Gönderen Konu: TCDD Hızlı Tren Maket İhalesi 24 Haziranda  (Okunma sayısı 6945 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı 06can

• Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
TCDD Hızlı Tren Maket İhalesi 24 Haziranda
« : Haziran 19, 2013, 10:25:32 »
Tcdd hızlı tren maket ihalesini 24 haziranda yapıyor.1/160 ölçek 1500 adet
                                                                     1/87  ölçek   750 adet   
inşallah güzel ve kaliteli olur.
http://www.rayturk.net/2-250-adet-yht-tren-maketi-alim-ihalesi-24-haziran-da.html
« Son Düzenleme: Haziran 20, 2013, 11:28:07 Gönderen: Harun »

Çevrimdışı irfantprk

• ?RFAN TOPRAK
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
Ynt: TCDD Hızlı Tren Maket İhalesi 24 Haziranda
« Yanıtla #1 : Haziran 20, 2013, 08:00:14 »
Heleşükür..........

Her zaman söylüyorum,malesef yine söyleyeceğim.

Milyarlarca dolarlık yatırım yatırım yapılan hızlı trenin , bir maketi bile yok.Bırakın maketi tanıtımı bile eksik.

İnşaallah motorlu maket yaparlar......

İnşaallah bizede almak nasip olur

selamlar.....
« Son Düzenleme: Haziran 20, 2013, 13:39:07 Gönderen: irfantprk »

Çevrimdışı 06can

• Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #2 : Haziran 26, 2014, 17:01:21 »
yht'nin maketini yapıp satışa bile vermişler ama motorsuz cam tüpün içinde seyirlik olmuş.
fiat'ı nerdeyse motorlu kadar.yanılmıyorsam ho ve n ölçek.
motor takabilinecek imkan varmı araştırmak isteyenler belki olabilir.

http://www.v-sepet.com/TCDD-181                                       alaattin can

Çevrimdışı kemalomay

• Kemal Omay
  • Administrator
  • Forum Üyesi
  • Yer: istanbul
« Yanıtla #3 : Haziran 26, 2014, 23:33:13 »
Yürümeyen ve oldukça uyduruk bir maket gibi görünüyor resimlerden , zaten bunun ihalesini alan kişi Harun'u aramış ve basit bir şey yaptırmak istediğini söylemişti.

Keşke inceleme fırsatımız olsaydı , belki de beğenirdik.Fiyatı da tuhaf gerçekten.
YAŞLANDIĞIMIZ İÇİN OYUN OYNAMAYI BIRAKMAYIZ , OYUN OYNAMAYI BIRAKTIĞIMIZ İÇİN YAŞLANIRIZ.   G.BERNARD SHAW.

Çevrimdışı koraycenan

• Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: istanbul
« Yanıtla #4 : Haziran 27, 2014, 00:29:39 »
Berbat bişeye benziyor acıları bile yanlış gibi duruyor. Türk işi hızlı tren ancak bu kadar olur .....
z scale,ho scale, rc, yani model ve modelcilkle ilgili herşey...

Çevrimdışı Mertcan Doğan

• Mertcan Do?an
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
    • Trenlerin Dünyası
« Yanıtla #5 : Haziran 27, 2014, 00:58:27 »
Emeğe saygısızlık etmem ama devletin açtığı ihaleye girip kazanıp böyle bir çalışma yapıp yayınlamak gerçekten de utanç vericidir. Tasarımına emek verilmemiş, yürüyen aksamı bile yapılmamış sadece maket adı altından üretilen plastik parçası... Parasını tamamen hak etmeyen bir ürün yapılmış. Kimse kusura bakmasın ama öyle görünüyor. Ben bu ürüne değil 220 lira 2 lira bile vermem! Oyuncakçılarda bulunan 1 liralık oyuncaklar bile daha kaliteli...
TCDD 3.Bölge Müdürlüğü Balıkesir

Çevrimdışı garder

• Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #6 : Haziran 27, 2014, 10:19:34 »
Gerçekle hiç alakası olmayan maket!! Çin'lileri mumla aratır...

Çevrimdışı irfantprk

• ?RFAN TOPRAK
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #7 : Haziran 27, 2014, 16:34:33 »
Yahu hiç Tgv,İce gibi hızlı tren maketlerini görmüyorlarmı,her zaman söylüyorum,yine söyleyeceğim.....

Milyarlarca dolarlık yatırım yapılıyor,bir starter set yapılmıyor.Emeği geçen insanların çocuklarına satılsa,heveslilere satılsa çocuklar ve yeni nesle trenleri sevdirmek için bile yapılır.En az 200 adedini biz alırız yahu.......

maket değil motorlu yaptıralım.İsteyene motorsuz (dummy car tipi) ama bize motorlu lazım.
İnşaallah o günleride görürüz.

Herkes az emek çok para derdinde.....

Kemal abi hızlı tren İspanyol caf firmasının imalatı,epey araştırdım ama caf'ın bu modelini bulamadım,Ho scale maketini bulsaydım kendim boyayacaktım.Biliyorsanız modeli bulabilsek Harun Abi'yi sıkıştırırız,mesaj ve telefon yağmuruma tutarız vs vs vs vs ;D ;D ;D

Çevrimdışı NaciAklan

• Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #8 : Haziran 28, 2014, 00:17:03 »
Emeğe saygısızlık etmem ama devletin açtığı ihaleye girip kazanıp böyle bir çalışma yapıp yayınlamak gerçekten de utanç vericidir. Tasarımına emek verilmemiş, yürüyen aksamı bile yapılmamış sadece maket adı altından üretilen plastik parçası... Parasını tamamen hak etmeyen bir ürün yapılmış. Kimse kusura bakmasın ama öyle görünüyor. Ben bu ürüne değil 220 lira 2 lira bile vermem! Oyuncakçılarda bulunan 1 liralık oyuncaklar bile daha kaliteli...

Devlet ihaleleri zaten özellikle de bu tip işlerde birileri kolay para kazansın diye açılır. Ne diyeyim!