Gönderen Konu: Yönetim  (Okunma sayısı 4912 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ihsan

• Ihsan Günder
  • Kurul Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: istanbul
Yönetim
« : Ocak 10, 2019, 11:58:26 »
 Herkese merhabalar

Sayın Alp Öney'in konusunu bölmemek için burada yazmak ihtiyacını duydum

Değerli arkadaşlar
Bu forum ''MTK KURULU'' adı altında dokuz kişiden oluşan bir kurul tarafından yönetilmekteydi hali hazırda sadece kağıt üzerindede böyle
Ekranın sol tarafındaki kimliğe bakarsanız ''Kurul üyesi '' yazısını görebilirsiniz

1- Harun Yamanlar...( bu forumun kurucusu ve sahibi)  Yoğun işleri dolayısıyla eh işte ara sıra yazıyor

2- Prof.Dr İlyas Şıklar... keza İlyas hocamda yoğun işleri ve sağlık nedeniyle forumdan uzaklaştı

3-Ferda Genç... İstanbul'dan ayrıldığı için haliyle forumdanda uzaklaştı

4-Okan Bekatlı... Kendisi bu forumda uzun süredir yazmıyor

5-Nedim Kuş... Kendi maddi sorunları ve İstanbul'u terk ettiğinden dolayı yazmıyor( ben böyle duydum)

6-Necati Öget...Forumdan üyeliği silindi

7-Kemal Omay...Bu forumda aktif

8- Teoman Kardaşlar .... Bu forumda oldukça ve oldukça  aktif

9-İhsan Günder.... Fırsat buldukça katılmaya çalışıyorum

Bu tabloyu ben şahsen incelediğimde aklıma şu geliyor
Tabii bu benim fikrimdir tartışalım

Sayın Harun Yamanlar'dan gerekli izin ve müsaadeler alınıp bu kurulun yeniden oluşturulmasında fayda var

Saygılarımla
« Son Düzenleme: Ocak 10, 2019, 12:07:12 Gönderen: ihsan »

Çevrimdışı Teoman Kardaşlar

• Teoman Kardaşlar
  • Kurul Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: izmir
Ynt: Yönetim
« Yanıtla #1 : Ocak 10, 2019, 12:42:43 »

İhsan Bey, merhaba.

''MTK KURULU'' na yönelik tespitiniz ve görüşleriniz son derece doğrudur.

Kurulun pek bir önemi kalmamıştır. Sizin de belirttiğiniz gibi sadece kağıt üzerindedir.

Kişisel düşüncem bu kurula gerek yoktur.

Harun Bey, MTK kurucusu ve forumun yöneticisidir.

Forumda olumsuz bir durum söz konusu olduğunda forum üyelerimizden her kim olursa duyarlıklık gösterip,
Harun Bey ile iletişime geçerek olumsuzluğun giderilmesi için gerekli uyarılarda bulunabilir.

Sevgiler, saygılar.
Teoman Kardaşlar

Çevrimdışı iceman

• Jimmy Cem ERSÜ
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #2 : Ocak 10, 2019, 15:16:20 »
Herkese merhabalar

Sayın Alp Öney'in konusunu bölmemek için burada yazmak ihtiyacını duydum

Değerli arkadaşlar
Bu forum ''MTK KURULU'' adı altında dokuz kişiden oluşan bir kurul tarafından yönetilmekteydi hali hazırda sadece kağıt üzerindede böyle
Ekranın sol tarafındaki kimliğe bakarsanız ''Kurul üyesi '' yazısını görebilirsiniz

1- Harun Yamanlar...( bu forumun kurucusu ve sahibi)  Yoğun işleri dolayısıyla eh işte ara sıra yazıyor

2- Prof.Dr İlyas Şıklar... keza İlyas hocamda yoğun işleri ve sağlık nedeniyle forumdan uzaklaştı

3-Ferda Genç... İstanbul'dan ayrıldığı için haliyle forumdanda uzaklaştı

4-Okan Bekatlı... Kendisi bu forumda uzun süredir yazmıyor

5-Nedim Kuş... Kendi maddi sorunları ve İstanbul'u terk ettiğinden dolayı yazmıyor( ben böyle duydum)

