Gönderen Konu: Digital mi Analog mu ?  (Okunma sayısı 3533 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı kamyoncu-itulu1

• okan
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: istanbul - bahçeşehir
    • rc kamyon t?r ve iş makineleri
Digital mi Analog mu ?
« : Aralık 22, 2006, 20:08:56 »
Digital  17 (48.6%)
Analog  18 (51.4%)

Toplam oy: 32

admin
admin

Size hangisi daha yakın geliyor?
Neden analog, neden digital diyorsunuz?
Fiyatları hakkında ne düşünüyorsunuz? 

--------------------------------------------------------------------------------
Obiwan
BEKATLI, Okan

Yeni baslayanlar icin eger butce uygun ise digital oneriyorum. Kontrol, kablolama, kurgu ve isletim olarak digital daha avantajli. Fiyatlama da fark lokomotif icin decoder farki ve kontrol sisteminden olusuyor.

--------------------------------------------------------------------------------

ice77
Hakan Diker

merhabalar bende model trenciliğnine başlayalı 2 sene oluyor ben dijital sistem kullanıyorum dijital sistemmin bir çok avantajı var en azından modelleri tek bir tuşla istediğiniz yapabiliyorsunuz bazen ona bile gerek kalmıyor mesela lokomotif ray değiştircek bunu sizin yerinize ray box lar yapıyor sinyalizasyonda da aynı şekilde herşey dijital ve bir bilgisayara sistemi gibi çalışıyor..

agulday
Uğu®

Merhabalar bende analog mehano set var fakat dijitale atlamak istiyorum sistemi nasıl geliştirebilirim nereden başlamalıyım benim için maddiyat biraz kassada hevesim için göze alırım fiyatları aşa yukarı biliyorum fakat merak ettiğim konu bunların uç sınırları neler.  aynı hatta 2,3 tren çalıştırmak istediğimizde dijital avantajlı fakat analog seti dijitale ekleyebilirmiyim elimdeki rayları değerlendirmek isityorum yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler

Moderatöre Bildir    Logged 

Uğu®

abdusta
a.usta

agulday öncelikle selam..bulundugun şehri lutfedermisiniz..
digitale gecmenize hic gerek yok 
trenim nerede konusunu takip edersen analog trenleri
digital hale getirme çözümler, veriyoruz.

saygılar  a.usta

harun
Harun Yamanlar

Alıntı sahibi: abdusta üzerinde Kasım 22, 2006, 10:20:39 pm
agulday öncelikle selam..bulundugun şehri lutfedermisiniz..
digitale gecmenize hic gerek yok 
trenim nerede konusunu takip edersen analog trenleri
digital hale getirme çözümler, veriyoruz.

saygılar  a.usta

Abdurrahman Bey,

Yahu "digitale geçmeyin, ağaçları, köprüleri kendiniz yapın" diye diye bize satacak birşey bırakmadınız valla. 

Diyorum ya forumu kurduk bindiğimiz dalı kesmeye başladık galiba.

Şaka bir yana, digitale geçmek iyi birşeydir, çağımız digital çağıdır. Siz en iyisi bizim önümüzdeki ay gelecek digital sistemlerimize bir bakın.

60 treni programlayın, 40 makas çalıştırın, aynı anda 10 treni de hareket ettirin.

Üstelik bizim digital sistemler bütün DC markalar ile uyumlu.

Daha da güzeli 250 YTL gibi Avrupa'da satılan fiyattan satılacak.

Siz en iyisi aşağıdaki linke bir bakın derim.

http://modeltrenciler.com/forum/index.php?topic=363.0

Selamlar,

Harun

(Proses Elektronik reklamını izlediniz)

agulday
Uğu®

cevabım yine rötar yaptı   haber seçeneklerini bir bulabilsem hemen cevap vericemde 

a.usta trenim nerede serisini takip ediyorum fakat elektrik eve elektronikten anlamadığım kesin el ile uğraşmak güzel fakat onu yapabilirliğim konusunda kendime güvenemiyorum   

harun bey fiyatlar normal dijital setlere göre müthiş uygun bence (kendi bütçeme göre)

tekrar görüşmek dileğiyle   

abdusta
a.usta

ugur bey

saptama yaparsam  digitalde olsa analogda olsa sonucta kurgu yapacagınız icin ilave digital malzemelere ihtiyacınız olacak..
sonuc olarak digital kumanda almakla iş bitmiyor..
en dogrusu trenlerinizin mesela 15 dakika veya 30 dakika kendi kendine çalışması peronlara gitmesi bekleme yerinde durması digerine geçiş önceliği vermesi
v.s v.s sizin kumandadan komut göndermeden bunu otomatik yapmasından bahsediyoruz
digital kumandayla zaten kmısıtlıda olsa trenleri yönlendirebiliyorsunuz..
tren modelleme bir ileri derecede kaliteli hobidir
birçok kolları var olduğundan bir çok yönde kendinizi gelştirmeniz gerekmektedir.Elektrik ve elektronide bunlardan biridir.

saygılarımla
a.usta

agulday
Uğu®

zaten sizlerin katkılarıyla öğrenmeye başladım bazı şeyleri kafamda ufak tefek teknik düşüncelerde var diarolmadaki işleyişle ilgili şunu şöyle nasıl yapabilirim diye kendime sorduğumda böyle yapılabilir diyorum ama mantığını kuruyorum ama pratik ve uygulama olmadığı için malesef yapamıyorum

Bukadar konuşmanın sonundan anladığım özetle:

hangi marka set alırsak alalım onu profesyonel bir sistem için modifiye etmemiz gerkiyor. ve buda en uygun maliyetle el emeğinden ve bir kaç malzemeden oluşuyor

yanlış anlamışsam düzeltirmsiniz.

ctekin
cem tekin

ikisi de!!!!!
BOSTANCI INSAAT RC Construction Channel

CAT: 345D LME Wedico  Liebherr: LR 634 Carson-Leimbach  Mercedes Benz: Arocs3342AK 6x6 Premacon//SK3544AK 8x8 Premacon//NG2638AS 6x6 Wedico//2624LAK6x6 MAN: F90 35.422VFAK 8x8 Wedico-Prem