Gönderen Konu: eskişehir tren müzesi  (Okunma sayısı 3602 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

jedi

• Ziyaretçi
eskişehir tren müzesi
« : Ağustos 09, 2007, 11:44:06 »
selamlar,

Dün bir iş için eskişehirdeydim. şehrin en işlek caddelerinden birinin ortasından demiryolu geçiyor. çok acayip ve ilginç, bir anda trafik durdu, önce anlamadım. yahu noluyo falan derken bi baktım iki-üç araba önümden tren geçiyor... yav dur fotoğrafını çekeyim falan derken geçti gitti tabi... (yeşil-sarı bir manevra lokomotifi). dolana dolana eskişehir garının önüne geldim. vaaay, güzelmiş... falan derken bir de baktım ki bir tabela! "TCDD  TREN MÜZESİ" tabii biraz heyecan oldu. gidip gezsem mi acaba? geç kalırmıyım ki? falan diye düşünürken müzenin önüne gelince hafif bir hayalkırıklığı oldu. Müze aşağı yukarı küçük bir çocuk parkı kadar bir yer... bahçede kırık dökük birkaç parça demiryolu malzemesi, küçük bir bina... neyse, buna da şükür diyerek içeri girmeye kalktım ki, esas şok orada başladı.. kapıda bir asma kilit... allah allah... öğlen paydosu falan mı acaba derken birisi seslendi:

-hayırdır birader?
-- eee, içeri girecektim de...
- napican?
--?????????? müzeyi gezicektim...
-müze kapalı.
--ne zaman açılır?
-valla, sabah geldi görevlisi, bi 10 dakka açtı, sonra gitti...
--????? ne zaman gelir?
-bugün gelmez artık.
--bugün kapalı mı?
-yok, arada bir açılır işte.
--randevu ile mi geziliyor bu müze?
-sen yarın bi uğra.
--????? peki teşekkürler...

deyip dışarıdan bir-iki foto çektim ancak... bunlarla idare ediverin....

selamlar,
Jedi

Çevrimdışı İlyas Şıklar

• ?lyas ??klar
  • Kurul Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: Eskişehir
Ynt: eskişehir tren müzesi
« Yanıtla #1 : Ağustos 09, 2007, 22:43:30 »
Üstadım sen yine şanslısın, hiç olmazsa birileri sana "buyur birader" demiş de derdini anlatabilmişsin. Ben Eskişehir'de yaşamama karşın, o müzeyi belki on seferin sonunda o da gar müdüründen rica ederek açık bulabildim. İçerde bir kurgu var, ama çalışırken gören olmamış şimdiye kadar... Sevgi ve saygılarımla... İlyas Şıklar

jedi

• Ziyaretçi
Ynt: eskişehir tren müzesi
« Yanıtla #2 : Ağustos 10, 2007, 10:53:49 »
İlyas Bey selamlar,

Bilseydim hazır Eskişehir'e gelmişken size de uğrardım... müzeyi gezemesem de en azından sizinle tanışmış olurdum.

Selamlar,

jedi.