Gönderen Konu: Ereğli gezisi.  (Okunma sayısı 9606 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı kemalomay

• Kemal Omay
  • Administrator
  • Forum Üyesi
  • Yer: istanbul
Ereğli gezisi.
« : Mayıs 29, 2013, 21:14:15 »
Geçen Pazar Barbaros kardeşimizin memleketi Ereğli’ye gezi yaptık.4 senedir planlıyorduk.Kadromuz Barbaros’un minibüsündeki koltuk sayısı ile kısıtlıydı maalesef.
Can abi ve muhterem eşi Çağlan hanım Akçakocadan kendi arabaları ile bize katıldılar.
İlk Durak Ereğli , çok temiz , düzenli ve medeni bir ilçe olan Ereğli AB den kriterlere en uygun ilçe ödülü almış.
İnsanların eski usul , yani , dolma köfte salata vs , kısaca mangalsız , piknik yaptıklarını görmek bizi çok şaşırttı.Medeniyet başka bişeymiş yav….

Servisimiz Mercedestir yani……….Sağol Barbikim…..

Ereğlide trenle ilgili kalan tek şey bu bakım hangarı ,o da bitik ne yazık ki. Barbaros’un bize anlattığı hiçbir şey bugün yerinde değil……( lanet olsun bozanlara )

Kızlar mutlu………

Çay molasında herkes mutlu………

Ereğli gerçekten güzel

Tabi sonra ver elini Ereğli’nin meşhur pidecisi , pidelerin tadı muhteşemdi.

Barbikim , belediyenin bedavaya el koyup yeşil alan yaptığı kendi arsasında hatıra pozu verdi ( olsun vatandaş dua ediyordur.   ;D   )

Sonra Zonguldak’a gidip tren istasyonuna baktık , sadece kömür vagonları vardı.

Tekrar yola çıkıp Çatalağzı istasyonuna gittik.Yoldan manzaralar.

Çatalağzında termik santral var.

Kömürler gidiyor..

Ve Can abimiz çocukken Çatalağzında yaşamış , babası santralda görevliymiş , burası onun okuduğu ilkokul , İngiliz yapımı bir bina.

Veeeeeee , tamam Karadeniz bölgesindeymişiz dedirten manzara  ;D  , HO ölçek cami ve Z ölçek minareler , İhsan abiye “ modelini yap “ dedik ama vazgeçtik , görenler dalga geçebilir , “ adam ölçek bilmiyor “ diye.

Zonguldak sahilde duran loko , yanına gitmek hatta resmini çekmek yasak , sebebini bile soramadık çünkü önünde araba ile durmak da yasak , niyeyse anlamak zor……

YAŞLANDIĞIMIZ İÇİN OYUN OYNAMAYI BIRAKMAYIZ , OYUN OYNAMAYI BIRAKTIĞIMIZ İÇİN YAŞLANIRIZ.   G.BERNARD SHAW.

Çevrimdışı Sururi bey

• Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
Ynt: Ereğli gezisi.
« Yanıtla #1 : Mayıs 29, 2013, 21:48:59 »
Keyifli bir gezi olmuş, fotoğraflar çok güzel elinize sağlık Kemal bey. Cami yapılırken yardımlar kesilince kalan bakiye ile minareler ancak bu kadar yapılabilmiş.. :D

Çevrimdışı CAN

• Can Becan
  • Administrator
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #2 : Mayıs 30, 2013, 01:36:32 »
Çok güzel bir geziydi. Çağlanla ben çok yorgun olduğumuz için biraz daha dinlenmek gayesiyle cumartesinden yola çıkıp, Akçakocada konakladık. Henüz mevsim başı olmasına rağmen Akçakoca baya kalabalıkdı. Bilenler bilir, Karadenizde günbatımı muhteşem olur. Hele yanında balık ve ayranda varsa....

Ertesi sabah Akçakoca kavşağında dostlarla buluşup, Ereğliye vasıl olduk. Bu gezide fotoğrafçınız Kemal. Sağol dostum çok teşekkürler. Ben birkaç ilave yapıyorum.

Gördüklerime en az Barbaros kadar üzüldüm.

Kemal haklı, hakikaten hepimiz mutluyduk.

Adama bak, nescafeden fal baktırıyor.... iki loko satacaz diye ne maskaralıklar yapıyoruz.....

Ereğli-Zonguldak arası yolda çilek bırakmadık..

Çatalağzı istasyonunda eskiden kalan sadece bu var. Bu hattın emekdarı 18500 ü bile ıskat etmişler.

Sevgili Barbaros, çok yoruldun biliyorum, ama sayende muhteşem bir gezi oldu. Sağol, varol.

Nice güzel günlerde beraber olmak dileğiyle, esen kalın,

Can

Çevrimdışı koraycenan

• Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #3 : Mayıs 30, 2013, 10:38:46 »
Ohh süper bir gezi olmuş. :) Paylaşım için teşekkürler.
z scale,ho scale, rc, yani model ve modelcilkle ilgili herşey...

Çevrimdışı kemalomay

• Kemal Omay
  • Administrator
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #4 : Mayıs 30, 2013, 11:26:39 »
Nescafe den fal bakmaya bayıldım be abi   ;D , bundan sonra yorumlu fotolardan sen sorumlusun , her geziden ya da aktiviteden sonra istiyoruz ona göre..................................
YAŞLANDIĞIMIZ İÇİN OYUN OYNAMAYI BIRAKMAYIZ , OYUN OYNAMAYI BIRAKTIĞIMIZ İÇİN YAŞLANIRIZ.   G.BERNARD SHAW.

Çevrimdışı c.doğan

• Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #5 : Mayıs 30, 2013, 14:01:53 »
Harika bir gezinin ardından çok güzel anılarla döndük.Hepinize teşekkürler

Doğan

Çevrimdışı Ferda

• Ferda Genç
  • Kurul Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: ?stanbul
« Yanıtla #6 : Mayıs 30, 2013, 17:16:47 »
Çok keyifli geçen bu gezimize başta Barbaros olmak üzere tüm katılan ve günü fotoğrafları ile ölümsüzleştiren Kemal, Can ve Doğan dostlarımıza çok teşekkürler.

Sevgiler

Ferda
« Son Düzenleme: Mayıs 30, 2013, 18:21:28 Gönderen: Ferda »
İYİ YAPILMIŞ BİR İŞİN ÖDÜLÜ, ONU YAPMIŞ OLMAKTIR.

Çevrimdışı SULZER

• Forum Üyesi
« Yanıtla #7 : Mayıs 05, 2014, 23:23:28 »
Resimleri gerçekten cok begendim. 2009 da Zonguldaga gittigimde o treninin yanina gidip bakma sansım olmustu. Ben limandan dogru girmistim o alana. Dısaridan girilemiyordu sanırım. Ereğliyede limanı için çok seferler gitmişimdir. Cok güzel bir yerdir gercekten.