Gönderen Konu: N SCALA KURGUMUN AÇILIŞI HAKKINDA  (Okunma sayısı 12006 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Naci

• Naci Gürbüz
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: ?STANBUL
N SCALA KURGUMUN AÇILIŞI HAKKINDA
« : Nisan 29, 2008, 13:31:53 »
Sevgili Tren dostlarım ve kulüp arkadaşlarım.Daha öncede bilgi verdiğim gibi 265X90 ebatlarındaki N Scala kurgumu 11.MAYIS.2008 Pazar günü saat 14.00'de açıyorum.Tüm tren dostlarım ve kulüp arkadaşlarım davetlidir.Ancak evim ve yapacaklarım hakkında biraz bilgi vermek istiyorum.Ataköy 9.Kısımda 3 odalı 105 metre kare bir apartman dairesinde otoruyorum.Bu evin küçük odasında kurgumu yaptım.Her gelen dostumu ağırlıyabilmek için gelen sayısını bilmem gerekmektedir.Bu bakımdan gelecek dostlarımın bana durumunu bildirmelerini arzu ediyorum.Ayrıca açılış günü gelmekde şart değil,çünkü hafta içi ben genelde 09.00-17.00 aralarında evde oluyorum.Geleceğiniz zaman haber vermeniz yeterli olacaktır.Ancak açılış günü (istiyene şerbet verilebilinir) alkollü ve ikramlı olacak ve şayet gelir ve kabul ederse kurdelayı kulüp kurucusu Harun kardeşimiz kesecek.Ayrıca şunu belirtmek isterim.Açılış günü eşim evde olacağından,gelebilecek durumda olan eşlerinize eşlik edecektir.Kısacası eşlerinizde misafirimiz olacaktır.Açılış günü sadece kulüp arkadaşlarımı ve bu işe gönül vermiş dostlarımı davet ettim.Aile dostlarım daha sonra kurgumu görebilecekler.Niye böyle bir açılışa gerek gördüğümü biraz anlatmak istiyorum.Birincisi; N Scala kurgumun açılışı ve görülmeyi hak edecek olduğu düşüncesindeyim.İkincisi; bu iş için bir senedir emek sarfetmiş olmam,üçünçüsü ise;bu işe gönül vermiş dostlarımla bir araya gelme vesilesi yaratmaktır.Gelecek dostlarımın fotoğraf makinalarıyla gelmelerinde fayda olacağını düşünüyorum.Şimdi size evimin yeri hakkında bilgi veriyorum.Adres:Ataköy 9.Kısım,Yunus Emre Sitesi 1.Blok -A-Kapısı,Kat 5,Daire 21.Kolay bulabilmeniz için geliş yolarını kısaca tarif edeyim.E-5 karayolunun Topkapı istikametinden geldiğinizde arabayla geliyorsanız,Ataköy sapağından girip,ilk ışıklardan sağa ve yine ilk ışıklardan sağa dönerek 300 metre sonra sağ tarafta MOR dizi binaların ilkidir.Bariyerli kapıdaki güvenliğe sorabilirsiniz.Araçsız geliyorsanız,otobüsten Şirinevler durağında inip hemen orada bulunan üst geçitten karşıya geçip 50 metre sonra sola dönüp 400 metre yürüyünce Yunus Emre Sitesinin 2. girişi.Aksaraya'dan kalkan metro ile geliyorsanız yine Şirinevler-Ataköy durağında inip,sola döneceksiniz ve yukarıda belirtiğim şekilde devam edeceksiniz.Sahil yolundan araçla  geliyorsanız,Yolun sağınadaki BP ( bir tane benzinci vardır) istasyonundan 300 metre sonra Ataköy girişinden sağa giriş yaparak,dümdüz Olimpiyat evine kadar devam ederek,yine ışıklardan Ataköy girişi olan karşıya geçip ilk sapa sapacaksınız ve yukarida belirtiğim gibi sağdaki mor binaların birincisi.Bir yol daha var.Deniz otobüsü ile Kadıköy'den Bakırköy'e gelmek.Kadıköy iskelesinden kalkış saatleri:11.20-12.00-13.00-14.00. İskelede indikten sonra üst geçitten karşıya geçip taksi tutarak,Ataköy,YUNUS EMRE KÜLTÜR MERKEZİ diyeceksiniz.Orada inince bana telefon ederseniz sizleri karşılarım.Taksi aşağı yukarı 7-8 YTL tutar.Şimdi telefon numaralarımı veriyorum.0532-7742526 Cep-0212-6618452 Ev. İkramlarım:Viski dahil her türlü alkollü içki,alkollü içkiyle gidebilecek sıcak ve soğuk mezeler.LÜTFEN  GELECEÐİNİZİ HABER VERİNİZİ RİCA ederim Sevgi ve saygilarimla NACI Gurbuz

