Gönderen Konu: Başlarken... CNC Kesim makinası  (Okunma sayısı 3313 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Kahraman

• Kahraman
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
    • Tekno Kurgu Mimarl?k
Başlarken... CNC Kesim makinası
« : Nisan 25, 2009, 11:53:09 »
Haldun Abiden gelen istek üzerine.. Yakşaık 4 sendir kullanılmayan ve benim de hiç kullanmadığım kesim makinam var. Hercins plotter ve benzeri cihaz kullandım ama bunu kullanmaya hiç fırsatım olmadı...
Cihazı kullanmak için ayarlanmış olan bilgisayarı açtım bugün 486 DX 33.. :) Hemde 32mb rami var.
Üzeinde sanırım bi kontrol kartı var. Şimdi internetten pdf lerini arıyorum ve kartı yeni bir bilgisayara takarsak sonucunda kullanımını sağlayabilirmiyim bilmiyorum..
Zira pacer diye kendi yazılımı HPGL destekli çıktıları dosyadan okuyum sisteme aktarıyor. USB falan olmadığı için bu işlemleri bir ihtimal networkden yapabilirim.. Yada bu PC ye bir defaul printer taratak network üzerinden share edip direk çıktı sağlayabilirim.
En kısa zamanda bu cihazı hayata geçirmek istiyorum..
Selamlar

.---- -  -
   (   ,----- - -     \_/        ___  c--U---^--'o  [_  |--------------'_| /_(o)(o)--(o)(o)
 ====================================================================================================================================================================

Çevrimdışı scahmo

• Scahmo
  • Forum Üyesi
Ynt: Başlarken... CNC Kesim Makinası
« Yanıtla #1 : Haziran 14, 2009, 05:27:33 »
aslında diyer bilgisayar belki bağlana bilir.
ama tabi networküzerinden paylaşıma verip diyer bilgisayardanda direk diyer bilgisayarada göndre bilrsin.
+ bide diyer bilgisayara taktığında yazılım sorunu yaşabilrsin int. araştırıp buluna bilir.
hergangibi bir sorun olursa yardımcı olmaya çalışırım.

Çevrimdışı Kahraman

• Kahraman
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
    • Tekno Kurgu Mimarl?k
Ynt: Başlarken... CNC Kesim makinası
« Yanıtla #2 : Haziran 15, 2009, 14:07:42 »
Dos üzerinden tanımlanan bir cihazı. W;ndows networkleri üzerinden paylaşabilmem için öneriniz var mı acaba.
ISA porta takılı özel bir kart üzerinde çalışan tezgahın windows için driverı yok. 1991 yapımı bir ürün...
Önerileriniz bekliyorum sayın schamo

.---- -  -
   (   ,----- - -     \_/        ___  c--U---^--'o  [_  |--------------'_| /_(o)(o)--(o)(o)
 ====================================================================================================================================================================