Gönderen Konu: Loxx Bostancı  (Okunma sayısı 138763 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı kemalomay

• Kemal Omay
  • Administrator
  • Forum Üyesi
  • Yer: istanbul
Ynt: Loxx Bostancı ( bizim kurgudan ilk gerçek görüntüler )
« Yanıtla #20 : Nisan 21, 2010, 00:41:23 »
Haldun abicim o nasıl bina öyle , ağzımın suyu aktı vallahi. ::) ::)
Ne mutlu bana , senelerdir çeşitli yerlerde senin maketlerini görür ( bilhassa Bostancı geçit maketin rüyalarıma girmişti ) ve seni bulup tanışmak isterdim.Şimdi yapılacak kurguda senin bir eserini taşımak çok keyifli olacak.Sıcak sevecen yüreğinle hep abimiz olarak kal lütfen.

Keremciğim , haklısın , nedense o resimler karanlık çıkmış ( vallahi billahi ben panjurları kapatıp bilerek karartmadım , vallahi yav, niye inanmıyosunuz   ;D ;D )
Bakın dostlar problem şu , vitrinler yetmedi , o görünen vitrinlerin raflarının yarısında 2 sıra loko var ve çok düzensiz yerleştirilmiş vaziyette.
Bunca yıl benim tembelliğim yüzünden hiç bıkmadan beklediniz.Azıcık daha sabredin ne olur , yeni vitrinlerle birlikte bir fotoğraf çekme standı yaptırdım,cuma günü geliyor.Bütün lokoları tek tek resimleyeceğim ( zaten resim yüklemeyi öğrendim sonunda ) ve envanter çıkaracağız , şu anda sayı bile belli değil.
Yani ne kadar Çin malı , çer çöp , oyuncak varsa hepsini yakında yayınlayacağım.
Selamlar sevgiler.....
YAŞLANDIĞIMIZ İÇİN OYUN OYNAMAYI BIRAKMAYIZ , OYUN OYNAMAYI BIRAKTIĞIMIZ İÇİN YAŞLANIRIZ.   G.BERNARD SHAW.

Çevrimdışı haldunabi

• haldun bağbakan
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: istanbul-kadıköy
« Yanıtla #21 : Nisan 21, 2010, 00:55:33 »
kemalim omayım. yapma böyle.
imkansız ürünler yapan ve bu arada sunan harun ile aramı acacaksın.( gerci buna kimsenin gücü yetmez ama...) :)
ben onun kadar profesyonel değilim. amatörce calışır yardımcı oluyorum sevdiğim herkese.....
seni bulup tanışmak isterdim lafın  ayrıca üzdü. az mı öptük o nanaklardan...
o zaman tekrar öpüyorum...
bak girmeyei deneyince ne yazıyor..
Üzgünüm Ziyaretçi, bu forumda yasaklandınız.   aynen boyleüstelik ziyaretci değilidim nickim vs aynı giriyorum
« Son Düzenleme: Nisan 21, 2010, 01:05:04 Gönderen: haldunabi »

Çevrimdışı Ferda

• Ferda Genç
  • Kurul Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: ?stanbul
« Yanıtla #22 : Nisan 21, 2010, 16:56:23 »
Kemalcim öncelikle jestin için teşekkürler, kurgunu F şeklinde yaparak beni çok duygulandırdın. Ancak diğer odalarada ismimin  kalan harflerinide belirten kurguları bekliyorum. Şaka bir yana tam gaz gidiyorsun. Lokolarının hepsinin resimlerini koymaya kalkarsan forumu çökertebilirsin.

Ferda
İYİ YAPILMIŞ BİR İŞİN ÖDÜLÜ, ONU YAPMIŞ OLMAKTIR.

Çevrimdışı kemalomay

• Kemal Omay
  • Administrator
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #23 : Ağustos 15, 2010, 23:14:53 »
Uzunca bir aradan sonra resim yüklemeyi buldum , yarın sizlere bütün yaz boş oturmadığımı gösteren resimleri yükleyeceğim.

