Gönderen Konu: Kurgu çalışmam  (Okunma sayısı 15799 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı perfectfeel

• Forum Üyesi
Ynt: Kurgu çalışmam
« Yanıtla #20 : Kasım 23, 2017, 23:51:54 »
Elinize saglık muhteşem olmuş

Çevrimdışı BurhanGecer

• Burhan GEÇER
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #21 : Aralık 25, 2017, 01:52:46 »
öncelikle kolay gelsin burhan bey çalışmalarınızı keyifle izliyorum size bir sorum olacak straforlara şekili nasıl veriyorsunuz birde alçı kaplamayı nasıl yaptınız

Ali bey öncelikle teşekkür ediyorum. Strafor kesimi için bildiğim özel bir teknik yok. Ben standart maket bıçağı ile kestim. Ancak piyasada strafor kesmek için çok pratik alet var biliyorum. bu şekilde pekte düzgün olmuyor aslında..

Çevrimdışı BurhanGecer

• Burhan GEÇER
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #22 : Aralık 25, 2017, 01:53:47 »
elinize sağlık

Ozan bey teşekkürler.

Çevrimdışı BurhanGecer

• Burhan GEÇER
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #23 : Aralık 25, 2017, 01:55:22 »
Elinize saglık muhteşem olmuş

Teşekkürler.

Çevrimdışı BurhanGecer

• Burhan GEÇER
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #24 : Aralık 25, 2017, 02:09:21 »
Kuruguyu güncellemeye devam ediyorum.

Çevrimdışı BurhanGecer

• Burhan GEÇER
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #25 : Aralık 25, 2017, 02:36:39 »
Ahşap köprümüzde yerini aldı. Balsa çubuklarından herhangi bir proje veya model olmadan tamam doğaçlama yaptım. Böyle bir köprü çıktı ortaya. Balsa çubuklarını baly yapıştırıcı kullanarak yaptım. ek yerlerine 0,3 mm çapında delikler açarak kürdanı kavala veyaz ahşap bir çivi gibi kullandım. çokta sağlam oldu. sonrasında tel fırça ile yüzeylerini pürüzlü hale getirip boyalı vernik ile işlemi tamamladım.

Çevrimdışı BurhanGecer

• Burhan GEÇER
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #26 : Aralık 25, 2017, 03:16:39 »
Kurgunun sol alt köşesine zeminin üstüne bir kat strafor üzerine ufak bir ağaçlık ve ev yerleşimi yaptım. Strafor üzerine gerekli yerleri çimleme yaptım. gerekli yerlerde boşluklar bırakarak kaya görüntüsü vermeye çalıştım. üzerindeki ağaçların bir kaçını kendim yaptım. Uygun çapta ağaç dallarından yeşil yosun yapıştırarak meydana geldi. evin önündeki ağaç gene gerçek ağaç dalıdır. ahşap orman masasını balsa çıtasından uygun ölçekte yapıp renkli vernikle boyadım. Önünde sundurması olan ev, Faller'in küçük istasyon maket kitidir. ben onu burada kulandım. diğer evi kartondan yaptım. Güncelleme fotolarına devam edeceğim.

Çevrimdışı BurhanGecer

• Burhan GEÇER
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #27 : Aralık 25, 2017, 03:20:27 »
[yt=425,350]https://youtu.be/4k23vlXm62Q[/yt]

Korgunun en son halinin video linkidir.

Çevrimdışı BurhanGecer

• Burhan GEÇER
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #28 : Aralık 25, 2017, 03:32:18 »
Karton maket ev çalışması 1:87 ölçekte bir tuğlalı ev .
Çıktıları internetten indirdim. a4 kağıdına yüksek kalitede tonerli profesyonel bir yazıcıda baskı yaptım. daha sonra bunları 3 mm dakotaya yapıştırıp kesip birleştirdim. sonuç gerçekten çok güzel..

Çevrimdışı BurhanGecer

• Burhan GEÇER
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #29 : Aralık 25, 2017, 03:45:01 »
Büyük İstasyon nihayet yerini aldı.

