Gönderen Konu: Hornby select mi Roco Multimaus mu ??????  (Okunma sayısı 5366 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı trencinuh

• Forum Üyesi
Hornby select mi Roco Multimaus mu ??????
« : Mayıs 07, 2013, 17:28:31 »
Merhaba sevgili abilerim ben dijital kumanda alacağım,sizlerden bilgi almak istiyorum.
Hornby Select kumanda mı alayım yoksa Roco Multimaus mu alayım.
Düşüncelerinizi söylerseniz sevinirim.
Saygılar Talha

Çevrimdışı Mertcan Doğan

• Mertcan Do?an
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
    • Trenlerin Dünyası
Ynt: Hornby select mi Roco Multimaus mu ??????
« Yanıtla #1 : Mayıs 07, 2013, 18:27:07 »
Elinde hiç tren yoksa kumandaya boşu boşuna para verme derim. Ben bu işlerde yeniyim diyorsan uygun bir dijital başlangıç setinden alabilirsin. Setin içinde dijital kumandası da mevcuttur. Yok ben bu işi profesyonelce yapacağım benim param var diyorsan sana MRC Prodigy tipi kumandayı tavsiye ederim. Her türlü dijital treni idare edebileceğin gelişmiş bir kumandadır. Kumandayı yurt dışından veya alabiliyorsan Proses'ten alabilirsin. ;)

Kolay gelsin...
TCDD 3.Bölge Müdürlüğü Balıkesir

Çevrimdışı trencinuh

• Forum Üyesi
« Yanıtla #2 : Mayıs 07, 2013, 18:38:08 »
Yok onu almam bilgi için teşekkür ederim ancak sadece roco ve hornby kumanda olmasını istiyorum.
Bilgi vermeye devam edin.
Saygılar Talha

Çevrimdışı koraycenan

• Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: istanbul
« Yanıtla #3 : Mayıs 07, 2013, 22:21:57 »
Sevgili Talha, kumandan bozulsa bile lokomotiflerin içindeki dijital devrelere birşey olmaz ve yeni aldığında tekrar hepsini çalıştırabilirsin.  Her dijital kumandanın kendine göre avantaj ve dezavantajları vardır kimisi bilgisyara gerek duymadan kendi içinde programlanabilir mesela mrc gibi kimisi bilgisayar destekli çalışabilir horby elit gibi. Ama mrc analog hiçbir lokomotifi (yani içinde çipi olmayan) çalıştırmaz. Ama mesela hornby select kumanda ise fonksiyon tuşlarını kullanmak tam bir işkence aynı anda iki düğmeye birden basmak gerekiyor. Ve sadece 4 fonksiyon destekliyor ama elit 28 foksiyonlu. Biraz araştırısan göreceksin hepsini. Kolay gelsin .
z scale,ho scale, rc, yani model ve modelcilkle ilgili herşey...

Çevrimdışı trencinuh

• Forum Üyesi
« Yanıtla #4 : Mayıs 08, 2013, 13:16:26 »
Koray abicim güzel ayrıntılı anlatımınız için teşekkürler.
Saygılar Talha.

Birazda Roco Multimaus kullanan varsa onlardan bilgi almak istiyorum.

Çevrimdışı Burak KODAK

• Burak KODAK
  • Forum Üyesi
  • Yer: KKTC
« Yanıtla #5 : Haziran 13, 2014, 15:58:56 »
Ama mesela hornby select kumanda ise fonksiyon tuşlarını kullanmak tam bir işkence aynı anda iki düğmeye birden basmak gerekiyor. Ve sadece 4 fonksiyon destekliyor ama elit 28 foksiyonlu. Biraz araştırısan göreceksin hepsini. Kolay gelsin .

Bende bu kumandayı (Hornby Select) yeni aldım...
Bahsettiğiniz desteklenen 4 fonksiyon nedir acaba Koray bey?
Zihinsel bir uğraşı içermeyen boş zaman ölümdür ve diri diri gömülmektir. Seneca