Öncelikle batık şehir Atlantis kısmının aydınlatması tamamlandı,trafo vs vs için alt kata elektrik tesisatı döşendi, herhangi bir elektrikli aleti kullanmak gerekirse diye 2 adet topraklı priz takıldı,4 ayrı köşeye acil durumda tüm masanın elektriğini kesecek start-stop düğmeleri kondu.Bunları yaparken çok emek veren Necdet kardeşime buradan çok teşekkür ediyorum.

Ayrıca , trenleri üst kattan Atlantise indirecek helix tahtaları Osman ustaya kestirildi ( Noch'un ürününden esinlenerek yapılmıştır ) malzeme olarak kavak kontra kullanıldı ve bir plaka yetmedi ,çok fire veriyor.Bendeki en geniş açılı raylara göre kestirmiştim fakat geçen hafta Harunda bundan geniş bir ray daha olduğunu gördüm,dikkatsizliğin ve ilgisizliğin cezası ,neyse sanırım bu açı da yeterli olacak.

Ray ,makas ,ray mantarı vs gibi eksikler Harun sayesinde giderildi,plan neredeyse bitti ( aslında hala bazı konularda birbirimizi yiyoruz ama epey yol aldık )
Kemal yine uyudu diye düşündüğüne emin olduğum dostlarıma sevgi ile duyururum.Fotolar yarın ne yazık ki.
« Son Düzenleme: Ağustos 15, 2010, 23:17:46 Gönderen: kemalomay »
YAŞLANDIĞIMIZ İÇİN OYUN OYNAMAYI BIRAKMAYIZ , OYUN OYNAMAYI BIRAKTIĞIMIZ İÇİN YAŞLANIRIZ.   G.BERNARD SHAW.

Çevrimdışı kemalomay

• Kemal Omay
  • Administrator
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #24 : Ağustos 17, 2010, 00:28:51 »
Genel bir görünüm,gördüğünüz köprü daha sonra köprüye benzeyecek ve yukarı doğru yerinden çıkabilir olacak,görünen loko ve vagonlar kutu yerine ortada olanlardır,kimse Çin ve İspanyol buharlısının arkasında Alman vagonları var filan demesin ,şu anda mecburiyetten.

Yapılacak istasyon ,Haydarpaşa gibi sonlu olacak,böylece birçok atraksiyon yapabileceğiz,örneğin katar gelip durduğunda önce en arka vagona bir manevra lokosu takılacak sonra kuplor ayırıcılar veya dijital kuplörler ile gelen loko ayrılacak ,manevra lokosu dizideki vagonları başka hatta aldıktan sonra o loko o hattan çıkacak ve vagon dizisi tekrar aynı hatta girecek ve sökülen loko veya bir başkası tekrar gelip diziyi yakalayacak ama bu sefer başta kalmış olacak ve katar tekrar hareket edecek yani aynı Haydarpaşadaki gibi.

Aydınlatılmış Atlantisten 2 resim.Bu Atlantis ismini kimse ciddiye almasın sakın , huysuz trenci Nedim’in dalga geçmek için taktığı isimdir ama pek kolay olduğu için yerleşti ağzımıza.

Köprünün yakından görünüşü

Kurulmayı bekleyen helix tahtaları

Fişler ve düğmeler

Siteye resim koymak bu işleri yapmaktan daha zor vallahi.

Çevrimdışı MEHMET erdoğan

• MEHMET erdo?an
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: erzurum
  • Mehmet erdo?an
« Yanıtla #25 : Ağustos 17, 2010, 12:43:45 »
Kemal bey süper bir görüntü ve süper işçilik.inşallah trenlerin yürürken birde video eklersiniz.emeginize sağlık.harika bir diyaroma olacağı şimdiden belli.kolay gelsin

Çevrimdışı ejder

• Forum Üyesi
« Yanıtla #26 : Ağustos 17, 2010, 18:40:51 »
Merhaba

Muhteşem bir çalışma olacağı belli. Merakla sonucu bekliyorum. benim için çok güzel bir ders oluyor. Hala öğrenmeye devam ediyorum :) Başarılar..