6-Necati Öget...Forumdan üyeliği silindi

7-Kemal Omay...Bu forumda aktif

8- Teoman Kardaşlar .... Bu forumda oldukça ve oldukça  aktif

9-İhsan Günder.... Fırsat buldukça katılmaya çalışıyorum

Bu tabloyu ben şahsen incelediğimde aklıma şu geliyor
Tabii bu benim fikrimdir tartışalım

Sayın Harun Yamanlar'dan gerekli izin ve müsaadeler alınıp bu kurulun yeniden oluşturulmasında fayda var

Saygılarımla

Sevgili İhsan abim... Açıkçası bu mesajından ne kast etmek istediğini ve ne düşündüğünü %100 tam olarak anlayabilmiş değilim.Alp bey in konusunu bölmemek için diye başlamışsın mesaja ve dolayısıyla Ozan beyin ya da benim söylediğim bir takım şeylerden rahatsızlık duyduğun izlenimi doğuyor ilk etapta (yanlışsam düzeltebilirsin tabii ki). Hani varsa bir sıkıntı açık direkt olarak söyle.Bir diğer nokta... Biliyorsun başından beri bu oluşumun içinde var olan birisiyim.Üstelik (övünmek gibi olmasın ama) balık hafızalı da değilimdir bilenler bilir.11-12 sene önce olanları bile en ince detayına kadar hatırlarım.Yani forumun klübün kronolojisinde atlayacağım bir nokta olacağını da sanmıyorum.Kurul v.b. faktörleri dışarıdan izlediğim için gayet iyi görebiliyorum tabloyu ve sana şunu rahatlıkla söyleyebilirim.Kurul oluşumu yapılan en yanlış işlerden birisidir.Bunu 8-10 sene önce de söylüyordum.Zaten kısa bir müddet içinde kurul işlevsiz kaldı denilse fazlasıyla yeridir.(bunda çoğu kişinin bu tespitimle hemfikir olduğunu düşünüyorum).Ancak tüm bu saydıklarıma karşın meşhur bir söz vardır ya... Sinek te ufaktır ama mide bulandırır.... İşte o hesap... O soldaki profil logoların kurul üyesi ibaresi bile aslında rahatsız edici.Şimdi eskileri açıp hele ki polemiksel tartışma konusu açma niyetinde hiç değilim ancak Kurul un da nasıl infaz büro gibi çalıştığı bilinmeyen bir gerçek değil ;) Demem o ki... Onların bile kaldırılıp temizlenmesi gerekirken bu önerin dehşete düşürürcesine şaşırdı amacının da ne olduğunu anlayamadım.Haaa... Tabii ki yine önde gelen kişiler yani sizler bir şekil haberleşip karar alıp benzer birşeyi (belki de yine tam tamına aynı şekil) devreye sokabilirsiniz. Ancak inan bana emin ol kaybeden MTK olacaktır.Zaten en iyi zamanında yapıldı sonuç meydanda.Forumun artık can çekiştiği şu sıralarda yapılması belki 1-2 kişinin gönlünü v.s okşayabilir ama fayda sağlar hiçbir fonksiyonu olmayacağı gibi insanları soğutucu bir faktör olarak kalacaktır.Sonuçta burda ne yapılıyor ki ayrıcalıklı bir grup oluşturulması çabasına giriliyor? Eskiden yani kurul un ilk kurulduğu zamanlarda bu forumdan ve klüpten ayrı düşüncelerde olan kişilerin buraya saldırısı v.b faktörler emsal gösterilerek oluşturuldu.E şimdi bunlar da yok.Herkes kendi önüne bakıyor.Bu oluşumun (politbüro denilmişti ama aslında infaz büro tabiri çok daha uyuyor) bir katıkısının olmadığı tam tersi dışarıdan ilk gelenleri/gelecekleri bile kafasında soru işareti uyandırıp burdan uzaklaştırdığı ortada ve bilinen bir gerçek.Biraz daha somut doneler koyarsan biz de nereye varılmak istendiğini anlayalım

Saygılar

Jimmy Cem
Loko ların ustasıyım Roco ların hastasıyım.......

