Gönderen Konu: Herkese merhaba Murat Demirel  (Okunma sayısı 4968 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Murat Demirel

• Murat Demirel
  • Forum Üyesi
Herkese merhaba Murat Demirel
« : Aralık 25, 2008, 02:54:53 »
Önce bütün modelci arkadaşlara merhaba demek istiyorum. :D

Trenlere olan sevgim pendikte tren garını gören bir yerde çocukluğumun geçmesiyle başladı.
Tam yılını hatırlayamıyorum ancak 1978'lerdeydi sanırım. Babam bana bir set almıştı küçücük çocuktum o zaman kıymetini bilemedim. Bu arada Ben kırmadım abim ve ablam kırdı trenimi, şimdi 34 yaşındayım ve tekrar başladım. 3 Ay öncesine kadar boş zaman buldukça ahşap model gemiler yapıyordum.

Hanıma bir gün model trenleri gösterdim çok beğendi hobbyshop' kadıköye götürdüm evlere trenlere falan bayıldı buda benim şansım sanırım evime güzel bir diorama kuracağım. En azından çocuk olana kadar rahatım.

Gelelim Yapabildiklerime.  Bilgisayar teknisyeniyim hem hardware'de ve software alanında iyiyim yaklaşık 17 yıldır buda amstrad 6128 ve commodore 64 dönemlerine denk gelir bu işten ekmeğimi kazanıyorum. Okullu mesleğim Teknik resim konstrüksiyon. Elektroniktende kendimi kurtaracak kadar anlıyorum.

Bu hobiye başlamadaki en büyük etken Proses'e ilk gittiğim gün uğur kardeş ile harun abinin yaklaşımı oldu. Başka hobi dükkanlarındada tren gördüm ama satıcıların tavırları çok ama gerçekten çok kötüydü. Bu nedenle bende yanlız kalma korkusuyla uzun zamanlar bu hobiye el atamadım. Ancak artık benide ailenize kabul ederseniz sevinirim.

Çevrimdışı Ali Haydar

• Forum Üyesi
Ynt: Herkese merhaba Murat Demirel
« Yanıtla #1 : Aralık 25, 2008, 04:21:14 »
Murat bey aramıza hoş geldiniz.

Benim de çocukken tenekeden pilli bir trenim vardı sanırım "O" ölçekti. Trene ne olduğunu şu an hatırlamıyorum.(vallahi ben kırmadım, masumum ;D)
Teknik resim konstrüksiyon sanırım diaroma yapımında çok kolaylıklar sağlayabilir.

Ben de Proses'e gittiğinde Harun bey in samimi yaklaşımı ile karşılaşmıştım.

Faydalı paylaşımlar, hoş sohbetler dileğiyle bu büyülü dünyaya tekrar hoşgeldiniz.

Sevgiler, Saygılar...
Ali Haydar.   

Çevrimdışı serkan kaçar

• Serkan Kaçar
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: yak?nda maltepe
  • bende varım
Ynt: Herkese Merhaba Murat Demirel
« Yanıtla #2 : Aralık 25, 2008, 10:10:44 »
murat bey merhaba

aramiza hosgeldiniz

pasa

Serkan kacar yaşlanarak degil, yaşayarak tecrube kazanilir. Zaman insanlari degil,armutlari olgunlastirir.

Çevrimdışı MEHMET erdoğan

• MEHMET erdoğan
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: erzurum
  • Mehmet erdoğan
« Yanıtla #3 : Aralık 25, 2008, 10:25:05 »
Murat bey model trenlerin büyülü dünyasına hoş geldiniz.

Çevrimdışı haldunabi

• haldun bağbakan
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: istanbul-kadıköy
« Yanıtla #4 : Aralık 25, 2008, 11:36:51 »
murat kardeşim ailemize hoşgeldin.
guzel sohbetler, faydalı paylaşımlar,samimi dostluklar dilerim.
mimar haldun bağbakan

Çevrimdışı uzay

• Forum Üyesi
Ynt: Herkese Merhaba Murat Demirel
« Yanıtla #5 : Aralık 25, 2008, 13:22:18 »
murat bey hoş gelidiniz.
keyifli paylaşımlar dilerim

Çevrimdışı somara

• Mahmut Solak
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: Bal?kesir
« Yanıtla #6 : Aralık 25, 2008, 17:15:54 »
Murat Bey hoşgeldiniz.

