Gönderen Konu: MTK Yayınlarında 2 yeni CD! Dortmund 2008 ve Geçmişten Bugüne İstasyonlarımız  (Okunma sayısı 19490 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Harun

• Administrator
  • Forum Üyesi
  • herşey MTK yüzünden...
Arkadaşlar merhaba,

Günlerdir işlerimin yoğunluğu nedeniyle foruma fazla giremedim. Ancak bu arada boş da durmadığımı bilmenizi isterim.

2 yeni yayınımız ile ilgili olarak bilgi vermek istiyorum.

Geçmişten Günümüze İstasyonlarımız CD'si

Bildiğiniz gibi Novartis'in "Trenler Anılardan Geçer" kitabındaki Türkiye'nin dört bucağında çekilmiş istasyon resimlerinin MTK yayınları arasına girmesi için bir süredir çaba harcıyordum.

Nihayet gerekli izinlerle ilgili bir sonuca ulaştık ve birkaç gün içinde CD'ler hazır olacak.

Kapak ve CD üzeri grafik çalışmaları bitti.

MTK nın bir yayını olarak çıkacak olan CD'miz Geçmişten Bugüne İstasyonlarımız adını taşıyor.

Bu CD de hem Trenler Anılardan Geçer kitabındaki resimleri hem de daha önce hiç yayınlanmamış bir çok tarihi fotoğrafı bulacaksınız.

Bazı resimleri görünce de 1930 ların, yani Atatürk'ün Türkiye'sinden Anadolu insanının ceketli, kravatlı, şapkalı, ceket cebinde mendilli haline bakıp resimleri gören ve benim de dahil olduğum bir çok insan gibi 70-75 senede ileri mi geri mi gittiğimiz düşünmekten kendinizi alamayacaksınız.

Bu resimlerin bazıları hiç bir yerde yayınlanmamış özel koleksiyonlardan ve MTK nın bu CD sinde kullanılmak üzere özel izin alınmış resimler.

Bazılarını aşağıda görebilirsiniz.

Bu arada resimdeki loko Rivarossi'nin yeni BR58'i olabilir mi acaba? Ne dersiniz?

Dortmunt 2008 Intermodellbau Kurgu Resimleri

Bildiğiniz gibi bu sene her sene olduğu gibi Avrupa'daki bir çok model tren kulübünün de kurguları ile katıldığı Intermodellbau sergisi tekrarlandı ve bu serginin sponsorlarından MOBA Modellbahnverband in Deutschland da kendi resmi wen sitesinde üyelerinin çekmiş olduğu bu resimleri yayınladı.

Bu resimleri MOBA'nın resmi web sitesinden de görebilirsiniz. Ancak MTK olarak MOBA ile bir anlaşma yaparak bu resimleri bir CD haline getirmeye ve sizlere toplu olarak saklayacağınız bir şekilde CD haline getirmeye karar verdik.

Bu resimlerde bazılarını da aşağıda görebilisiniz.

CD deki resimlerin çözünürlüğü daha yüksektir.

Aşağıda ise MTK olarak hazırlamış olduğumuz 3 CD/DVD mizin resimlerini görebilirsiniz.

Bu yayınlarımız yakında çok daha fazla olacak.

Selamlar,

Harun

Çevrimdışı Teoman Kardaşlar

• Teoman Kardaşlar
  • Kurul Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: izmir

Harun Bey, biz trensever modeltrenciler için yoğun çaba harcıyarak oluşturduğunuz bu güzel eserlerinizden dolayı çok teşekkürler.  Ellerinize, yüreğinize, emeklerinize sağlık.

Saygılar, sevgiler.
Teoman Kardaşlar

Çevrimdışı Aynur&Sermet

• Aynur&Sermet ERAY
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: ANKARA
Harun Bey,

Kütüphanelerimizin özel köşelerini oluşturacak yeni CD ler çin teşekkür ederiz. Elinize emeğinize sağlık.
selam ve sevgiler.....

Aynur&Sermet ERAY
« Son Düzenleme: Nisan 25, 2008, 00:40:09 Gönderen: Sermeteray »

Çevrimdışı iceman

• Jimmy Cem ERSÜ
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
Bu arada resimdeki loko Rivarossi'nin yeni BR58'i olabilir mi acaba? Ne dersiniz?

Merhaba...

Tekrardan bir ilke imza attığın için teşekkürler öncelikle.Alıntıta gelince... Maalesef değil.Bu loko 45000 lik yani 45001-45062 serisi.Derya abi Br58 in Rocosunu kazan ve şasiyi kesip 1 dingili iptal edip kısaltarak bu lokonun 1:1  aynısını yapmış.Bende aynısını geçen sene Rivarossi bu modeli çıkaracağını deklare ederken düşünüyordum ancak malum Rivarossi metal.Ne derece doğru olur işte burası tartışmaya açık.

Selamlar

Jimmy Cem
Loko ların ustasıyım Roco ların hastasıyım.......

Çevrimdışı Harun

• Administrator
  • Forum Üyesi
  • herşey MTK yüzünden...
Cem,

Bunun 45001-45062 arasındaki lokolarla ne alakası var. Zaten onlar 2-8-0 lokolar bu ise 2-10-0 ne alakası var yahu.

