Gönderen Konu: Herkese Selam!  (Okunma sayısı 3421 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

LVU

• Ziyaretçi
Herkese Selam!
« : Aralık 21, 2019, 22:25:39 »
Merhaba, ben İstanbul Moda'dan Levent.
Hobi olarak model trenciliği seçeli 15 yıldan fazla olmuş. Kendimce Marklin (ve son 3-4 yıldır Trix) tren toplamaya çalışıyorum; 23 lokomotifim, 5 tane de triebwagen'ım oldu. Vagonlarım çok ve çeşitli. :)
5 m x 2 m, iki boyutlu, sabit bir kurgum var; dijital kontrol sistemi olarak Marklin Central Station 1 kullanıyorum.
Özellikle diğer model trenci arkadaşlarla bilgi alışverişi yapmak için sabırsızlanıyorum.

Çevrimdışı kemalomay

• Kemal Omay
  • Administrator
  • Forum Üyesi
  • Yer: istanbul
Ynt: Herkese Selam!
« Yanıtla #1 : Aralık 22, 2019, 00:09:56 »
Levent kardeşim aramıza hoş geldin , keşke kurgundan bir iki resim koysaydın , ülkemizde bilmediğimiz ne çok trenci ve kurgu var , bir kez daha görmüş olurduk.
YAŞLANDIĞIMIZ İÇİN OYUN OYNAMAYI BIRAKMAYIZ , OYUN OYNAMAYI BIRAKTIĞIMIZ İÇİN YAŞLANIRIZ.   G.BERNARD SHAW.

Çevrimdışı atlantis

• Onur Özdemir
  • Global Moderator
  • Forum Üyesi
  • Yer: İzmir
    • Truva Linux
« Yanıtla #2 : Aralık 23, 2019, 08:33:21 »
Aramıza hoşgeldiniz. Aktif katılımlarınızı bekliyoruz. Kemal abimizin dediği gibi kurgunuzdan örnekler paylaşırsanız bizleri çok mutlu edersiniz. Hobinin yaygınlaşması adına hepimizin bir katkıda bulunması gerekiyor. Hem pahalı hem de ayrıntılı bir hobi olarak bu ülkede zor bir uğraş model trencilik.

Çevrimdışı Özcan

• Forum Üyesi
« Yanıtla #3 : Aralık 23, 2019, 22:32:18 »
Hoş geldiniz.
Son zamanlarda tempo düşse de bilgi paylaşımında bir çok konu ve uzmanı burada bulmak mümkün.

Selamlar,
Özcan

Çevrimdışı Arda Tırmaş

• Forum Üyesi
« Yanıtla #4 : Aralık 24, 2019, 11:15:54 »
Hoş geldiniz, paylaşımlarınızı görmek isteriz, sorularınız varsa da cevaplamaya çalışırız

LVU

• Ziyaretçi
« Yanıtla #5 : Ocak 11, 2020, 18:21:13 »
Yine selam arkadaşlar, iyi mi kötü mü bilemeyeceğim bir olay neticesinde yardımınıza ihtiyacım oldu.
Önce foto meselesi konusunda haklı olduğunuzu yazayım, ancak kurguyu taşınma planları dahilinde söküp paketlemem gerekti; ne yazık ki bir süre öyle kalması gerekecek. :(
Şimdi asıl mesele: bir arkadaşım evinde çok uzun zamandır duran bir Marklin br86 lokomotifi “sen seversin” diye bana hediye etti. Hayli hırpalanmış, bazı kısımları sökülmüş lokomotif bana arayıp bulamadığım bir uğraş olur diye sevindim, biraz da ben dağıttım… Şimdi de toplayamıyorum. :(
Dersimi aldım. Sanırım elimden gelen, bu tür projeleri işinin ehli birine emanet edip beklemek olacak.
Bana yardımcı olabilecek, fikir verebileceklere şimdiden teşekkür ederim.

Çevrimdışı aliaksin

• Forum Üyesi
« Yanıtla #6 : Ocak 11, 2020, 19:51:43 »
LVU merhaba,

Beni arayabilirsiniz.

Ali Aksın
Kara Tren
5336545599
Aliaksin@gmail.com