Gönderen Konu: Yeni Yaptıracağımız TCDD Lokomotifi İle İlgili Düşünceler  (Okunma sayısı 29462 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Ergün

• Ergün ÖRENTEL
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
    • E Hobby
Kısa vadede sonuçlanacakmış gibi duruyordu, bi aksilikmi var yoksa?

Çevrimdışı NaciAklan

• Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
Ne güzel haber.

43 000 serisi bildiğim kadarıyla Ankara İstanbul hattında Başkent ve Fatih Ekspreslerinde ilk günden beri kullanıldılar. Önceleri  elektrifikasyonun olmadığı yerlerde dizellerle yer değiştiriyorlardı. Hat tamamlanınca tüm yolculuk boyunca onlar çekmeye başladılar. Hatta, saydığım ekspreslerin fiyakalı (ve politik) isimleri verilmeden önce de Mavitren'i çekiyorlardı ama yanılıyor da olabilirim. Ayrıca zaman zaman yük katarlarının başında da gördüğümü hatırlıyorum (aynı hat). Ankara'nın doğusunda Kırıkkale'ye kadar da hizmet veriyorlar mıydı emin değilim. Bilen birileri doğrularsa (ya da yalanlarsa  :) )sevinirim

Çevrimdışı kemalomay

• Kemal Omay
  • Administrator
  • Forum Üyesi
  • Yer: istanbul
Arkadaşlar , Harun dostumuz Nürnberg fuarında hem Türk lokosu hem de yeni bir Türk vagon seti için Acme ile görüşecek , gündemden düştüğünü zannetmeyin.
YAŞLANDIĞIMIZ İÇİN OYUN OYNAMAYI BIRAKMAYIZ , OYUN OYNAMAYI BIRAKTIĞIMIZ İÇİN YAŞLANIRIZ.   G.BERNARD SHAW.

Çevrimdışı routard

• Forum Üyesi
güzel bir haber, takipteyiz.

Çevrimdışı Mertcan Doğan

• Mertcan Do?an
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
    • Trenlerin Dünyası
Buralar değerlenir, konuyu yukarıda tutmak gerek ;D Takip 8)
TCDD 3.Bölge Müdürlüğü Balıkesir

Çevrimdışı kubilayelmas

• Forum Üyesi
    • https://www.facebook.com/fen.elektrik.elektronik
33000lık yenı lokomotıflerın rengınde olursa daha guzel olur bence vagonlarla aynı rengde tcdd renklerı yanı

Çevrimdışı kubilayelmas

• Forum Üyesi
    • https://www.facebook.com/fen.elektrik.elektronik

Çevrimdışı Firat Akcay

• Forum Üyesi
  • Demiryolu bir Aşkt?r :)
    • F?rat AKÇAY
uzun süredir yorum yazılmamış (veya ben diğer konuları takip etmemiş olabilirim) e43000 projesi gündemden kalktımı?

Çevrimdışı Ozan Dik

• Ozan
  • Forum Üyesi
Umarim kalkmamistir

Çevrimdışı iceman

• Jimmy Cem ERSÜ
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: izmir
Bilgim dahilinde ben biraz yanıtlamaya çalışayım.

Aslında bu konunun şu an canlanması bir yerde iyi oldu.Bazı arkadaşlarımız kusura bakmasın hatırlatacağım bir takım şeyleri dostane eleştiri olarak kabul etsinler.Çünkü gerek bu konuda gerek vagon konusunda (aslında TCDD taşıtları için desek kısaca yeridir) reel,mantıklı düşünmek yerine hissi düşünceler den ötürü gerçekleşmesi imkansız derece de güç örnekleri dile getirip önerdiklerinde konu bir yerden sonra sulanıp sapıyor ekseninden kayıyor.Bunların ders olması lazım ama........  :( Bildiğim kadarıyla ACME şu an KONCAR ın kalıbı üzerinde çalışıyor.Harun abi bu konuda daha iyi bilgi verir.E43000 Toshiba konusu bojilerin kolaylığından ötürü göndeme gelmişti ancak son durum ne oldu bilemiyorum uzun zamandır hiç bahsi geçmedi.KONCAR dan sonra dizel girişimi muhtemel.Ancak bana kalırsa en mantıklı alternatif olan DE22000 gündeme gelebilir.(24000 likler gibi sadece TR ye özel değil slovenya,Hırvatistan gibi başka ülkelerde kullanılıyor olması modellenebilmesi için nispeten avantaj sağlıyor).

Sevgiler...

Jimmy Cem
Loko ların ustasıyım Roco ların hastasıyım.......