Model Trenciler Forumu > Üyelerimizin diaromaları, çalışmaları, yapım aşamaları.

Kurgu çalışmam

<< < (2/8) > >>

TRAINMAN:
Burhan bey kolay gelsin ,iyi çalışmalar.

kemalomay:
Burhan bey merhaba , hoş geldiniz , acemiyim demenize rağmen alt yapıyı gayet güzel yapmışsınız , ancak raylarda kısa devre sorunu olmadığı için bütün marklinciler gibi siz de , masayı rayla doldurmuşsunuz.

Ortalardaki yılan misali kıvrımlı raylar kurgunun gerçekliğini bozuyor , dışta 2 yerden birbirine geçişli 2 hatdan sonra , eğer makasınız varsa içeride diğer trenler veya istasyon için yatak yerleri yapın.

İnternette biraz ray planı ararsanız ne dediğimi tam olarak anlayacaksınız.

Kolay gelsin , bu arada kedi muhteşem , bakalım kurgu bitince neler yapacak masa üstünde , sonra onu da resimlersin bizim için. :D

kemalomay:
Bursa da siesta cafe nin sahibi Müşfik Çırpanlı üyemizdir ve güzel bir kurgusu vardır.( Google dan bulabilirsin ), onu ziyaret edip biraz fikir alışverişi yapabilirsin.

BurhanGecer:

--- Alıntı yapılan: kemalomay - Ekim 24, 2017, 23:12:39 ---Burhan bey merhaba , hoş geldiniz , acemiyim demenize rağmen alt yapıyı gayet güzel yapmışsınız , ancak raylarda kısa devre sorunu olmadığı için bütün marklinciler gibi siz de , masayı rayla doldurmuşsunuz.

Ortalardaki yılan misali kıvrımlı raylar kurgunun gerçekliğini bozuyor , dışta 2 yerden birbirine geçişli 2 hatdan sonra , eğer makasınız varsa içeride diğer trenler veya istasyon için yatak yerleri yapın.

İnternette biraz ray planı ararsanız ne dediğimi tam olarak anlayacaksınız.

Kolay gelsin , bu arada kedi muhteşem , bakalım kurgu bitince neler yapacak masa üstünde , sonra onu da resimlersin bizim için. :D

--- Alıntı sonu ---

Kemal bey değerli yorumlarınız içim çok teşekkür ederim. Çok denedim ama elimdeki raylardan iç içe ancak iki oval yapılabiliyor. Oda çok sade olur diye istemedim aslında ama önerilerinizi kesinlikle dikkate alacağım.  Aslında hattın birini yükseltmek istiyorum bununla ilgili fotoğraf aşağıdaki gibi. En yüksek yeri 12 cm olacak. Eğim çokmudur bilmiyorum bu şekilde olurmu sizce?

BurhanGecer:

--- Alıntı yapılan: TRAINMAN - Ekim 24, 2017, 19:20:13 ---Burhan bey kolay gelsin ,iyi çalışmalar.

--- Alıntı sonu ---

Metin bey teşekkürler. İnstagramdan takip ediyorum sizi. Harika bir kurgu tebrikler..

Navigasyon

[0] Mesajlar

[#] Sonraki Sayfa

[*] Önceki Sayfa

Tam sürüme git