Çevrimdışı hasan38m

• Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: istanbul
Ynt: N SCALA KURGUMUN AÇILIŞI HAKKINDA
« Yanıtla #1 : Nisan 29, 2008, 15:47:25 »
naci abi açılışta olmasa bile sonradan seni ziyarete geleceğim
saygılar hasan yaşar mert
hasan yaşar mert

Çevrimdışı uzay

• Forum Üyesi
« Yanıtla #2 : Nisan 29, 2008, 17:58:29 »
naci abim hayırlı olsun. aranızda olamasamda en kısa zamanda gelip görmek istiyorum.
ekdeki krokilerde işretli yer yunus emre kultur merkezidir. burayı bulan herkes naci abiyi bulmuş sayılır.

enver

Çevrimdışı Naci

• Naci Gürbüz
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #3 : Nisan 29, 2008, 18:05:32 »
Enver Kardeşim sağol.Ben teknoloji kusurlu olduğumda kroki yapmayı beceremedim.Sen nasıl olsa komşusun.Ne zaman istersen del.Saatinde olmasa bile açılış günü bir uğraman yeterli olur.Selamlar.NACİ GÜRBÜZ

Çevrimdışı İlyas Şıklar

• ?lyas ??klar
  • Kurul Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: Eskişehir
« Yanıtla #4 : Nisan 29, 2008, 20:02:46 »
Sevgili Naci Bey, şimdiden kutluyorum ve nazik davetiniz, pozitif tutumunuz için size ve ailenize teşekkürler ediyorum. Emeklerinize sağlık... Saygı ve sevgilerimle... İlyas Şıklar

Çevrimdışı ayranciaydin

• AYDIN
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: Ankara
« Yanıtla #5 : Nisan 29, 2008, 20:35:04 »
Naci bey,

Kulubün Ankara'dan üyesiyim bizim İstanbul'a gelmemiz güç olabilir. Ben kendi adıma şimdiden hayırlı olsun dileklerimi iletiyorum. N scala kurgu esasen benimde idealimdi ama HO özürlü iken N e cesaret edemedim. :)

Kurgunuzla ilgili hem görsel hemde ölçüler vb. gibi hususlarda paylaşımlarınızıda sabırsızlıkla bekliyorum. Enver arkadaşamız; hem komşunuz olma, hemde bir N scala tutkunu olması hasebiyle paylaşım hususunda da sizden yardımlarını esirgemeyecektir. :)

Saygılar sunuyorum...
Amatör

Çevrimdışı Teoman Kardaşlar

• Teoman Kardaşlar
  • Kurul Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: izmir
Saygıdeğer modeltrenciler. Naci Bey kurgusunda 2 Adet American dizel lokomotifini
TCDD benzeri renklerine boyanması için bana göndermişti.

Bu iki lokomotifinden biri DE18000 diğeri DE20000'lik benzeri lokomotifler olduğundan
bu lokomotiflere TCDD'nin kırmızı beyaz renklerini uyguladık.

Naci Bey, açılışında bu lokomotifleri, davetine katılacak arkadaşlara göstermeyi düşündüğünden
açılışa yetiştirmeye çalıştık.

Naci Bey, lokomotiflerinizin son düzeltmeleri yapılıp vernikleri atıldıktan sonra çarşamba günü
kargoya verilecek ve size perşembe günü ulaşacaktır.

Kurgunuz fotoğraflardan çok güzel görünüyor. Bu kurguyu yerinde izlemek çok daha iyi olur.
Ben aranızda olamayacağım ancak gönlüm sizlerle olacaktır.

''N'' ölçekli kurgunuz; verdiğiniz emeklere değmiş, ellerinize sağlık. Keyifli kullanımlar dilerim.

