrum piko marka alacagmı hiç memnun kalmadım. üstelik ankarada tek dükkan oldugundan tok satıcılar. kendi imkanlarıma bazı şeyleri yaptım..size bırakıyrum trenin iade konusunu ama ben memnun kalmadım ne dükkandan nede pikodan...

Çevrimdışı cybertronics

• Onur BE?PINAR
  • Forum Üyesi
    • BN GRUP
« Yanıtla #6 : Aralık 01, 2012, 20:13:59 »
Pikoyla bir sorun yaşamayan tek kişi benim herhalde ICE 3 ve Piko BR 120 loko mevcut bende haziranda sıfır aldım hobbytime dan ancak hiç sorun yaşamadım şimdiye kadar ki hazirandan bu yana neredeyse her gün en az 1-2 saat çalıştırdım. Tedbirli davranmak lazım demekki.