Gönderen Konu: Model Trenciler Kulübüne Üye Olmak Önemli mi?  (Okunma sayısı 15459 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Harun

• Administrator
  • Forum Üyesi
  • herşey MTK yüzünden...
Model Trenciler Kulübüne Üye Olmak Önemli mi?
« : Nisan 19, 2007, 02:29:50 »
Arkadaşlar selam,

Bugün 57 numaralı üyemiz de aramıza katıldı.

Gördüğünüz gibi aramızda Amerika ve Fransadan sonra Türkiyede yaşayan bir Japon üyemiz de var.

57. üyeyi neden özellikle bir mesaja konu yaptım?

Forumun dışında Model Trenciler Kulübü üyeliği manevi bir birlikteliği ve dayanışmayı sembolize ediyor.

57. üyemiz bay Kazuhiko Kitagawa bir Marklin kullanıcısı.

Bugün Internet'de rastladığı Proses'e bina, platform, vs malzemeler almaya gelmiş.

Kendisiyle yaptığımız sohbetten sonra kulübe üye oldu. 

Yaptığı alışveriş 720 YTL tutmuştu. Hornby resmi sitesindeki fiyatları kendisine gösterdim ve birçok üründe fiyatlarımızın aynı hatta bazılarında da daha ucuz olduğumuzu gösterdim.

Yani kendisi bizden bir indirim/iskonto beklemiyordu.

Ben kendisine hem kulübümüzden hem de forumumuzdan bahsettim ve üye olmasını bizlerle birçok şey paylaşabileceğini bizim de ondan faydalanabileceğimizi söyledim.

Uğur'la konuşmalarında diaromasında 9 hattın yanyana olduğunu söylemiş.

Kısacası, kulübümüze 50 YTL vererek üye oldu, üye vagonunu aldı ve %10 indirimli 650 YTL olarak aldıklarını ödedi.

Yani hiç beklemediği halde alışveriş tutarından daha azını ödedi ve üstelik kulübümüze de üye oldu.

Sonuç olarak bizden hiç indirim pazarlığı yapmayacak bir potansiyel müşterimizden hem ilk alışverişinde hem de uzun dönemde daha az kazanacağımızı bilerek onu aramıza katıp üye yapmayı tercih ettik.

Model Trenciler Kulübüne üye olmak Proses'e yılda 50 YTL ödemekten daha fazla katma değeri olan birşeydir.

Proses için maddi olarak bir artı getirmemekte ama Türkiye'deki model trencilik olgusu için bir birlikteliği ve dayanışmayı ifade etmektedir.

Bu üyelik bana kulübün ilk kuruluş aşamalarında yaşadığımız adındaki İstanbul, Türkiye, Proses tartışmalarını hatırlattı.

Bu mesajı yazmamın sebebi budur.

Görüyorsunuz ki isim hiç önemli değil. Önemli olan sizin, benim, hepimizin bu hobi için birşeyler yapmaya istekli ve kararlı olmamız.

Bu durumun da şehir, kişisel anlaşmazlıklar, marka gibi olgularla ya da zaman zaman yaşadığımız ve en başından beri benim açıkçası, (bu hobi ile ilgili esas hedeflerimi düşündüğüm zaman) üzerinde hiç durmadığım, büyüttüğümüz, olay haline getirdiğimiz tartışmalarla zedelenmemesi gerekir.

Bu kulübün bir üyesi olmanın, bu kulübe yeni üyeler kazandırmanın bu hobiyi geliştirmek açısından önemli olduğunu düşünüyorum.

Bu konuda hepimiz çaba gösterelim.

Hepinize bol bol lokomotif, vagon, ray ve kocaman kurgular diliyorum.

Harun

« Son Düzenleme: Nisan 22, 2007, 17:00:32 Gönderen: Harun Yamanlar »

Çevrimdışı ilkerinko

• ?lker Yunus KARAKA?
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
Ynt: Model Trenciler Kulübüne Üye Olmak Önemli mi?
« Yanıtla #1 : Ekim 16, 2012, 10:24:22 »
Harun Bey,

Kulübe nasıl üye olabilirim? Bu konuda yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

Teşekkürler,