Lokomotiflerin boya öncesi görünümleri

TCDD benzeri yeni boyalı lokomotifler

İyi çalışmalar dileklerimle saygılar, sevgiler.
Teoman Kardaşlar

Çevrimdışı Naci

• Naci Gürbüz
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #7 : Mayıs 06, 2008, 08:59:31 »
Teoman Hocam,çok teşekkür ederim.Açılışta en büyük isteğim sizleride aramızda görmekdi.Ancak kurgu her zaman burada, İstanbul'a geldiğinizde beni telefonla aramanız yeter.Selam ve saygılarımı sunarım.NACİ GÜRBÜZ

Çevrimdışı MEHMET erdoğan

• MEHMET erdo?an
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: erzurum
  • Mehmet erdo?an
« Yanıtla #8 : Mayıs 06, 2008, 11:11:20 »
teoman hocam elinize sağlık lokomotifler çok güzel olmuş.açılışınız şimdiden hayırlı olması dilegimle selamlar

Çevrimdışı somara

• Mahmut Solak
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: Bal?kesir
« Yanıtla #9 : Mayıs 07, 2008, 00:51:08 »
Naci Bey, merhaba

Nazik davetiniz için teşekkürler. Açılışa katılamayacağım için üzgünüm. Müsait bir zamanda İstanbul'a geldiğimde kurgunuzu görmeyi ve sizden feyz almayı çok isterim. Şimdiden hayırlı olsun.

Saygılar, selamlar...

Mahmut SOLAK

Çevrimdışı Naci

• Naci Gürbüz
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #10 : Mayıs 09, 2008, 20:04:36 »
Sevgili tren dostları ve kulüp arkadaşları.Daha evvelde belirtiğim gibi kurgumun açılışına bir gün kaldı (11.Mayıs.2008 Saat 14.00 )Bazı dostlarım gelme mesajlarını gönderdi.Ancak bazı dostlarımdan daha haber alamadım.Herhalde süpris yapacaklar.Tüm bilgileri bu yazı başlarında belirttim.Enver Kardeşim evimin krokisinide gayet güzel belirtmiş.Ataköy 9.Kısım Yunus Emre Kültür merkezine gelindiğinde bana telefon etmeniz yeter.Görüşmek dileğiyle Selamlar.NACİ GÜRBÜZ

Çevrimdışı ihsan

• Ihsan Günder
  • Kurul Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #11 : Mayıs 12, 2008, 00:21:12 »
Değerli arkadaşlar
Bugün Sn. Naci Gürbüz ün daveti üzere açılşıa gittik
Gördüğüm kadarı ile ülkemiz şartlarında yapılmış en büyük ve en güzel N scale kurgu
Başta Sn.Naci Gürbüz ü verdiği emekten dolayı kutlar ve teşekkür ederim
Ayrıca bizleri nefis ikramları ile ağırlayan Naci beyin saygıdeğer eşine ve çocuklarına ayrıca teşekkürlerimi sunarım
SYGLR

Çevrimdışı Naci

• Naci Gürbüz
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #12 : Mayıs 12, 2008, 08:36:35 »
Sevgili Kulüp arkadaşlarımve trenci dostlarım.N Scala kurgumun 11.Mayıs günü yaptığım açılışa katılarak bizleri onurlandıran başta Harun bey olmak üzere,Kemal beye,İhsan beye,Hikmet beye,Selim beye,Ufuk beye,Ferdağ beye, ayrıca açılışa katılan Şişli başsavcısı Mustafa kardeşime,kardeşim Aydın'a,kapı komşum Dr.Feyzan beye çok çok teşekkür ederim.Gerçekten sayelerinde mutlu bir beraberlik yaşadık.Böyle günlerimizin çoğalması dileğiyle selam ve saygılarımı sunarım.NACİ GÜRBÜZ

