Gönderen Konu: merhabalar ustatlar  (Okunma sayısı 11832 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

canopp

• Ziyaretçi
merhabalar ustatlar
« : Nisan 21, 2010, 12:44:22 »
Merhaba ben ankaradan Ercan model tren olarak şu an elimde hiç bir set yok ama Ankara hobbitym dan şu seti almak istiyorum yardım ederseniz sevinirim ölçek olarak 1/87
1. olarak bu set Piko marka. Digital Set ICE 3 NS
2. olarak bu set piko marka  Digital Set BR 189 w Flat Cars
3. olarak bu set pıko marka  Digital ICE 3 Starter Set, Passenger Train
4. olarak bu set  Digital Starter Set w G7 and 4 Cars
Benim amacım en önemlisi dijital olaraka bu işe başlamak.Tabi bütçeminde elverdigi setler bunlar. FLEISCHMANN  marka olarak hobbtyim da stokta olana fazla ürün yok bende piko ile başlamayı düşünüyorum 4. sete daha çok ısındm...Degerli arkadaşlar yorumlarınızı ilgi ile bekleyecem saygılarımla :)

canopp

• Ziyaretçi
Ynt: merhabalar ustatlar
« Yanıtla #1 : Nisan 21, 2010, 16:43:33 »
Merhabalar M.T.K ailesine ve foruma hoşgeldiniz ercan kardeş bu arada bende yeni üyeyim öncelikle benim gibi paldır küldür set alımı yapmadan doğru adreste ve doğru soruyla bulunduğunuzu belirteyim buradaki deneyimli usta kişilerce en yakın zamanda eminim bilgilendirileceksiniz benim kısıtlı bilgilerimce beğendiğiniz setler arasında modern hızlılarda klasik buharlılarda var bu konu tabi tamamiyle kişisel zevk şahsen benim beğendiğim set sizinde bahsettiğiniz tendırlı buharlı lokosuyla 3 yolcu birde yük vagonuyla wG7 and 4cars oldu pikolar konusunda forumlardan takip ettiğim kadarıyla modellerinin çok gerçekçi olmadığı birde raylarının çok kaliteli olmadığı tabi bunun yanındada fiyat avantajıyla seni tatmin edeceğine inanıyorum sonuçta başlangıç için bence kesinlikle güzel set ama yinede detaylı bilgi almadan alım yapmaman tavsiyemle.
Serkan kardeşim degerli yorumların için gerçekten çok teşekkür ederim.Haklısın piko biraz vasat gibi ama malum birazdaha uygun..ray konusunda sabitleyecegimden bir problem olmaz bende en azından...

canopp

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2 : Nisan 21, 2010, 19:26:40 »
Sevgili ercan tabi bu markalar arası şu kaliteli bu kalitesiz derken genel değerlendirme olarak söylenmekte tabi bu benim kendi düşüncem şahsen ben kalitesiz olarak bilinen pikonun çoook ayrıntılı modellerini gördüm elime aldım ve yere göğe sığdıramadığımız marklininde çok detaysız basit modellerinide gördüm elime aldım senin birde set almadan modelleri yakından inceleyip karşılaştırma yapma fırsatın olursa daha iyi olacak ve içine sinecektir kanısındayım çok uygun fiyatlara profesyonel setler kadar güzel ayrıntılı modeller olabiliyor ve senide hem görünüm hem fiyat olarak mutlu edecektir.saygılarımla.
Haklısın serkan kardeşim seti alırken ayrıva geniş bir ray seti de almayı düşünüyorum..Bu cumartesi hobbtyim ugrayacam hayırlısı bakalım...