Çevrimdışı BurhanGecer

• Burhan GEÇER
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #30 : Aralık 25, 2017, 04:13:38 »
öncelikle kolay gelsin burhan bey çalışmalarınızı keyifle izliyorum size bir sorum olacak straforlara şekili nasıl veriyorsunuz birde alçı kaplamayı nasıl yaptınız

Ali bey
 yanıtım eksik kalmış tekrar cevaplamak istedim. Alçı kaplamayı dağ için soruyorsanız kartondan kaba iskeleti yaptıktan sonra plastik file ile kapladım. açlılı bez ( Medikal ürünler satan yerlerde bulabilirsiniz. Kırık alçılarında kullanılan basit alçılı bezdir. hobi marketlerde de mevcut. ) kullanarak üzerine sert bir katman oluşturdum. Kuruduktan sonra tekrar bir alçı karışımını homojen hale gelecek gibi sulandırıp harç yaptım ve dağın üzerine tepeden aşağı dökerek uyguladım. aradaki kaya görünümleri alçı kabında kuruyan sertleşmiş parçalardır. onlarıda atmadım aralara serpiştirdim. tekrar kuruduktan sonra. uygun renk tonlarında akrilik boyayı epey sulu bir kıvamda karıştırıp tepedenaşağı dökerek boyadım.. kayalık haricinde kalan kısımları da statik çimle çimlendirerek tamamladım.
Starfor olan kısımın üzerine de gene daha yoğun kıvamlı alçı yaparak daha önce akvaryumum da dekor amaçlı kulladığım taşları uygun büyüklükte kırıp alçı ile bereber üzerine uygulama yaptım.

Çevrimdışı TRAINMAN

• Forum Üyesi
« Yanıtla #31 : Aralık 25, 2017, 10:58:41 »
Çok güzel elinize emeğinize sağlık.

Çevrimdışı ali osman manav

• Forum Üyesi
« Yanıtla #32 : Aralık 26, 2017, 05:39:30 »
Bilgiler için  teşekkürler

Çevrimdışı kemalomay

• Kemal Omay
  • Administrator
  • Forum Üyesi
  • Yer: istanbul
« Yanıtla #33 : Aralık 26, 2017, 23:15:22 »
Burhan kardeşim ,ilk kurgun olmasına  ve basit malzemeler ile çalışmana rağmen güzel iş çıkarıyorsun tebrikler.

İşin sonuna yakın raylarının ve binalarının yerle olan temasını tam sağla , boşlukları yeşil toz malzemeler ile doldurabilirsin. ( woodland scenic vs de var , belki proses de kalmıştır ) Bulamazsan odun talaşını yeşile boyayıp kullan.
YAŞLANDIĞIMIZ İÇİN OYUN OYNAMAYI BIRAKMAYIZ , OYUN OYNAMAYI BIRAKTIĞIMIZ İÇİN YAŞLANIRIZ.   G.BERNARD SHAW.

Çevrimdışı BurhanGecer

• Burhan GEÇER
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #34 : Aralık 28, 2017, 01:46:59 »
Burhan kardeşim ,ilk kurgun olmasına  ve basit malzemeler ile çalışmana rağmen güzel iş çıkarıyorsun tebrikler.

İşin sonuna yakın raylarının ve binalarının yerle olan temasını tam sağla , boşlukları yeşil toz malzemeler ile doldurabilirsin. ( woodland scenic vs de var , belki proses de kalmıştır ) Bulamazsan odun talaşını yeşile boyayıp kullan.

Kemal abi diye hitap edicem sakıncası yoksa. Önerilerin için çok teşekkür ediyorum. Kesinlikle uygulayacağım. Eksik noktalarımı tecrübeleriniz ışığında tamamlamaya çalışıyorum. En büyük sıkıntım malzeme bulamamak. Proses in bu tip ürünler sattığını bilmiyordum. bir sormakta fayda var..

Çevrimdışı BurhanGecer

• Burhan GEÇER
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #35 : Aralık 28, 2017, 01:48:34 »
Çok güzel elinize emeğinize sağlık.

çok teşekkür ederim.