Gönderen Konu: Acil Duyuru! kentvedemiryolu.com da İmza Kampanyası  (Okunma sayısı 6654 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Selim CANBAZ

• Forum Üyesi
Acil Duyuru! kentvedemiryolu.com da İmza Kampanyası
« : Ağustos 28, 2008, 16:54:25 »
Kültür ve Endüstri Mirasımız Haydarpaşa ve Sirkeci Garları ile Haydarpaşa-Gebze, Sirkeci-Halkalı banliyö hatları için İmza Kampanyası

Halen devam eden boğaz tüp geçişi ve Marmaray projesi kapsamında başta Haydarpaşa ve Sirkeci garlarımız devre dışı bırakılmak istenmektedir. Ayrıca Haydarpaşa Gebze ve Sirkeci Halkalı arasındaki 2 hatlı demiryolu Marmaray CR1 inşaatı ile üç hat olarak inşa edilerek bu iki hat kesimindeki birçok tarihi eser kapsamındaki istasyon binası, lojman, köprü alt geçit tünel ve tesis yıkılacak veya istasyonların yeri değiştirilerek kullanılmaz duruma getirilecektir.

Bu olumsuzluklara karşı Haydarpaşa Dayanışması bileşenlerinin yapmış olduğu eylem ve etkinlikler devam etmekte olup en son 2007 yılı içinde Haydarpaşa-Gebze ve Sirkeci-Halkalı arası demiryolu hattı ve çevresindeki varlıkların "demiryolu endüstri mirası" olarak koruma altına alınması için BTS, Mimarlar Odası ve ICOMOS olarak İstanbul Tabiat ve Kültür varlıklarını Koruma Kurullarına başvuru yapılmıştı.

Bu başvurumuz üzerinden bir yıl geçmesine henüz sonuçlandırılmamıştır. Başvurumuza destek olması amacı ile bu imza kampanyasına katılımınızı bekliyoruz. Toplanan imzalar Türkiye Büyük Millet Meclisi'ne, İstanbul Tabiat ve Kültür Varlıkları Koruma Kuruluna, UNESCO'ya, Kültür Bakanlığı'na, İstanbul Büyük Şehir Belediye Başkanlığı'na, Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları'na ve DLH'ye gönderilecektir.

http://kentvedemiryolu.com/marmaray_imza_kampanyasi.php

LİNKİNİ ZİYARET EDEREK İMZA KAMPANYASINA DESTEK OLUNUZ

« Son Düzenleme: Ağustos 29, 2008, 00:04:10 Gönderen: Selim CANBAZ »

Çevrimdışı tutunsatar

• Alper Tütünsatar
  • Forum Üyesi
  • Yer: Isparta
Ynt: Acil Duyuru! kentvedemiryolu.com da İmza Kampanyası
« Yanıtla #1 : Ağustos 29, 2008, 01:36:01 »
imzalarımız milyonları bulur umarım..

Çevrimdışı Selim CANBAZ

• Forum Üyesi
« Yanıtla #2 : Ağustos 29, 2008, 11:56:40 »
Bizimde Temennimiz O Alper Abi,Sizlerinde Desteklerinizle Haydarpaşa'mızı Yıktırmayacağız. 2 Gün Gibi Kısa Bir Sürede 254 İmzaya Ulaştık.Bu Sayı Daha da Artacaktır,Hiç Şüphemiz Yok.
Saygı ve Sevgilerimle

Çevrimdışı Selim CANBAZ

• Forum Üyesi
« Yanıtla #3 : Eylül 01, 2008, 23:29:16 »
Destekleriniz İçin Teşekkür Ederim Okan Abi.Bugün Haydarpaşa'da idim Geçen Senelerde Yine Bir İmza Kampanyası Yapılmış Haydarpaşa İçin.Herkez Kağıt Üzerine İmza Vermiş Haydarpaşa'da.
10.000 i Aşmış İmza Sayısı.
Bu Seferki Hedefde 10.000i Geçmek.Şuan Kısa Bir Süre İçerisinde 1960 imza Toplanmış.
Haydarpaşa'mıza Sahip Çıkalım.Çünkü Başka Haydarpaşa Yok,Olmayacak da.

Çevrimdışı Yahya Dai

• Yosh63
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: Ankara
« Yanıtla #4 : Nisan 07, 2009, 04:42:14 »
Ben yeni okudum ve imzaladım , bilginize

Çevrimdışı Ali Nedim

• Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Üye No: 172
« Yanıtla #5 : Nisan 07, 2009, 08:58:37 »

Selim kardeşim duyurun için teşekkürler ;

Bende imzaladım. Ayrıca bütün MTK üyelerini de davet ediyorum.
Haydarpaşa ve Sirkeci garı dünya da tek başka yok.

Sevgi Saygılarımla.

Ali Nedim ULUS
Üye No: 172 - TCDD olan ne varsa...

Çevrimdışı Murat Demirel

• Murat Demirel
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #6 : Nisan 11, 2009, 00:29:37 »
Çok üzücü bir durum. Ben Çocukluğumu Pendik tren garı çevresinde geçirdim. Şimdi ise bakıyorum o eski güzelliğinden çok uzakta. Manevra ve depo kısmı nerdeyse yok edilmiş. Birde bu proje sonucunda köprüden istasyon çıkışına kadar her tarafı bozacaklar. Ancak imza toplama haricinde başka girişimler olabilirmi acaba?