Teşekkürler

Çevrimdışı CAN

• Can Becan
  • Administrator
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #27 : Ağustos 19, 2010, 00:31:06 »
Sevgili Kardeşim Kemal Bey,

Baştan beri dikkatle izliyorum. Şimdiye kadar gördüğüm en kaliteli, en sağlam ve en kalıcı altyapıyı oluşturdun. Ellerine ve emeğine sağlık. Gördüğüm kadarı ile muhteşem bir kurgu olacak. Tek üzüldüğüm Bostancıdan 450 km. kadar uzakta olmak. Sana yardımcı olmak, birşeylerin ucundan tutmak eminim çok güzel olurdu. Senden ricam, kurgunu sadece bu forumda değil yabancı forumlarda da sergilemen. Bizim için övünç kaynağı olursun.

Bu arada TCDD renklerine boyalı bir tren seti hazırlıyorum. Üzerine Uşak-Loxx Bostancı yazacağım. Bir gün senin kurguda da yürütmek isterim. Yani elini çabuk tutmalısın, ona göre.

Saygı ve sevgilerimle,

Can

Çevrimdışı serkan kaçar

• Serkan Kaçar
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: yak?nda maltepe
  • bende varım
Ynt: Loxx Bostancı ( Bizim Kurgudan Ilk Gerçek Görüntüler )
« Yanıtla #28 : Ağustos 21, 2010, 13:41:10 »
kemal abi merhaba gercekten cok güzel olmuş yakından görmekte nasip olur inşallah

paşa
Serkan kacar yaşlanarak degil, yaşayarak tecrube kazanilir. Zaman insanlari degil,armutlari olgunlastirir.

Çevrimdışı kemalomay

• Kemal Omay
  • Administrator
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #29 : Ağustos 21, 2010, 20:31:23 »
Değerli kardeşim Mehmet ve Serkan ve değerli arkadaşım Can,nazik sözlerinize çok teşekkürler,dostlarla birlikte ve kavga dövüş bir şeyler yapmaya çalışıyoruz ama beklentilerinizi yükseltmeyelim,bende çok iyi bir diaroma yapmak için hem istek hem de kabiliyet ve sabır yok.

Dostlarım çok şık bir şey yapmayı düşünüyor ama benim acelem var , çok fasulye olmayacak ama mükemmel de olmayacak.

Ben bu diaromayı 7-8 yıl oynamak için yapıyorum ve bir an önce bitsin istiyorum.Esas niyetim daha büyük bir eve çıkıp daha büyük bir şey yapmak.

Bir şeyi çok iyi anladım , insanın tatmin olacağı ve olması gereken her şeyi koyabileceği bir kurgunun düz ayak minimum 50 metrekare olması gerekiyormuş.

İş bitiminde yapılanları görmek için söylenmesi gereken cümle " ben trenleri görmek istiyom  kaaaaaardeşim " şeklindedir.İstanbul dışından gelenler önceliklidir.

6-8 ay içinde bitirmeye niyetim var.Teşekkürler.
« Son Düzenleme: Ağustos 21, 2010, 20:34:15 Gönderen: kemalomay »

Çevrimdışı kemalomay

• Kemal Omay
  • Administrator
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #30 : Ağustos 21, 2010, 21:30:46 »
Bu gördükleriniz kumanda tablosu için yapılmış 3 adet çekmece , içlerine makas ,maus vs yerleşecek,ben makaslarımı doğrudan elektrik vererek düğmeler ile çalıştıracağım ( yani maus kullanmayacağım )

Yıllardır hayalini kurduğum şey gelen herkesin eline bir tane multimaus verip kendi trenini yürütmesiydi,şu anda 2 multimaus bir eski maus var ,eskisi tramwaylara kumanda edecek ve bir adet daha multimaus alınacak,böylece sürekli adres değiştirme problemi yaşamadan herkes ortadaki 3 adet trenden birini sahiplenecek.Birisi trenine kaza yaptırırsa ceza olarak kolleksiyonundaki en nadide parçayı kendi elleri ile ve ağlayarak bana verecek.

Burası da 3 kişinin rahatça oynayabileceği kumanda alanı kurgunun tam ortası her tarafa eşit uzaklıkta.

« Son Düzenleme: Ağustos 21, 2010, 21:33:42 Gönderen: kemalomay »

Çevrimdışı irfantprk

• ?RFAN TOPRAK
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #31 : Ağustos 22, 2010, 01:38:04 »
Kemal Abi.....

Tek kelime ile söylüyorum.......