Çevrimdışı HAKAN ERDAL

• ESES 2626
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
    • hakanerdal26@hotmail.com
« Yanıtla #3 : Nisan 21, 2010, 21:01:26 »
İYİ AKŞAMLAR ERCAN BEY BENCE PİKO BAŞLANGIÇ SETİ ALACAÐINIZA HORNBY BAŞLANGIÇ SETİ ALSANIZ DAHA İYİ OLUR RAYLARIDA KALİTELİ İLERLİYEN ZAMANLARDA BOLCA RAYLARI VE APARATLARINI POROSESTE BULABİLİRSİNİZ

Çevrimdışı Tolgadex

• Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #4 : Nisan 21, 2010, 21:21:23 »
İYİ AKŞAMLAR ERCAN BEY BENCE PİKO BAŞLANGIÇ SETİ ALACAÐINIZA HORNBY BAŞLANGIÇ SETİ ALSANIZ DAHA İYİ OLUR RAYLARIDA KALİTELİ İLERLİYEN ZAMANLARDA BOLCA RAYLARI VE APARATLARINI POROSESTE BULABİLİRSİNİZ

aynen ktılıyorum
bu arada hem hoşgeldiniz
iyi paylaşımlar dilerim

Çevrimdışı kemalomay

• Kemal Omay
  • Administrator
  • Forum Üyesi
  • Yer: istanbul
« Yanıtla #5 : Nisan 21, 2010, 22:56:07 »
Ercan kardeşim , hoş geldin, setini alırken markadan ziyade şuna dikkat et bence bu hobiye ne kadar gönüllüsün , eğer bir iki yıl sonra setini gittigidiyor da satışa çıkarma ihtimalin varsa Piko ya da Hornby hiç farketmez , hangisi kolay alınan ve ucuzsa onu al.
Ama ben bu işi çok seviyorum , yıllar boyu trenci kalıcam dersen senin için hornby ray daha iyi bir seçenek olur.İstersen Piko set ile başla ve kendini dene , devam edeceksen birkaç tane piko rayı satıp hornby raylar ile devam edersin,l okoların falan elinde kalır , onların hepsi birbirinde çalışır.
YAŞLANDIĞIMIZ İÇİN OYUN OYNAMAYI BIRAKMAYIZ , OYUN OYNAMAYI BIRAKTIĞIMIZ İÇİN YAŞLANIRIZ.   G.BERNARD SHAW.

Çevrimdışı haldunabi

• haldun bağbakan
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: istanbul-kadıköy
« Yanıtla #6 : Nisan 21, 2010, 23:43:38 »
ercan kardeşim ailemize hoşgeldin...

sen öyle yazınca bende kendimi üstatlardan farzettim kendimi. o yüzden müdahil oluyorum...
bu foruma konsantre ol ,aktif ol,kendini iyi tanıt. cok fayda görürsün .
ben çok ve boş ama derin konuşurum bazen.

karpuz,portakal veya et alırken bir yerden alırım.
alırken de güvendiğim yerden alırım.ona sorarım bu nasıldır sen seç sen  ver diye...
ve de tembihlerim bak sana güveniyorum,yarın getirir tezgahına koyarım diye. çünkü o satıcıya güvenirim .
bazı şeyleri ordan burdan alıp yanlış bilgiler almak ta yanlışlığı yanında getirir..
adres vermeyeceğim ama, malı alacağın yerden de bilgi almalısın . veremiyorlarsa  yanlıştır. kutu satıcılığıdır.
forum olarak dogru adrestesin.alışveriş için de doğru adresi bulman dileği ile.
sevgiler kardeşim...

Çevrimdışı GOKHAN OZKAN

• Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #7 : Nisan 22, 2010, 01:00:07 »
Foruma Hoş Geldiniz.
G. ÖZKAN

canopp

• Ziyaretçi
« Yanıtla #8 : Nisan 22, 2010, 09:26:34 »

HORNBY başlangıi seti olarak neler var önereceginiz bir set varsa neden olmasın ...

canopp

• Ziyaretçi
« Yanıtla #9 : Nisan 22, 2010, 09:27:47 »
Ercan Bey Merhaba,

Foruma hoş geldiniz.

Selamlar.

NOT : Aylık Ankara Grubu toplantılarında sizi de aramızda görmek isteriz.