Saygılar, selamlar...
Mahmut SOLAK

Çevrimdışı CAGDASULE

• CAGDAS
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: ISTANBUL
  • KARA TREN
« Yanıtla #7 : Aralık 25, 2008, 17:32:47 »
MURAT BEY ,

AİLEYE VE ARAMIZA HOŞGELDİNİZ , ÇOCUK OLMAMASI ( DİAROMA AÇISINDAN ) VE SEYAHAT ETMEMENİZ ÇOK İYİ ÇÜNKİ SİZİ CESARETLENDİRMEK ADINA SÖYLÜYORUM , BENDE HER İKİ SEBEPTENDE VAR VE ASLA PES ETMİYORUM , ŞU AN MALZEME YIÐMAKLA MEŞGULUM AMA 1 - 2 SENE İÇİNDE MUTLAKA İSTEDİÐİM SENARYOLU DİAROMAYI KURACAÐIM , PROSESTEN BAHSETMEYE GEREK YOK ZATEN MÜKEMMELLER , ARTI BU FORUMDA BİZİM VE BİZİM GİBİLERİN İKİNCİ AİLESİ ( DERTLEŞME OCAÐI )

HOBİNİZLE BULUŞTUÐUNUZA ÇOK SEVİNDİK ,

SAYGILAR
SAYGILARIMIZLA ,

CAGDAS&SULE ANLAR

Çevrimdışı irfantprk

• ?RFAN TOPRAK
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #8 : Aralık 25, 2008, 22:17:19 »
Murat Bey,
model trenlerin büyülü dünyasına hoş geldiniz.
Amstrad ve Comodore deyince geçmiş güzel anılarımı hatırlattınız ilk bilgisayarım Amstrad cpc 464 kasetli idi,daha sonra Comodore 64 aldım ve yıllarca zevkle oynadım.
Model trenler de çok zevkli ve keyifli.Harun Abi her konuda sabırla ve içtenlikle yardımcı olmaktadır.
selamalr.

İrfan Toprak.

Çevrimdışı Murat Demirel

• Murat Demirel
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #9 : Aralık 26, 2008, 00:58:04 »
MURAT BEY ,

AİLEYE VE ARAMIZA HOŞGELDİNİZ , ÇOCUK OLMAMASI ( DİAROMA AÇISINDAN ) VE SEYAHAT ETMEMENİZ ÇOK İYİ ÇÜNKİ SİZİ CESARETLENDİRMEK ADINA SÖYLÜYORUM , BENDE HER İKİ SEBEPTENDE VAR VE ASLA PES ETMİYORUM , ŞU AN MALZEME YIÐMAKLA MEŞGULUM AMA 1 - 2 SENE İÇİNDE MUTLAKA İSTEDİÐİM SENARYOLU DİAROMAYI KURACAÐIM , PROSESTEN BAHSETMEYE GEREK YOK ZATEN MÜKEMMELLER , ARTI BU FORUMDA BİZİM VE BİZİM GİBİLERİN İKİNCİ AİLESİ ( DERTLEŞME OCAÐI )

HOBİNİZLE BULUŞTUÐUNUZA ÇOK SEVİNDİK ,

SAYGILAR
Teşekkür ederim yazdıklarınız için. Bu gerçekten çok güzel bir hobi daha aktif daha canlı en önemliside beni hakikatten o günün stresinden koparıp alıyor rahatlatıyor. Zamanla sizlerden çok daha fazla şeyler öğreneceğime inanıyorum. Çocuk bile olsa... hem bende çocuktum bana bunu aşılayan babam olmuştu bende çocuklarıma aşılarım... Yeni yılla beraber kulübede üye olacağım.

Çevrimdışı Murat Demirel

• Murat Demirel
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #10 : Aralık 26, 2008, 01:03:11 »
Murat Bey,
model trenlerin büyülü dünyasına hoş geldiniz.
Amstrad ve Comodore deyince geçmiş güzel anılarımı hatırlattınız ilk bilgisayarım Amstrad cpc 464 kasetli idi,daha sonra Comodore 64 aldım ve yıllarca zevkle oynadım.
Model trenler de çok zevkli ve keyifli.Harun Abi her konuda sabırla ve içtenlikle yardımcı olmaktadır.
selamalr.

İrfan Toprak.

Haklısınız o zamanların tadı bir başkaydı. Dün akşam sizin videolardan ikisine denk geldim açtım izledim oldukça güzeldi heleki kömür vagonu çeken buharlı lokomotif çok güzeldi.