Gönderen Konu: Haldun abinin atölyesi  (Okunma sayısı 4757 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Ferda

• Ferda Genç
  • Kurul Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: ?stanbul
Haldun abinin atölyesi
« : Eylül 06, 2007, 17:22:34 »
Arkadaşlar bugün Haldun abi ile tanışma ve atölyesini ziyaret etme şansına kavuştum.Sağolsun Haldun abi tüm mütevazılığı ile bana atölyesini gezdirdi malzemelerini ve elinde bulunan modellerini gösterdi.Bu arada en ince ayrıntıların bilgisayar vasıtası ile nasıl yapıldığını anlattı.Tabi bende  ağzım açık seyrettim vede dinledim.Bu arada Türk Silahlı Kuvvetleri için yapmış olduğu tank maketini şaşkınlıkla izledim.Tamamen kendi üretimi olan araç en baba kitlerden bile çok daha güzeldi.(Bu araçtan 200 tane yapmışlar).Maketler konusunda Haldun abinin yol göstericiliğinin şahsen benim açımdan oldukça faydalı olacağına inanıyorum.Kendiside tüm arkadaşlarla bir an önce tanışma arzusunu dile getirdi.Çayımızı içtik sohbetimizi ettik ve Harun gelince ilk cmt. bir araya gelmeye karar verdik.Teşekkürler Haldun abi.
*Haldun abi yanlışlıkla çakmağını almışım,kusura bakma ilk görüşmemizde iade edeceğim :)
Saygılar
Ferda...
« Son Düzenleme: Eylül 06, 2007, 23:08:17 Gönderen: Ho »
İYİ YAPILMIŞ BİR İŞİN ÖDÜLÜ, ONU YAPMIŞ OLMAKTIR.

Çevrimdışı haldunabi

• haldun bağbakan
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: istanbul-kadıköy
Ynt: Haldun abinin atölyesi
« Yanıtla #1 : Eylül 06, 2007, 17:42:27 »
sevgili ferda, övgü dolu sözlerini ne kadar hakkettiğimi bilmem amma çok teşekkür ederim.
asıl ben sizler gibi kardeşlerimde sanallık dışında tanıştıkça,dostluk kurdukça daha çok memnun oluyorum.
bilgi ,tecrube ,malzeme  ve teknolojik edinimlerimi de her fısratta paylasacağım.
dediğin gibi ilk fırsatta daha kalabalık bir grup tanışacağımızı umuyorum.
çakmak dedemden mirastı.muhakkak geri alacağım. :) :)
bu arada tank maketini anlatmışssın bari resimlerini göndereyim fazla merak edilmesin.
hepinize sevgiyle..
haldunabi

Çevrimdışı haldunabi

• haldun bağbakan
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: istanbul-kadıköy
« Yanıtla #2 : Eylül 07, 2007, 00:23:59 »
sevgili oguz. ilk fırsatta beklerim. kapım herzaman acık. tel vs haberleşme verilerimizi alalım. zamanlayalım yeter. biz ferda ile 2 gun once konustuk ve bugun geldi sagolsun..
sende vakit ayırdıgın bir zaman da telle haber ver musit oldugum her an beklerim..
bu arada yaptıklarını cöpe atmak düşüncesi cok ucuz bir ifade.. yardımlaşmalarımızla onları baş köşeye koyacak hale getiririz elbirliği ile..
iceman, ben 1/100 calısıyorum bina maketlerinde. amma sen 87 sayabilirsin. arabalar vs 87 cunku.. sadece binalar 1/100 e endeksli..
bir iki resim koyayım yardımcı olur sanırımsevgiyle
haldunabi

Çevrimdışı Derya Ferendeci

• Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: Istanbul
  • Hayatta her zaman her şey kutudan çıkmaz
    • TCDD 1975
« Yanıtla #3 : Eylül 07, 2007, 03:57:50 »

Haldun Abi,

Ellerinize saglik. Onlar tank degil "obus" galiba, yani "self-propelled howitzer", yani "motorize top".

Selamlar,
Derya