Hoşbulduk neden olmasın toplantılarakatılmayı çok isterim..Bİr demiryolcu çocugu olarak saygılar

canopp

• Ziyaretçi
« Yanıtla #10 : Nisan 22, 2010, 09:29:49 »
ercan kardeşim ailemize hoşgeldin...

sen öyle yazınca bende kendimi üstatlardan farzettim kendimi. o yüzden müdahil oluyorum...
bu foruma konsantre ol ,aktif ol,kendini iyi tanıt. cok fayda görürsün .
ben çok ve boş ama derin konuşurum bazen.

karpuz,portakal veya et alırken bir yerden alırım.
alırken de güvendiğim yerden alırım.ona sorarım bu nasıldır sen seç sen  ver diye...
ve de tembihlerim bak sana güveniyorum,yarın getirir tezgahına koyarım diye. çünkü o satıcıya güvenirim .
bazı şeyleri ordan burdan alıp yanlış bilgiler almak ta yanlışlığı yanında getirir..
adres vermeyeceğim ama, malı alacağın yerden de bilgi almalısın . veremiyorlarsa  yanlıştır. kutu satıcılığıdır.
forum olarak dogru adrestesin.alışveriş için de doğru adresi bulman dileği ile.
sevgiler kardeşim...

Hoşbulduk efendim degerli yorumlarınız için sayglarımı sunuyorum inanın burdan bu fikirleri alarak bir set alacagım içim çok şanslıyım burda olarak sizlerin içinde kalacagım için çok mutluyum
birde bu sitede bu seti alsam ne dersiniz ray ları çok cazip geldi başlangıç için http://www.sahibinden.com/lima_tren_seti_adaptor_lokomotif_vagon_10m_civari_ray-04WQQaXQQ23424243WQQpXQQdisplayitem

Çevrimdışı uzay

• Forum Üyesi
Ynt: Merhabalar Ustatlar
« Yanıtla #11 : Nisan 22, 2010, 09:49:56 »
öncelikle hoş geldiniz.
bu liamnın fiyatına pahalı diyemem ancak gelcek için uygun bir set değil.
bu dönemde sıfırdan bir sistem kuruyorsanız bence ileriye dönük olmalı. hatta direk digital bir sistemle başlamalısınız. lima şuanda hornby firmasına ait ve onlarda hornby ray kullanıyor. ama eski lima raylar zamanla okside olup sıkıntı çıkarıyor. 250 tl yerine 450-500 tlye digital bir başlangıç seti alarak başlayabilirsiniz. yada ihtiyacınız kadar ray alıp sete baglı kalmadan loko ve vagon alabilirsiniz.
piko türkiyede oyuncak ihracatçılarının tercih ettiği bir marka. kaliteli ürünleri var ama onlarda normal piyasa fiyatları gibi pahalı.
tavsiyem rayları lokoları vagonları ve kumandayı ayrı ayrı almanız yönünderdir. böylece ihtiyacınız olan ve kaliteli bir setiniz olur.

Çevrimdışı kemalomay

• Kemal Omay
  • Administrator
  • Forum Üyesi
  • Yer: istanbul
« Yanıtla #12 : Nisan 22, 2010, 12:21:48 »
Ercan kardeşim , ilandaki loko aslında zor bulunan çok temiz bir Lima ,fakat eski lima raylar seni biraz üzer.
Ben yine aynı şeyi söylüyorum , kendini bu işte denemek istiyorsan bu seti al , sana fikir verici olur ,yok eğer kalıcı hissediyorsan ileriye yönelik bir şeyler al.
Enver'in teklifi de çok mantıklı , o zaman lokon vagonların her şeyin senin beğendiğin gibi olur.
( set alınca muhakkak bazı şeyler insanın içine sinmiyor )
YAŞLANDIĞIMIZ İÇİN OYUN OYNAMAYI BIRAKMAYIZ , OYUN OYNAMAYI BIRAKTIĞIMIZ İÇİN YAŞLANIRIZ.   G.BERNARD SHAW.

