Gönderen Konu: Merhabalar!  (Okunma sayısı 4309 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı bugisail

• Forum Üyesi
Merhabalar!
« : Mart 30, 2015, 21:09:24 »
      70'li yıllarda babamın aldığı Lima başlangıç setinin tadı damağımızda kalmış olacak ki 40'lı yaşlarda bitmeyen bu heves tekrar alevlendi. Bir süredir internetten araştırmalar yapıyorum. Sonuç olarak HO skala ve dijital bir başlangıç seti almaya karar verdim. 2m2 lik bir platformda yavaş yavaş bir diorama oluşturmak istiyorum. Uzun zamandır statik maketlerle uğraşıyorum. Bu konuda ortalamanın üstünde bir maketçi sayılırım. Çok güzel eskitme yaparım mesela.:) Tren işine yeni giriş yapan biri olarak bunun dışında  yelken, sualtı ve fotoğrafla da uğraşmaktayım. Bugün İzmir'de PIKO'nun dizel lokolu 3 yolcu vagonu olan digital bir setini inceledim. Şu anda bu bütçelerdeyim. Aklımda kalan buharlı,sesli ve dumanlı bir loko keyfi. Bu konuda her türlü destek ve yönlendirmelerinizi bekliyorum. Alacağım set 770tl. Bu fiyatlara alternatifler ne olabilir tabi TR den temin edebileceğim ve hatta görerek alabilmek tercihim. Şimdiden herkese çok teşekkürler, selamlar...

Çevrimdışı Ozan Dik

• Ozan
  • Forum Üyesi
Ynt: Merhabalar!
« Yanıtla #1 : Mart 30, 2015, 22:16:29 »
Hoş geldiniz hayrettin bey

Çevrimdışı kemalomay

• Kemal Omay
  • Administrator
  • Forum Üyesi
  • Yer: istanbul
« Yanıtla #2 : Mart 31, 2015, 18:39:24 »
Hayrettin kardeşim , önce hoş geldin diyeyim.
Soruna gelince çok basit cevap vereceğim , bu işte kalıcı olacağını düşünüyorsan kesinlikle piko ile başlama , ilerleme imkanın olmaz , biraz oynayıp sonra sıkılacağını düşünüyorsan piko işini görür.

Alternatif ne dersen eğer , kalıcı olacaksan bir kaç kuruş daha fazla verip Prosesten , devamını bulabileceğin ray ,sesi dumanı olan  lokomotif ve 2 ay sonra değiştirme ihtiyacı hissetmeyeceğin bir kumanda alarak başla.( taksit yapılıyor )
« Son Düzenleme: Mart 31, 2015, 18:43:05 Gönderen: kemalomay »
YAŞLANDIĞIMIZ İÇİN OYUN OYNAMAYI BIRAKMAYIZ , OYUN OYNAMAYI BIRAKTIĞIMIZ İÇİN YAŞLANIRIZ.   G.BERNARD SHAW.

Çevrimdışı bugisail

• Forum Üyesi
« Yanıtla #3 : Mart 31, 2015, 20:24:05 »
Sağolun.

Çevrimdışı sedat nişancı

• Forum Üyesi
  • Yer: İZMİR
« Yanıtla #4 : Nisan 01, 2015, 11:34:51 »
  Hayrettin Bey hoşgeldiniz

Çevrimdışı Ferda

• Ferda Genç
  • Kurul Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: ?stanbul
« Yanıtla #5 : Nisan 03, 2015, 17:26:27 »
Hayrettin bey, hoş geldiniz.

Sevgiler

Ferda
« Son Düzenleme: Nisan 03, 2015, 22:31:38 Gönderen: Ferda »
İYİ YAPILMIŞ BİR İŞİN ÖDÜLÜ, ONU YAPMIŞ OLMAKTIR.