Çevrimdışı Arda Tırmaş

• Forum Üyesi
« Yanıtla #3 : Ocak 11, 2019, 03:54:50 »
Forumda administrator yani yönetici hesabı olmazsa olmazdır, yani üye alımı, uygunsuz mesajların uyarılması vs. gibi işler için, yöneticilerden bir talebim olacak, biliyorsunuz mesajlara bir saati geçince edit yapılamıyor,  silinen resimlerin tekrar eklenmesi için bu özelliğin açılması iyi olur bence, hepsinin eklenmesi mümkün olmada da bazı önemli konulardaki resimlerin eklenmesi iyi olacaktır

Çevrimdışı ihsan

• Ihsan Günder
  • Kurul Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #4 : Ocak 11, 2019, 12:11:38 »
JİMMY CEM

Ben yukarıda basit bir  durum tespiti yapıp başka bir başlık altında mevcut durumu tartışmaya açtım
HERHANGİ BİR ART NİYETİM YOK

Polit Büro ........ bu yakıştırmanın sana ait olmadığını herkes biliyor
İnfaz Büro.........bu ifade kime ait bilmiyorum

Çirkin ,yakışıksız,mesnetsiz benzetmeler ve bunları üretenlerin nev-i şahsına ait ifadeler

Bir örnek vereyim..... ben kurula girdikten sonra üç kişinin (10 senede üç kişi)üyeliğinin silinmesi gündeme geldi bunlardan sadece iki kişinin üyeliği silindi

Ez cümle... evet trenler konusunda oldukça bilgilisin ama YETER artık biraz icraat vede yaptıklarınıda görelim

Çevrimdışı iceman

• Jimmy Cem ERSÜ
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #5 : Ocak 11, 2019, 13:52:59 »
JİMMY CEM

Ben yukarıda basit bir  durum tespiti yapıp başka bir başlık altında mevcut durumu tartışmaya açtım
HERHANGİ BİR ART NİYETİM YOK

Polit Büro ........ bu yakıştırmanın sana ait olmadığını herkes biliyor
İnfaz Büro.........bu ifade kime ait bilmiyorum

Çirkin ,yakışıksız,mesnetsiz benzetmeler ve bunları üretenlerin nev-i şahsına ait ifadeler

Bir örnek vereyim..... ben kurula girdikten sonra üç kişinin (10 senede üç kişi)üyeliğinin silinmesi gündeme geldi bunlardan sadece iki kişinin üyeliği silindi

Ez cümle... evet trenler konusunda oldukça bilgilisin ama YETER artık biraz icraat vede yaptıklarınıda görelim

Güzel abim.... İhsan abim...

Ben mi anlatamadım bilemedim.Önceki mesajımda da dediğim gibi amacım bir maraza/polemiksel mevzuu açmak değil bundan emin olunmasını isterim.Özellikle Arda beyin mesajına binaen bir hatırlatmayı baştan yapayım.Zaten moderatör/admin bunlar forumların olmazsa olmazıdır bu her zaman vardı ve her forumda da vardır ancak ben kurul tarzı ayrıcalıklı bir grup oluşturulmasının sakıncalarını dile getirdim.Siz buna kurul dediniz bu zamanla başkaları tarafından başka isimlerle anıldı (polit büro v.s. ). Senda o kurulun bir üyesi olarak belki alınıyorsun ama en azından benim şahsi amacımın çamur atma v.b birşey olmadığının farkındasındır umarım.O yapının derin devlet gibi infaz büro gibi çalışıp kimlerin nasıl çekiştirildiği neler neler olduğu bilinmeyen şeyler değil.O yüzden bu kadarla bırakayım ;) Kısacası benim demek istediğim şimdi ne oldu ne değişti de böyle bir oluşum ihtiyacı hissedilip gündeme getiriliyor?Mesajında söylediklerin pek kıstas kabul edeceğim şeyler değil.Zaten giden gidiyor.Eskiden vardı sanal sapıklık tarzı fake hesaplarla girip ortalığı karıştırma derdinde olanlar ama yıllardır bu tarz bir vuku yaşanmış değil.O yüzden 2-3 kişinin silinmesi neyin ölçüsü/referansı olabilir? İlla birilerinin kırmızı kart gösterilircesine kurul karar ile ihraç edilmiştir denilmesi mi tek referans ? Orada kimlerin hakkında nelerin nasıl konuşulduğu da bilinen bir gerçek ;) O kadar diyeyim... Önceki mesajımda üşenmeden yazdım zararını.İstersen daha da detayını açarım ama sonra kimse tartışma bilmem ne çıkardı diye beni suçlamasın ;) Ben sadece samimiyetle böylesine gereksiz ve aslında zarar getiren bir oluşumun (etiketlerinin bile kalkması gerekirken) neden tekrar dile getirildiğini gayesini öğrenmek istedim.Umarım açıklarsın bizde öğreniriz....