Çevrimdışı Ferda

• Ferda Genç
  • Kurul Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: ?stanbul
« Yanıtla #13 : Mayıs 12, 2008, 10:29:42 »
Değerli Dostlar,
Dün (N)aci abinin hepimizi hayretler içinde bırakan inanılmaz başarılı kurgusunun açılışına gittik.
Öncelikle kalabalık sayımıza rağmen bizi olağanüstü güzellikte ağırlayan (N)aci abimizin değerli eşine ve tüm aile fertlerine teşekkür ederim.
Kurguya gelince sizlerde foruma konulacak resimlerden de göreceğiniz gibi (resimlerle yetinmemenizi,bizzat gidip görmenizi tavsiye ederim) gerçekten muazzam bir emek harcanmış,her türlü ince ayrıntı düşünülmüş (tabi N ölçekte bu ince ayrıntıların nasıl inceldiğini tahmin edebilirsiniz :) ) ,çok iyi planlamış ve uygulanmış,4 adet loko+katar aynı anda hiç bir problem olmadan takır takır çalışıyor  .(N)aci abiye ve ona her konuda yardımcı olan ve destekleyen tüm Gürbüz ailesine sonsuz teşekkürler,ellerinize sağlık.Yaklaşık bir yıldır uğraştığınız bu kurgu her türlü övgüyü fazlasıyla hak ediyor.Teoman Beyin boyamış olduğu iki adet loko da kendilerini hemen belli ediyorlar.
Saygılar
Ferda...

İYİ YAPILMIŞ BİR İŞİN ÖDÜLÜ, ONU YAPMIŞ OLMAKTIR.

Çevrimdışı Ufuk Baysal

• Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: Erenköy - İSTANBUL
  • TÜRK?YE MODEL TRENC?LER DERNE?? 2006
« Yanıtla #14 : Mayıs 12, 2008, 14:54:19 »
Değerli Klüp üyeleri,

Naci abimizin büyük emekler harcayarak 10 aylık bir süre zarfında yapmış olduğu N Scala kurgusunun dünkü açılışında bulunmaktan büyük keyif aldım. Bizlerin burdan anlatması yada tarif etmesi bence yetersiz kalır. Mutlaka görülmesi ve takdir edilmesi gereken bir tasarım. En ince ayrıntılara kadar her  şey düşünülmüş. Bunun dışında bizleri en mükemmel şekilde ağırlayan başta Naci abimizin değerli Eşi ve diğer değerli aile bireylerinede teşekkürlerimi ve saygılarımı sunarım.

Ufuk Baysal

Çevrimdışı kemalomay

• Kemal Omay
  • Administrator
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #15 : Mayıs 12, 2008, 18:14:10 »
Değerli üyemiz Naci bey,sayenizde çok keyifli bir gün geçirdik ve mükemmel bir N kurgu gördük.
Hem kurguda hem de ağırlamada hiçbir kusur bulamadık , bu durumda yapılacak şey  size ve tüm Gürbüz ailesi fertlerine tek tek teşekkür etmek . Selamlar sevgiler...................
YAŞLANDIĞIMIZ İÇİN OYUN OYNAMAYI BIRAKMAYIZ , OYUN OYNAMAYI BIRAKTIĞIMIZ İÇİN YAŞLANIRIZ.   G.BERNARD SHAW.

Çevrimdışı Harun

• Administrator
  • Forum Üyesi
  • herşey MTK yüzünden...
« Yanıtla #16 : Mayıs 12, 2008, 19:03:36 »
Naci bey,

Arkadaşlar zaten herşeyi söylemişler. İlave edecek tek şey şu olabilir. Küçücük bir alanda çok büyük bir çıkartmışsınız.

Analog, digital, küçük, büyük ayrımı olmadan da şahane işler çıkabildiğini, mühim olanın bu işi tutkuyla yapmak olduğunu göstermişsiniz.

Resimleri ilk fırsatta koyacağım. Ama malum hafta başı, bu ara hem az kişiyiz hem de resimleri ayıklamak zaman alıyor.

Ama şimdili iki resim koyayım bari.

Size ve tüm ailenize bizleri en güzel şekilde ağırladığınız için de, diğer arkadaşlar gibi çok teşekkür ederim.

Selamlar,

Harun

Çevrimdışı selim

• YavuzSelim
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: Kadıköy-istanbul
« Yanıtla #17 : Mayıs 13, 2008, 12:20:38 »
Sevgili Naci Bey,

Son derece özenli emekleriniz sonucu ortaya çıkan mükemmel kurgunuzu görmekten çok mutlu oldum.
Bu paylaşımınız sırasında tüm ailenizle göstermiş olduğunuz yakın alaka ve ağırlama nezaketiniz için en
içten teşekürlerimi iletiyorum ve bu hobideki başarılarınızın artarak devam etmesini diliyorum.
Selam, sevgi ve saygılarımla
Selim Aygüney.
Y. Selim Aygüney