canopp

• Ziyaretçi
« Yanıtla #13 : Nisan 22, 2010, 12:42:45 »
öncelikle hoş geldiniz.
bu liamnın fiyatına pahalı diyemem ancak gelcek için uygun bir set değil.
bu dönemde sıfırdan bir sistem kuruyorsanız bence ileriye dönük olmalı. hatta direk digital bir sistemle başlamalısınız. lima şuanda hornby firmasına ait ve onlarda hornby ray kullanıyor. ama eski lima raylar zamanla okside olup sıkıntı çıkarıyor. 250 tl yerine 450-500 tlye digital bir başlangıç seti alarak başlayabilirsiniz. yada ihtiyacınız kadar ray alıp sete baglı kalmadan loko ve vagon alabilirsiniz.
piko türkiyede oyuncak ihracatçılarının tercih ettiği bir marka. kaliteli ürünleri var ama onlarda normal piyasa fiyatları gibi pahalı.
tavsiyem rayları lokoları vagonları ve kumandayı ayrı ayrı almanız yönünderdir. böylece ihtiyacınız olan ve kaliteli bir setiniz olur.
Enver kardeşim gerçekten beni çok iyi aydınlattın ..Cumartesi hobbtiym a gidip kendim bir dijital bir set alacam eger önerdigin bir set varsa 350 400 tl civarı söylersen çok memnun olurum.Benimde en önemsedigi m dijital olmasıydı.Bu sette beni cazip eden şey raylardı ama limayı önermeyişiniz beni bu setten soguttu .Aydınlattıgınız için sonsuz teşekkürlerii sunuyorum

canopp

• Ziyaretçi
« Yanıtla #14 : Nisan 22, 2010, 12:44:03 »
Ercan kardeşim , ilandaki loko aslında zor bulunan çok temiz bir Lima ,fakat eski lima raylar seni biraz üzer.
Ben yine aynı şeyi söylüyorum , kendini bu işte denemek istiyorsan bu seti al , sana fikir verici olur ,yok eğer kalıcı hissediyorsan ileriye yönelik bir şeyler al.
Enver'in teklifi de çok mantıklı , o zaman lokon vagonların her şeyin senin beğendiğin gibi olur.
( set alınca muhakkak bazı şeyler insanın içine sinmiyor )
Anladım efendim gerçekten çok sagolun

Çevrimdışı Eylem

• Eylem
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Eylemlerim devam edecektir....
    • GittiGidiyor Dükkan Satışlarım
« Yanıtla #15 : Nisan 22, 2010, 12:50:48 »
Ercan bey selamlar, Foruma hoşgeldiniz.
Düşüncelerinizi ve paylaşılan önerileri takip ettim.
Sonuçta belirttiğiniz üzre hobbytime dan alınacak dijital bir set hem detaysız hemde pahalı bir set olacak.
plastik vagon ve lokodan oluşan analog setlerin bile fiyatı 200 lerden başlamakta orada. dijital orta karar bir set içinse 800 lerde bir fiyat çıkmakta karşına.
Enver beyin ve Kemal beyin fikri bence de en hayırlı yol olacaktır. Ayrı ayrı ürünleri toparlama en sağlıklısı .
saygılarımla
Eylem Keskin

Çevrimdışı uzay

• Forum Üyesi
« Yanıtla #16 : Nisan 22, 2010, 12:58:03 »
ercan bey ankarada olmanız nedeniyle hobbytime ziyaret etmenizde fayda var. modelleri görmeniz açısından. ancak fiyatları biras pahalı. digital bir set alırken dikkat etmeniz gerekn en önemli husus geliştirilebilir olması.
orda satılan eski tip flieshmann digitlaller yeni nesilleri desteklememktedir. bunu alırken muhakka göz öninde bulundurun. aldıgınız setin kumandasının diğer markaları çalıştırması çok önemli.satıcıya muhakkak bunu sorun ki ilerde sorun yaşmayasınız.
o tarz setlerinde fiyatı 1000 den başlıyor. tabi ek raylarında orda pahalıya satıldııgnıda düşünürsek size maliyeti baya fazla olacaktır.

canopp

• Ziyaretçi
« Yanıtla #17 : Nisan 22, 2010, 13:19:54 »
Ercan bey selamlar, Foruma hoşgeldiniz.
Düşüncelerinizi ve paylaşılan önerileri takip ettim.
Sonuçta belirttiğiniz üzre hobbytime dan alınacak dijital bir set hem detaysız hemde pahalı bir set olacak.
plastik vagon ve lokodan oluşan analog setlerin bile fiyatı 200 lerden başlamakta orada. dijital orta karar bir set içinse 800 lerde bir fiyat çıkmakta karşına.
Enver beyin ve Kemal beyin fikri bence de en hayırlı yol olacaktır. Ayrı ayrı ürünleri toparlama en sağlıklısı .
saygılarımla
Hoşbulduk efendim...Hobbytim den set almak evet pahalı ama ankarada da başka yer yok..Yanlız oraya bu hafta gidince toplama bir set almayı ve tabiki dijital olan bir set almayı kararlaştırdım...Fikirlerinizle beni aydınlattınız teşekkürlerimi sunuyorum