Saygılar

Çevrimdışı kemalomay

• Kemal Omay
  • Administrator
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #6 : Ocak 11, 2019, 19:31:31 »
Cem kardeşim , bu kurulda kimler kimi çekiştirdi veya kurul denen şey ne zaman karanlık işler çevirdi , ben kurul üyesi olarak gerçekten bilemiyorum.

Senin hatırın için eski kurul mesajlarını açıp tekrar okudum , sadece zamanında , bize sürekli pislik yapan eski marklinci tayfası ile ilgili , " ne yapalım , cevap verelim mi " vs gibi yazışmalar var.

Benim bilmediğim ama senin bildiğin bir şeyler varsa neden yazmıyorsun , hepimiz öğrenelim.

Forumu kurtarma işlemi başarıya ulaşırsa eğer yeni bir yönetici veya yöneticiler seçilmesinde fayda var ve yapılmasını ben de istiyorum.

Yıllardır tanıdığımız ve sevdiğimiz İhsan abimizin  ne art niyeti olabilir ki.?
YAŞLANDIĞIMIZ İÇİN OYUN OYNAMAYI BIRAKMAYIZ , OYUN OYNAMAYI BIRAKTIĞIMIZ İÇİN YAŞLANIRIZ.   G.BERNARD SHAW.

Çevrimdışı iceman

• Jimmy Cem ERSÜ
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #7 : Ocak 12, 2019, 00:45:06 »
Sevgili nur-u aynam Kemalim Omayım....