Derya bey roco'nun BR58 ini kesip başka birşey yani 45... yapmış. Yani BR58 yapmış diye birşey yok ki. Bu resimdeki lokonun ne olduğunu bilebiliyor muyuz önemli olan o.

Harun

Çevrimdışı iceman

• Jimmy Cem ERSÜ
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
Sanırım kast ettiğin resim ilk en üstte olan.Bu loko 45000 lik makine yani 45001-062 serisi.Ta kendisi.....

Çevrimdışı Harun

• Administrator
  • Forum Üyesi
  • herşey MTK yüzünden...
Bence "bu" (Rivarossi) BR58 Türkiye'de çalışmamış. Ya da hiç bir yerde resmi yok.

Ben 56901-909 arasındakileri buna hiç benzetemedim zaten.
« Son Düzenleme: Nisan 25, 2008, 02:21:05 Gönderen: Harun Yamanlar »

Çevrimdışı iceman

• Jimmy Cem ERSÜ
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
Tabii haklısın.Çalıştı denemez.56901-910 serisi ilk örneklerinden bu serinin.Şasileri,yürür aksamları aynı ancak kazan gibi belli başlı yerlerde farklılık doğuyor.Zaten TR dekiler Br58 lerin atası sayılır.Resminide pek bulamaman normal çünkü en son örneği 1953 te ıskat olmuş.Benim Steam in Turkey kitabından scan edip gönderdiğim var.Onun dışında da bulunması imkansız derecesinde zor.Bulunursa da yine Avrupalıların vakti zamanında gelip çektiklerinden çıkarsa çıkar.Ama tabii son numunesi 55 yıl önce ıskat edilmiş makineninki ne kadar kolay bulunur orasını sen düşün....

Çevrimdışı uzay

• Forum Üyesi
harun abi çok enteresan ve bir okadarda güzel bir çalışma
o kadar işiniin arasında nasıl zaman ayırıp uraşıyowsunuz bunlarla inannın anlamıyorum.
bize kazandrdıklarınız için çok teşekkürler

enver

Çevrimdışı Harun

• Administrator
  • Forum Üyesi
  • herşey MTK yüzünden...
harun abi çok enteresan ve bir okadarda güzel bir çalışma
o kadar işiniin arasında nasıl zaman ayırıp uraşıyowsunuz bunlarla inannın anlamıyorum.
bize kazandrdıklarınız için çok teşekkürler

enver

Envercim sağol,

Yapılanlar da fazla abartılacak şeyler değil. Sonuçta insani ilişkiler sonucu ortaya çıkmış şeyler.

Bunlarla uğraşırken ben en çok eğlendirense grafikleri hazırlamak. Gerçek grafikerler görmediği müddetçe keyfini sürüyorum.

Mesela Melih (jedi) gördüğünde " bu ne abi, yanlış olmuş, gönderseydin bana 2 dakikada yapardım" diyor ama olsun.

Alıntı
Harun Bey, biz trensever modeltrenciler için yoğun çaba harcıyarak oluşturduğunuz bu güzel eserlerinizden dolayı çok teşekkürler.  Ellerinize, yüreğinize, emeklerinize sağlık.

Saygılar, sevgiler.
Teoman Kardaşlar

Teoman bey,

Aman Teoman bey bunlara eser demek çok abartı olur. Olsa olsa yaptığımız biraz çaba harcamak. Gene de sözlerinize teşekkürler.

Çamlık videonuzu aldım, seyrettim. Çok güzel olmuş. Elinize, çabanıza sağlık. Seyredenler gitmiş kadar olacaklar.

MTK'nın 4. yayını olarak da çok güzel olacak.

Selamlar,

Harun

Çevrimdışı MEHMET erdoğan

• MEHMET erdoğan
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: erzurum
  • Mehmet erdoğan
forumu kurcaladıkça beni ilgilendiren bazı konular buluyorum.bendede izmit istasyonunun çok eski resimi var.gerçekten nostaljik bir görüntü elime biede dijital fotoğraf makinası geçirebilsem.formdaki resimler bir harika.saygılar

Çevrimdışı HAKAN ERDAL

• ESES 2626
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
    • hakanerdal26@hotmail.com
HARUN ABİ FORUMA  RESMİMİ NASIL KOYABİLİRİM ACABA  ?

Çevrimdışı Yahya Dai

• Yosh63
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: Ankara
Bu çalışmalara nasıl ulaşacağız...bakındım yazılara ama bulamadım , ben mi kaçırıyorum , yoksa siz mi atladınız bilemiyorum..Lakin edinmek istiyorum..Sevgiler
 Yahya Dai

Çevrimdışı haldunabi

• haldun bağbakan
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: istanbul-kadıköy
HARUN ABİ FORUMA  RESMİMİ NASIL KOYABİLİRİM ACABA  ?

profiline gir.kisilik bilgilerine gir. resmimi kendim yükleyecegim bolumune tıkla . pc de olan resimlerinden birini sec yukle.
yalnız bu başlık bu sorunun yeri değil ki....

Çevrimdışı hasan38m

• Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: istanbul
harunbey güzel çalışmanız vede paylaşımınız için teşekkürler
selamlar hasan yaşar mert
hasan yaşar mert