Gönderen Konu: trenlerin aşkına selamlar  (Okunma sayısı 5333 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Hurdacı

• Forum Üyesi
trenlerin aşkına selamlar
« : Haziran 12, 2014, 01:42:26 »
öncelikle herkese selamlar. biraz kendimden bahsetmek gerekirse. 24 yaşındayım, okulu 1 sene uzatıp yeni bitirmiş biriyim. hukuk mezunuyum ve stajyer avukatlık yapmaktayım ama geleceğe dair avukatlık planım yok ve Mamaklıyım  :)

kendim hakkında ufak bilgiler verdikten sonra tren sevdamı anlatayım. trenleri burada bulunan birçok üye gibi küçüklükten beri sevmişimdir trenleri. hatta ankara dan Erzurum a dedemin cimriliği sayesinde uzun bir tren yolculuğu yapmışlığım bile var :) zaman geçtikçe bu tren sevdam kaybolur gibi oldu ama her tren geçtiğinde ya da sesini duyduğumda kafamı çevirip bakardım. sonra bilgisayar oyunları ile haşır neşir olduktan sonra tren simülasyon oyunlarına sardım. yaklaşık 3-4 gündür de bu hobiye merak salmış bulunuyorum. biraz bilgi edindikten sonra 1. ağızdan da bir şeyler duysam fena olmaz diyerek hobbytime Ankara şubesine gittim. şimdi bu selam verme konusunu yeni başlayanlara yardım konusuna çevirmeyeceğim onu ayrı olarak açıp kafama takılanları siz değerli büyüklerime sorarım.

beni bu hobi için en çok endişelendiren durumlar öncelikle maddi sıkıntı ve şimdilik yer problemi ama çözülemeyecek bir sorun değil bu yer problemi. maddi olarak stajyer olduğumdan çok fazla kazanamıyorum bu yüzden başlangıç seti almak yerine kendi trenimi kendim oluşturacağım kaliteli markaları tercih ederek. zaman sınırım yok yani hemen olsun diye acele etmiyorum çünkü uzun yıllar emek isteyen bir hobi. mesela bir ay bir vagona 200 lira veririm ama sevdiğim bir parça olur atıyorum 3-4 ay sonra bir lokomotife 800 lira veririm ama kaliteli parça olsun. kafamda bir kurguya da karar verdim. 1800-1900 arası steampunk bir kurgu kurmayı düşünüyorum. neyse konu yine sapıyor bunlardan bahsedeceğim başka bir konuda. sözün kısası acele etmeden iyi bir set oluşturmak istiyorum.

son olarak İstanbul da bir kulüp tarzı bir oluşum olduğunu gördüm eğer gelme şansım olursa uğrayıp sizlerle konuşmayı ve bu hobiye gönül vermiş kişilerin deneyimlerinden faydalanmayı isterim. tekrardan merhaba :)

Çevrimdışı Ozan Dik

• Ozan
  • Forum Üyesi
Ynt: trenlerin aşkına selamlar
« Yanıtla #1 : Haziran 12, 2014, 07:38:08 »
Aramıza hoşgeldin..

Çevrimdışı LIMATRAIN

• Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #2 : Haziran 12, 2014, 13:26:10 »
Hoşgeldin aramıza

Merak ettiğin soruların cevaplarını bu forumda bulabileceğine eminim. Zamanın kısıtlı olmadığından bahsetmişsin bu durumda konu başlıklarından ilgi duyduğun konuları okuyup sorularını çıkartır ve burada paylaşırsan eminim sana yardımcı olacaklardır.

Başlangıç aşamasında ürünlerini Türkiye'den temin etmeni öneririm. Bir süre sonrasında ise alternatif kanallara yöneleceğinden ise şüphem tok

Kolay Gelsin

Sedat ÇOKER

Çevrimdışı Hurdacı

• Forum Üyesi
« Yanıtla #3 : Haziran 12, 2014, 13:59:33 »
Hoşgeldin aramıza

Merak ettiğin soruların cevaplarını bu forumda bulabileceğine eminim. Zamanın kısıtlı olmadığından bahsetmişsin bu durumda konu başlıklarından ilgi duyduğun konuları okuyup sorularını çıkartır ve burada paylaşırsan eminim sana yardımcı olacaklardır.

