Gönderen Konu: Jouef Lokomotifler  (Okunma sayısı 2485 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Harun

• Administrator
  • Forum Üyesi
  • herşey MTK yüzünden...
Jouef Lokomotifler
« : Ocak 16, 2008, 20:32:23 »
Merhaba,

Yeni ürünler geldikten benim de ilk defa bugün birkaç tanesini yakından inceleme olanağım oldu.

Açıkçası Jouef, Lima ve Rivarossilerin yeni nesil olanlarını hiç görmemiştim, ve Hornby'deki ani ve yüksek kalite artışınının bunlarda da olup olmadığını merak ediyordum. Tahmin ediyordum ama elime alıp evirip çevirene kadar emin olamamıştım.

Aslında düşünüyorum da Teoman bey o titiz incelemelerinden bazılarını bu yeni lokomotiflerde de yapabilir mi acaba?

Teoman bey, müsait bir zamanınızda size 2-3 lokoyu test için gönderip bağımsız görüşlerinizi almak isterim. Başkaları kusura bakmasın ama lokoları kutudan çıkartırken bile eldiven giymeyi ihmal etmeyen birine bu forumda henüz rastlamadığım için Teoman bey'e gönül rahatlığıyla gönderebilirim. :)

Beğenmediğiniz bir şeyler olursa da acımasızca eleştirebilirsiniz. Ayrıca bir Marklinci olan Melih beyin de belki fikrini alma şansımız olur.

Aşağıda Jouef'in HJ2027 modelinin bazı resimlerini görebilirsiniz.

Çevrimdışı İlyas Şıklar

• ?lyas ??klar
  • Kurul Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: Eskişehir
Ynt: Jouef Lokomotifler
« Yanıtla #1 : Ocak 16, 2008, 21:56:45 »
Harun Bey çok sağlam görünüyor. Detay fotograflar da çok iyi çekilmiş. Pantograflardaki detaylar gerçekten dikkat çekici. Tabi ustalar bu karşılaştırmayı çok daha sağlıklı yapacaklardır ama söz ettiğiniz gerçeği bir kez daha görüyoruz: Tüm markalarda ciddi bir kalite artışı var.

Bu arada teessüf ederim (!), tamam lokoları kutudan çıkartırken kullanmak aklımıza gelmiyor ama, herne kadar henüz kullanmak kısmet olmadıysa da, biz de eldiven kullanma kararındayız. Ömrümüzün ilerleyen yıllarında alışcağız inşallah. İşte ispatı....

Saygı ve sevgilerimle... İlyas Şıklar