canopp

• Ziyaretçi
« Yanıtla #18 : Nisan 22, 2010, 13:25:20 »
ercan bey ankarada olmanız nedeniyle hobbytime ziyaret etmenizde fayda var. modelleri görmeniz açısından. ancak fiyatları biras pahalı. digital bir set alırken dikkat etmeniz gerekn en önemli husus geliştirilebilir olması.
orda satılan eski tip flieshmann digitlaller yeni nesilleri desteklememktedir. bunu alırken muhakka göz öninde bulundurun. aldıgınız setin kumandasının diğer markaları çalıştırması çok önemli.satıcıya muhakkak bunu sorun ki ilerde sorun yaşmayasınız.
o tarz setlerinde fiyatı 1000 den başlıyor. tabi ek raylarında orda pahalıya satıldııgnıda düşünürsek size maliyeti baya fazla olacaktır.
Enver bey gerçekten bana çok yardım ediyorsunuz .Efendim eger vaktiniz var ise hobbitym sitesinden dijital bir seti bana önerirmiziniz bu cumartesi artık lamayı düşünüyorum artılarını eksilerini bana söylerseniz mutlu olurum saygılarımla

Çevrimdışı Barış CAN

• Forum Üyesi
« Yanıtla #19 : Nisan 22, 2010, 14:35:07 »
Ercan bey hoşgeldin foruma.

Bütçeni ve ödeme planını iyi dengele. Eğer alacağın yere parayı peşin vereceksen ( ki sadece bonuscard' a 3 taksit yapıyorlar ), o halde 50 - 100 TL arası ( bende 70 TL gibi olur ) bir parayı kargo ücreti olarak ayır ve daha önce açtığım bir konuda paylaştığım şu seçenekleri değerlendir. Önerdiğim yerlerde 50 veya 100 parçalık ray setleride var. Onlarıda buradaki ustalara sorarak sipariş ver. Yanılmazsın.

Seçenekler :
1- http://www.discounttrainsonline.com/Bachmann-GP40-Diesel-EMD-Union-Pacific/item160-63501.html ( Loko )
2- http://www.discounttrainsonline.com/Walthers-Trainline-EMD-GP9M-Illinois-Central/item931-123.html ( Loko )
3- http://www.discounttrainsonline.com/Athearn-Power-Pack-Athearn-Trainpak-16V-7VA/item140-9997.html  ( ayarlı trafo )
4- http://www.discounttrainsonline.com/Bachmann-Dome-Car-85-Lighted-Amtrak/item160-13005.html  ( Katlı yolcu vagonu )
5- http://www.discounttrainsonline.com/Bachmann-Flat-Car-52-SS--Western-Pacific/item160-18344.html ( Askeri vagon )
6- http://www.discounttrainsonline.com/Bachmann-Tank-Car-40-Single-Dome-SS-Phillips-66/item160-17840.html ( Sıvı Tank Vagon )
7- http://www.discounttrainsonline.com/Bachmann-Hopper-40-Quad-SS--Baltimore-Ohio-Large-Lettering/item160-17618.html ( Maden vagonu )
8- http://www.discounttrainsonline.com/Bachmann-Trackside-Building--Suburban-Station/item160-45173.html  ( Köy istasyonu )

Alternatifler çok, ancak size fikir vermesi açısından bu örnekleri seçtim. Siz kendi beğenilerinize göre çok farklı bir veya bir kaç katar yapabilirsiniz. Unutmayın, orada yazan fiyatlardan ilgili ülkeye ait KDV düşecek. Sakın alımı gözünüzde büyütmeyin, çok kolay ve sorunsuz. Hava posta ile geliyor ve kapnıza kadar ulaşması diyelim 15 gün. Posta gümrüğünde 100 Euro sınırı vardır ancak hediye oyuncak statüsünde kalır, sorun çıkmaz.

İyi forumlar.