Konuya nerdan başlasam bilemiyorum.Söylediğim aslında özünde çok basit birşeyin farklı yerlere çekilerek farklı bir hal almasını dehşetle izliyorum.Elimden geldiği kadar özetleyip toparlamaya çalışayım.Hak verirsin ki kurul üyesi olmadığım için orada yapılan konuşma karar v.b şeylerin tamamını bilmem mümkün değil.Hasbelkader bugüne kadar öğrenebildiklerime binaen biraz fikir sahibiyim.Bunlar tabii ki varsayımla değil bilfiil ya gözümle görüp okuduğum veya yazıları kopyalanma v.b suretle bi şekil bana ulaşmış şeyler.Yani yanılma payı yok ;) Şimdi demişsin ki ayrılan grubun bize saldırılarına binaen bazı konuşmalar oldu falan filan.... Tamam.. O tarz gıybet edercesine yapılan kurul içi tartışmaların %90 ı o şekil olmuş olabilir (ki çoğu zaman yakışıksız v.b durumları olanları da var ama oralara girmeyeceğim gereği yok) ama klüp içi kişilerin mesela benim için de yapılmamış şey değil.Veya başka kişiler için de....Bunları sana dışarıdayken telefon da anlattım örnek verdim hatırlarsan.Tekrar buraya koyama luzum var mı bilmem.Ama önceki mesajımda dediğim gibi sonra kavga/çıngar başlatan taraf ben olmayayım ;) Söylemlerimde bazı kelimelerin cımbızla çekilircesine başka yerlere kaydırılıp konunun hafif te olsa ekseninden uzaklaştırılıp esas can alıcı noktalara cevap vermemeniz de kafam da ayrı soru işareti oluşturuyor.İhsan abi hemen hepimizin olduğu gibi benim de sevip saydığım bir abimizdir.Kendisine karşı art niyet veya benzer bir suçlama yaptığım kanaati nerden nasıl hangi kelime veya cümleme binaen doğuyor lütfen kopyalayıp altını çizermisiniz? Ben bu tarz ayrıcalıklı bir grup oluşturulmasını doğru bulmuyor sakıncalı buluyorum tüm kast ettiğim bu.Ama şimdi neden buna ihtiyaç duyuluyor soruma cevap vermeyip yok politbüro demişlermiş yok infaz büro demişmişim bunların tartışması reisimizin meşhur demagojilerinden ne farkı kalıyor? ;) küfür veya hakaret mi var (en azından benim tarafımdan bu tarz yakışıksız bir durum olmadığı ortada aksini iddia eden lütfen buyursun söylesin).Madem infaz büro veya zamanında aklıevvel birinin yapıştırıp Harun abi de dahil hepimizin gülme krizlerine girmesine sebep olduğu politbüro lafı dokunuyor o zaman Lordlar kamarası diyeyim (ki aslında çok daha cuk oturuyor) ;) Lafa geldi mi yok biz isviçre değiliz almanya değiliz şu bu değiliz deniyor (ki gereksiz olmadık yerlerde de deniyor).pekii... esas burada... Biz isviçresinden amerikasına ingilteresine almanyasına dünyanın 4 bir yanının takip edip feyz aldığı 1000 lerce üyesinin yapıtı olduğu bir forum muyuz ki böylesine lordlar kamarası türü ayrıcalıklı bir grup oluşturulma ihtiyacı hissediliyor.Sizler farkında değilsiniz ama ben o oluşumun aslında zarar verdiğinin başından beri farkındayım.Bir çok kişi alenen dile getirmeyip söylemeyip kendi için yahu bunlar neyin kafasını yaşıyor neyin peşindeler v.s diyip sırtını dönüp gitti.Ben ne İhsan abiyi ne de bir başkasını suçlamıyorum.Sorum çok basit ve öz tekrar tekrar altını çiziyorum.NEDEN BÖYLE AYRILCALIKLI BİR OLUŞUMA İHTİYAÇ DUYULUYOR. Bu soruma hiçbiriniz somut donelerle şunun bunun için şöyle böyle nedenlerle diyerekten bir izah sunamıyorsunuz farkındaysınız.Varsa söyleyin sebebini bilelim.Sırf geçmişin iyi günlerine ve Harun abiye olan sevgim saygımdan susuyorum daha detaya inmiyorum.Gerekirse muhtemelen bir daha ki mesajımda bunları da yapmak zorunda kalacam.Her söylediğime muhalefet etmek zorunda değilsiniz.Ben ne İhsan abi ile ne de başkalarıyla münakaşa v.b problem yaşamak istemiyorum gayem de bu değil.Ancak hiçbir faydası olmayıp tam tersine zararı olduğuna düşünüp inandığım bişeyin tekrardan gündeme getirilmesindeki gayeyi gayet samimice soruyorum ve karşılaştığım duruma bak!!!!! Varsa somut nedenler buyrun dişe dokunur makul bir öneri varsa amenna oturulup konuşulur tartışılır.Zaten o oluşum içerisinde ki çoğu kişinin adminlik veya moderatörlük gibi bir yetkisi de yoktu.O yüzden yeni üyelerinde kafası bulandırılmaya çalışılmasın.Ben bu klübün kurucu üyelerinden birisiyim biliyorsun.Üye no.m 19... Vur patlasın çal oynasınlar da olmadım ama taşın altına el konması gerektiğinde her zaman oldum bugün de olurum.Benim şu an yaptığım dost acı söyler hesabı gerçekleri söylemek.Eğer inadım inat kafası hesabı dikine gidip tekrardan benzeri bir yapıyı faal hale geçirmekte diretirseniz buna tabii kimse engel olmaz ama kaybeden MTK olur.forumun bu kadar can çekiştiği bi dönemde tam akvaryumdaki balıklar hesabı olursunuz.Tablo zaten ortada....(Seni ne kadar çok sevdiğimi de biliyorsun.... ;)  )

Sevgiler

Çevrimdışı kemalomay

• Kemal Omay
  • Administrator
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #8 : Ocak 12, 2019, 15:46:07 »
Tabi ki ben de seni seviyorum , o zaman konuyu bir abi tavsiyesi ile kapayalım.

