Gönderen Konu: lima larla ilgili yaralı ve büyütmek için yapmam gerekenler  (Okunma sayısı 8019 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı jiro

• jiro
  • Forum Üyesi
  • Yer: istanbul
slm lar ben yeni katıldım hatta trt deki yayını gördükten sonra dahada katılmak istedim ve cok beğendim bunu yapanları gönülden teprik ederim.
bende cok eski tarz bi lima var ve 3 vagonları ile beraber ama 87 model zannedersem o zmn alınmıştı bunla ilgili bilgi nerden öğrenebilir

Çevrimdışı lima train

• SEDAT COKER
  • Forum Üyesi
  • Yer: BAKIRKOY
  • Vicdan ile Zafer kazanılmaz
Ynt: lima larla ilgili yaralı ve büyütmek için yapmam gerekenler
« Yanıtla #1 : Temmuz 17, 2008, 21:48:37 »
Selamlar
Jiro sana daha fazla nasıl yardımcı olabiliriz
Sedat COKER / Lima Train

Çevrimdışı taycicek

• Forum Üyesi
İMDAT
« Yanıtla #2 : Ağustos 31, 2009, 15:32:18 »
arkadaşlar bende lima tren grubu var 87 model felan olması lazım

2 lokomotif 5 vagon 1 araç vagonu birde yük vagonum var

1 tane elektrikli hız ayarlı adaptör biri de orta boy pille çalışan pil kutulu adaptör var

ve ciddi miktarda sayılacak ray düzeneği

ben bunları bu pazar 30.8.09 da kurdum baktım çalışmıyor bende lokomotiflerin tekerleklerini eşimden aldığım tırnak törpüsü ile iyice parlattım bakır rengine getirdim  bu arada raylarında üstlerini de  aynı sistem le hafifden törpüşeyerek bayağıca pırıl pırıl nikelaj rengini aldı ancak sorun bitmedi

şimdi ray sistemini inanılmaz büyük kurdum diyebilirim ki 35 m2 lik salonu 2 tur dönmüş ve bu dairenin içinden de 6 farklı yol ayrıca 2 de köprülü ray döşedim en az 10 makas ve 2 X yolu ve düzinelerce ray kullandım

fakat treni koydum üstüne tüm bu eziyetlerden sonra çalışmadı bende sadece standart bir ray yaptım bu arda çalıştı demekki dedim enerji tek adaptörün gücü ile bu raya veremıyor diye düşündüm

acaba doğru mu düşündüm

eğerki doğru ise ne yapmam lazım ? enerjiyi ve gücü nasıl artırabilirim?

eğer yanlışsa ne yapıcam ?

saygılar
« Son Düzenleme: Ağustos 31, 2009, 15:34:54 Gönderen: taycicek »