Gönderen Konu: corelde ray planı  (Okunma sayısı 6540 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı erkk35

• Forum Üyesi
corelde ray planı
« : Kasım 11, 2014, 22:17:22 »
Selamlar arkadaşlar ilk konumu acmak istedim .dijital makasların numaralarna göre çizdiğim coreldeki calşmamı sizlerle paylaşmak istedim

Çevrimdışı utkan

• Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
Ynt: corelde ray planı
« Yanıtla #1 : Kasım 11, 2014, 23:14:33 »
Bol bol ray, bir o kadar da makas..... ;D

Bir de sinyaller geldimi.... :D

İşte kurgu budur.... ;D :D

Çevrimdışı erkk35

• Forum Üyesi
« Yanıtla #2 : Kasım 12, 2014, 00:09:10 »
masa patronuma ait çok karışamıyorum   çok elletmiyo hele benden başkasına katiyetle elletmez trenleri çok kıymetlidir sinyal geldimi derken makasların hepsi dijital  marklin central stationla kumanda ediyoruz
« Son Düzenleme: Kasım 12, 2014, 00:16:46 Gönderen: erkk35 »

Çevrimdışı kemalomay

• Kemal Omay
  • Administrator
  • Forum Üyesi
  • Yer: istanbul
« Yanıtla #3 : Kasım 12, 2014, 00:16:01 »
İsmail kardeşim ray planına bakınca marklinci olduğunu hatırladım ( DC de yapılamayan geçişler var ) , yeriniz hiç fena değil güle güle kullanın yalnız uzak olan duvar tarafında bir makas var , makas kazaları sırasında trenlere nasıl ulaşıyorsunuz , masanın tekerlekleri var mı ?
YAŞLANDIĞIMIZ İÇİN OYUN OYNAMAYI BIRAKMAYIZ , OYUN OYNAMAYI BIRAKTIĞIMIZ İÇİN YAŞLANIRIZ.   G.BERNARD SHAW.

Çevrimdışı erkk35

• Forum Üyesi
« Yanıtla #4 : Kasım 12, 2014, 00:20:52 »
İsmail kardeşim ray planına bakınca marklinci olduğunu hatırladım ( DC de yapılamayan geçişler var ) , yeriniz hiç fena değil güle güle kullanın yalnız uzak olan duvar tarafında bir makas var , makas kazaları sırasında trenlere nasıl ulaşıyorsunuz , masanın tekerlekleri var mı ?

masa kenarlarında yeterince boşluklarımız var heralde resimden belli olmuyo Afdersiniz  ( DC de yapılamayan geçişler var )anlıyamadım 

Çevrimdışı kemalomay

• Kemal Omay
  • Administrator
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #5 : Kasım 12, 2014, 00:26:23 »
DC sistemde aynı raya geri dönüş yaparsanız + ve -  kutuplar çakışır ve kısa devre olur bu yüzden yapılamaz.Marklinde raylarla her yerden her yere geçiş yapılır.
YAŞLANDIĞIMIZ İÇİN OYUN OYNAMAYI BIRAKMAYIZ , OYUN OYNAMAYI BIRAKTIĞIMIZ İÇİN YAŞLANIRIZ.   G.BERNARD SHAW.

Çevrimdışı erkk35

• Forum Üyesi
« Yanıtla #6 : Kasım 12, 2014, 00:38:43 »
Teşekkür ederim  anladım bizim masada iki adet adaptör var   bazı rayların  arasınada kısa devre yapmasın diye izalatörler yerleştirdik.  9 aydır potronumun teşviğiyle bu hobiyle uğraşıyorum .Patronumun kullandığı terimlerle sizin kullandığınız terimlerin arasında fark olabilir şimdiden özür dilerim

Çevrimdışı utkan

• Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #7 : Kasım 12, 2014, 00:40:28 »
DC sistemde aynı raya geri dönüş yaparsanız + ve -  kutuplar çakışır ve kısa devre olur bu yüzden yapılamaz.Marklinde raylarla her yerden her yere geçiş yapılır.

Kemal'cim, "Bağırsağın" faydasını ne güzel anlatmışsın.... :D

Çevrimdışı utkan

• Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #8 : Kasım 12, 2014, 00:51:00 »
İsmail Kardeşim,

"Bağırsak" terimini izninle açıklayayım...Sevgili Kemal Omay,  Maerklin' lerin altındaki paleti bu şekilde isimlendirir.

Ancak bu palet sayesinde  iki ray sisteme üç ray sistem tatlı bir üstünlük sağlar... ::)

Ne mutlu TREN YÜRÜTENLERDEN olman.... :D

Sevgiler,

m.utkan

Çevrimdışı erkk35

• Forum Üyesi
« Yanıtla #9 : Kasım 12, 2014, 01:13:08 »
Daha acıklayacağınız cok şey olacak heralde .Abimede tren  aşısı  yaptım . Kendi işyerimdeki ofisimi büyütüp  çok büyük olmamak şartıyla bi masa yapıcaz.Abimde fena sardı bi iki gündür bu seti kurmakla uğraşıyo

Çevrimdışı kemalomay

• Kemal Omay
  • Administrator
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #10 : Kasım 12, 2014, 01:16:50 »
Mehmet kardeşime bir gün " ya şu palet bana trenin bağırsağı çıkmış hissi veriyor , eğer palet olmasa kesin marklinci olurdum , her şeyini çok beğeniyorum " demiştim , onu hatırlatıyor  :)

Fakat marklindeki bu ray döşeme rahatlığı bir müddet sonra insana haklı olarak kurgunun her yerine ray döşeme hissi veriyor,  sonunda da , çok iç içe ve bazen gerçekçi görünmeyen geçişleri olan kurgular oluşabiliyor.

Gördüğüm marklin kurgular genellikle böyle , hatta  marklin'in fabrika kurguları bile 2 sene öncesine kadar böyleydi , şimdi daha az ray olan bir kurguları var ve çok güzel.

Sizin ve Mehmet kardeşimin kurgusu çok fazla raya boğulmamış gerçekçi hatları olan kurgular.

Bu hobi dünyanın en keyifli hobilerinden biri. Abine de aramıza hoş geldin diyorum.