MUHTEŞEMSİN......

ilgiyle ve keyifle izliyorum.......

Selamlar.......

Çevrimdışı fvefa

• Ferdi Vefa
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
    • Ephesus Va
« Yanıtla #32 : Ağustos 22, 2010, 16:31:52 »
Cok güzel gözüküyor. Döndür döndürtebildiğin kadar artık. Süper.

Çevrimdışı Osman Yalçınkaya

• Osman Yalç?nkaya
  • Forum Üyesi
  • Yer: istanbul - Suadiye
« Yanıtla #33 : Ağustos 22, 2010, 22:50:51 »
Trenine kaza yaptırana verilen ceza oldukça güzelmiş. Bi bahar bi güz turnuvası yapsanız, her turnuvada 10 yarıştan senede 20 yarış, 20 kaybeden, hmm.. :)
Çok güzel oluyor, özellikle öyle bir köprü olması hoş olmuş.
Şimdiden iyi eğlenceler

Çevrimdışı kemalomay

• Kemal Omay
  • Administrator
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #34 : Eylül 01, 2010, 01:38:41 »
Şekil konusunda anlaştık gibi,üst katta bir sonlu gar,bir plaktorna alanı,bir liman ve bir şehir ve bir lunapark  olacak.
Atlantiste ise genel olarak katarlar yatacak ve istediğimizi çıkarıp helix ile üst kata taşıyacağız,ayrıca alt katta etrafında 10-15 loko yatacak bir plaktorna ile 10 -12 loko yatacak bir transfer table olacak.

Biraz teşekkür edeyim.Her zaman fikir veren tüm dostlarıma çok teşekkür ediyorum,Ferdicim bir gece lokolarını al gel çevirelim ( ama acele et 7-8 gün içinde geçici rayları söküp yenileri çakmaya başlıyoruz sanırım )
Bu arada aşağıda resmi olan lokoyu kendi elleri ile yaparak bana getiren Barbaros kardeşime ve onun altındaki resimde gördüğünüz vagonu yine kendi elleri ile yapan huysuz trenci Nedim kardeşime teşekkür ediyorum.( Micro-metakit getirseydiniz bu kadar makbule geçmezdi )
Her lokoyu adam eden Ufuk kardeşime ayrıca teşekkürler.

Çevrimdışı Naci

• Naci Gürbüz
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: ?STANBUL
« Yanıtla #35 : Eylül 01, 2010, 12:07:25 »
Kemal kardeş. Kurgu çalışmalarını zevkle izliyorum. Çok güzel bir kurgu olacağı şimdiden belli oluyor. Sabır ettin ama sonunda güzel birşey ortaya çıkarıyorsun. Seni kutluyorum. Ancak, Ufuk'unda bulunduğu çalışma yaptığın bir günde bana haber verirsen gelip görmek isterim. Bu güzel kurguda bir çivi çakarak bizimde bir katkımız olur ve bizde bunla öğünürüz. Çalışmalarında başarılarının devamını diliyerek sevgi ve saygılarımı iletirim.

Çevrimdışı kemalomay

• Kemal Omay
  • Administrator
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #36 : Eylül 02, 2010, 01:05:42 »
Sevgili Naci abi , arada Barbaros Ufuk Ferda Okan geliyor zaten, bundan sonraki toplantılardan seni haberdar edelim , çok sevinirim gelmene.Selamlar sevgiler.....

Çevrimdışı halil

• Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #37 : Eylül 02, 2010, 19:45:35 »
Kemal abi selamlar,

senin el attığın iş zaten kötü bir şey olamaz. Bitince çok güzel bir kurgu olacak.

Dikkatimi çeken bir nokta var. Garın dış peronların dışta kalan kısımlarında ray yok. Halbüki oralarada ray koyarsan gar çok daha zengin ve hareketli durur diye düşündüm.

sadece bir gözlem

selamlar

Halil

Çevrimdışı Ozan Dik

• Ozan
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #38 : Eylül 02, 2010, 21:44:05 »
tek kelimeyle süper olmuş

Çevrimdışı Naci

• Naci Gürbüz
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: ?STANBUL
« Yanıtla #39 : Eylül 03, 2010, 08:08:04 »
Haber bekliyorum.Selamlar.