Başlangıç aşamasında ürünlerini Türkiye'den temin etmeni öneririm. Bir süre sonrasında ise alternatif kanallara yöneleceğinden ise şüphem tok

Kolay Gelsin

Sedat ÇOKER

yanıtınız için teşekkürler. birçok konuyu okumaktayım. ebay vb. sitelerden alışveriş yapmışlığım var ama dediğiniz gibi ilk başta Türkiye den temin etmek en mantıklısı.

Çevrimdışı kemalomay

• Kemal Omay
  • Administrator
  • Forum Üyesi
  • Yer: istanbul
« Yanıtla #4 : Haziran 13, 2014, 00:25:05 »
Can kardeşim aramıza hoş geldin , az yere göre de kurgular var , acele etme biraz araştır , şu anda bizim klübün dükkanı olan proseste pek ray yok zaten , ama sen ne yapacağına karar verene kadar gelir.
YAŞLANDIĞIMIZ İÇİN OYUN OYNAMAYI BIRAKMAYIZ , OYUN OYNAMAYI BIRAKTIĞIMIZ İÇİN YAŞLANIRIZ.   G.BERNARD SHAW.

Çevrimdışı Hurdacı

• Forum Üyesi
« Yanıtla #5 : Haziran 13, 2014, 03:04:34 »
Can kardeşim aramıza hoş geldin , az yere göre de kurgular var , acele etme biraz araştır , şu anda bizim klübün dükkanı olan proseste pek ray yok zaten , ama sen ne yapacağına karar verene kadar gelir.

hoşbulduk hocam. şu an işin bilgi kısmına odaklandım zaten. aynı zamanda maddi anlamda çok fazla kazancım olmadığından kıyıya para atıyorum. iyice araştırdıktan sonra öneri konusu açarım zaten.

Çevrimdışı hayri

• Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #6 : Haziran 13, 2014, 10:00:38 »
Can Bey hoş geldiniz...
Ankara'da belli bir sayıda kulüp üyemiz var. Bir ara görüşme ayarlayabiliriz.
Herşey rayında...

Çevrimdışı Ferda

• Ferda Genç
  • Kurul Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: ?stanbul
« Yanıtla #7 : Haziran 13, 2014, 10:12:47 »
Can bey hoşgeldiniz.

Sevgiler

Ferda
İYİ YAPILMIŞ BİR İŞİN ÖDÜLÜ, ONU YAPMIŞ OLMAKTIR.

Çevrimdışı utkan

• Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #8 : Haziran 13, 2014, 10:21:50 »
Can Bey,

Hoşgeldiniz... :)

m.utkan

Çevrimdışı Burak KODAK

• Burak KODAK
  • Forum Üyesi
  • Yer: KKTC
« Yanıtla #9 : Haziran 13, 2014, 12:02:03 »
Hoşgeldiniz...
Zihinsel bir uğraşı içermeyen boş zaman ölümdür ve diri diri gömülmektir. Seneca

Çevrimdışı Hurdacı

• Forum Üyesi
« Yanıtla #10 : Haziran 13, 2014, 14:06:24 »
Can Bey hoş geldiniz...
Ankara'da belli bir sayıda kulüp üyemiz var. Bir ara görüşme ayarlayabiliriz.

çok iyi olur aslında. cevap yazan herkese ayrı ayrı teşekkür ederim.

Çevrimdışı SULZER

• Forum Üyesi
« Yanıtla #11 : Temmuz 03, 2014, 16:55:21 »
Merhabalar. Biraz geç oldu görmem ama hoşgeldiniz tekrar ;D

Çevrimdışı sururkip

• Surur Kip
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #12 : Temmuz 04, 2014, 06:31:05 »
Hoşgeldiniz