Gönderen Konu: basit bir tünel yapımı  (Okunma sayısı 8920 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı reci7

• emre
  • Forum Üyesi
  • Yer: istanbul
basit bir tünel yapımı
« : Kasım 26, 2007, 21:39:19 »
Öncelikle bu hobide çok yeni olduğumu söylemek istiyorum ve kendi çapımda internetten gördüğüm bir kaç yöntemle aşağıdaki basit tünelin yapımını anlatacağım. Ana malzeme olarak davlumbaz uzatma borusu, polietilen köpük, eski fener lambaları kullandım. Davlumbaz borusunu ortadan ikiye kestim ve tünel kalıbı olarak bu yarım silindir şeklini kullandım. Üzerine bolca polietilen köpük sıkıp kurumasını bekledikten sonra kahverengi boya ile boyadım ve yapay çiçek satan bir dükkandan aldığım çim benzeri malzeme ile biraz yeşillendirme yaptım. (Bu siteyi ve kullanılan maket malzemeleri hakkında hiç fikrim yokken :). Eski fenerlerden söktüğüm lambalarıda aydınlatma olarak tünel tavanına silikon ile yapıştırdım. Bu şekilde basit bir tünel elde ettim.

Çevrimdışı hasan38m

• Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
Ynt: basit bir tünel yapımı
« Yanıtla #1 : Kasım 26, 2007, 22:04:33 »
selam emre cumartesi günleri proseste toplanıyoruz istersen sende gel  tünel yapmanın paratiklerini orda daha güzel öğrenirsin  vede kulübümüze üye olursun 
hasan yaşar mert
hasan yaşar mert

Çevrimdışı reci7

• emre
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #2 : Kasım 26, 2007, 22:45:41 »
valla çok isterim aslında ama cumarteside akşam 7'ye kadar çalışıyorum. Eğer her hafta toplanıyorsanız sonraki hafta elimden geleni yapıp aranıza katılmak çok isterim.

Çevrimdışı haldunabi

• haldun bağbakan
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: istanbul-kadıköy
« Yanıtla #3 : Kasım 27, 2007, 00:44:44 »
emre kardeşim,
emeğinize ve ellerinize saglık,
sizin beyanınıza dayanarak ifade edeyim( acemiyim dediniz diye...) eliniz masallah kuvvetli,yontem bilginiz eksik..
sayfalarımızda tunel yapımı çok işlendi,linklerini hatırlamıyorum amma. aynı el,eynı mazlzeme vs ile daha guzel daha gercekci şeyler yapabilirsiniz..
hem burayı iyi takipedin,hem de proses-klube ugramayı ihmal etmeyin...
cok ama cok kısa bir zamanda sonuca, tatmin olacağınız bir şekilde ulaşacaksınız...
kolay gelsin ve sevgi dileklerimle

Çevrimdışı battlestar galactica

• Forum Üyesi
  • Yer: kocaeli
  • FreightRunner
    • Hobi Tren
« Yanıtla #4 : Şubat 09, 2008, 23:32:30 »
vermiş oldugun bu bilgi ve yöntem için cok tskler... emegine ellerine saglık... bende bu siteye bu maket yapımına baslamaya karar verdim... senin tünel yapmandan yola cıkarak aklımda yeni yeni sekiller oluşmaya basladı... inşallah bende bu işte amatör olup daha sonrada profosyoneller gibi olucagım... özellikle senin yapmış oldugun bu tünel bana bir ilham gibi geldi ... bu işlere başladıgımda bende kendi demir yolumu buraya resimlerle aktarıcam ...

Çevrimdışı MEHMET erdoğan

• MEHMET erdoğan
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: erzurum
  • Mehmet erdoğan
« Yanıtla #5 : Nisan 22, 2008, 11:54:21 »
arkadaşlar bende bir tünel yaptım ama ölçekler biraz büyük oldu daha iyi tünel malzemesi neolur acaba ben sert strafor diye düşünüyorum.bir sorum daha olacak tünel girişine taş görünümünü nasıl verebilirim.yardımcı olusanız sevinirim.saygılar mehmet erdoğan

Çevrimdışı haldunabi

• haldun bağbakan
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: istanbul-kadıköy
« Yanıtla #6 : Nisan 22, 2008, 15:09:18 »
mehmet kardesim asagıdaki linkte tunel yapımı ile ilgili bilgiler bulabilirsin.
kolay gelsin.
http://modeltrenciler.com/forum/index.php?topic=1750.msg18251#msg18251

Çevrimdışı MEHMET erdoğan

• MEHMET erdoğan
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: erzurum
  • Mehmet erdoğan
« Yanıtla #7 : Nisan 22, 2008, 18:36:25 »
haldun bey teşekküler verdiginiz lıng açıklayıcı olarak tünel yapımını gösteriyor teşekkürler.mehmet

Çevrimdışı s61mehmet

• Forum Üyesi
« Yanıtla #8 : Şubat 22, 2012, 20:27:02 »
bende bu işe yeni başladım ve sizlerden çok şey öğreneceğim ben bu işe sevdim kafamda benimde bir proje var tren masasını kurmaya masa ölçülerin benim de uzunluk 2m genişlik 1m olaçak ve düşündüğüm projeyi bu boyutdaki masaya döşemeyi düşünüyorum