Gönderen Konu: Brawa K.W.St.E Yolcu Vagonu Tanıtımı  (Okunma sayısı 4360 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Arda Tırmaş

• Forum Üyesi
Brawa K.W.St.E Yolcu Vagonu Tanıtımı
« : Ocak 08, 2020, 17:49:01 »
Merhaba, bir süre önce almış olduğum Brawa firmasının 1. dönem K.W.St.E. yolcu vagonu hakkında detaylı bilgiler ve fotoğrafları paylaşmak istiyorum,

Bildiğiniz gibi Almanya' nın köklü model tren markalarından biri olan Brawa üst düzey işçiliği ve kalitesiyle ünlüdür, modeli elimize alınca ayrı bir seviyede olduğu hemen anlaşılıyor,

2400 model numaralı modelimiz şeffaf sert plastik kutu içinde özenle korunmuş şekilde geliyor, kutu içeriğinde geniş bir kılavuz mevcut, kılavuzda vagon hakkında kısa bir tarihçe, parça listesi ve bağlantı parçalarının şeması bulunuyor

Parçaların bulunduğu küçük poşette iki adet Nem kuplör, iki adet vagon arası geçiş parçası ve tampon arasına takılan bağlantı parçaları bulunuyor,

Bu bağlantıların da modellenmiş olması lokomotiflerde rastladığımız bir özellik ama bir vagonda olmasını ilk kez gördüm, kuplör takılı olduğunda bu parçaları çıkartmak zorunda kalıyoruz çünkü dönüşlerde kuplörü engelliyor, son vagon olarak kullanıldığında takılabilir. Takıp çıkartırken çok dikkatli olmak gerekiyor, ayrıca çok minik oldukları için kaybolma riski de var

Modelin tavanı bu şekilde modellenmiş, tavandaki bir ayrıntı yine oldukça şaşırtıcı, bacaların yakın çevresine kirletme yapılmış, bacadan çıkan dumanın isini göstermek gerçekçi bir görünüm kazandırmış

Königlich Württembergischen Staats Eisenbahnen (K.w.st.e.) şirketi 1. dönemde Almanya nın württemberg eyaletinde faaliyet gösteren bir demiryolu şirketiydi. Bulabildiğim bazı örnek fotoğraflar

Yolcu vagonu 1. ve 2. mevki olarak ayrılıyor, girişi sahanlık tarafındandır, 2. mevkide sadece sigara içilebilir bölüm varken 1. mevkide içilemez bölüm de mevcut, ayrıca 1. mevki de lavabo ve tuvalet de var,

Detaylı fotoğraflar

Fleischmann K.P.E.V. lokomotif ile

Kısa bir video

« Son Düzenleme: Ocak 08, 2020, 17:54:49 Gönderen: Arda Tırmaş »

Çevrimdışı uzay

• Forum Üyesi
Ynt: Brawa K.W.St.E Yolcu Vagonu Tanıtımı
« Yanıtla #1 : Ocak 08, 2020, 23:15:52 »
cok guzel bir vagon ve brawa kalitesi
bu modellerde zorluk ele alirken cok dikkat gerektiyor detaylardan dolayi ama izlemek cok keyifli.
tesekkurler paylasim icin

Çevrimdışı mesut kurt

• Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #2 : Ocak 09, 2020, 11:13:03 »
Arda Bey merhaba,

Harika bir Brawa vagon edinmişsiniz, Bravo diyorum  ;)

Bu marka br54 almıştım, harika detayları olduğunu oradan biliyorum, sanırım paylaşımınızdan sonra loko yanlız kalmayacak  :)

Paylaşım için teşekkür ederim...

Çevrimdışı Arda Tırmaş

• Forum Üyesi
« Yanıtla #3 : Ocak 09, 2020, 13:20:32 »
Enver Bey ve Mesut Bey, rica ederim, görüşleriniz için teşekkür ederim, forumda 1. dönem ve brawa hakkında bilgi yok denecek kadar az, bu dönem ve brawa hakkında daha fazla bilgisi olan üyelerimiz mutlaka vardır, bu vesileyle böyle bir yazı gerekiyordu

Katalog bilgisi de verelim, vagon ilk olarak 2004 ana kataloğunda temsili resmiyle görünüyor, 2005 ana kataloğunda ise son haliyle görünüyor