Bundan sonra sadece masum bir soru sormak istediğin zaman  , sadece masum bir şekilde sorunu sor.

Yanına doğruluğu tartışmalı kırk tane yorum koyarak sorarsan , doğal olarak farklı cevaplar alırsın.

Soruna cevap verip vermemek de İhsan abiye kalmış artık.
YAŞLANDIĞIMIZ İÇİN OYUN OYNAMAYI BIRAKMAYIZ , OYUN OYNAMAYI BIRAKTIĞIMIZ İÇİN YAŞLANIRIZ.   G.BERNARD SHAW.

Çevrimdışı ihsan

• Ihsan Günder
  • Kurul Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #9 : Ocak 12, 2019, 16:28:59 »
Jimmy cem
Bu başlıkta destan gibi üç yazı yazdın,bu kadar uzun yazıya bırak cevap vermeyi okumaya bile üşeniyorum

Bir sorun varsa kısa ve öz yaz..... cevaplıyayım

Çevrimdışı iceman

• Jimmy Cem ERSÜ
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #10 : Ocak 12, 2019, 22:31:07 »
Uzun yazmaya meraklı olduğumdan değil kafada soru işaretine mahal kalmadan meramımı anlatmak istediğimden uzamıştır mesaj (sonuçta kelime başına kontör ödemiyorum) ;) Sorumun zaten anlaşılmış olması gerektiğini düşünüyorum.BÖYLE BİR AYRICALIKLI GRUP OLUŞTURULMASINA NEDEN İHTİYAÇ HİSSEDİLİYOR? sorumun özü bu kadar basit. ;) Ben bu yapının faydası değil zararı olduğuna inanıyor ve de hoş durmadığına inanıyorum.Önceki mesajlarımda da gücüm yettiğince belirtmeye çalıştım.Artık takdir sizlere kalmış.

Sevgiler...

Çevrimdışı Harun

• Administrator
  • Forum Üyesi
  • herşey MTK yüzünden...
« Yanıtla #11 : Ocak 13, 2019, 01:21:17 »
Arkadaşlar merhaba,

Bu forumu kuralı 12 seneden fazla olmuş. Başta da sıkıntılı ve abuk subuk problemlerle dolu zamanlar geçirdik.

Saçma sapan düşmanlıklar yüzünden aslında hiç gerek olmayan tedbirler almak zorunda kaldık. Kurul da bu tedbirlerden biri olarak oluşturuldu ama gerçekten de bir müddet sonra hiç gereği kalmadı. Kurul üyeleri kurul üyeliklerini bile unutmuşlardır.

Dolayısı ile zaten çalışmayan bir kurulumuz var. Gereği var mı? Bence yok.

Bu arada 9 kişi olmasının sebebi de şuydu. Kötü bir durum, saldırı v.b. durumlar karşısında bir kişi tek başıma karar verip taraf olmak durumunda kalmasın diye daha çok insanın karar vermesini istedik.

Ama artık eski sıkıntıları yaşamıyoruz. Belki arada sırada bazı anlaşmazlıklar oluyordur ama ciddi bir sıkıntı yok gibi görünüyor.

Dolayısı ile kurulu kaldırabiliriz tabii ki. Ama anlaşılan o ki, gene de, adı kurul olmasa da bir kaç kişinin moderatörlük yapması gerekiyor.

Mesela yani üyelik başvuruları oluyor, saçma sapan, trencilikle ilgisi olmayan, reklam amaçlı başvurular oluyor. Bunların bakılıp ona göre üyelik onaylarının verilmesi gerekiyor. Ben de bu işlerle vakit nedeniyle fazla uğraşamıyorum. Dolayısı ile bunlarla ilgilenecek veya pek olmuyor diye düşünüyorum artık ama, gereksiz tartışmalar olursa müdahale edecek birileri gerekiyor.

Sonuç olarak evet her açıdan biraz toparlanmakta fayda var.

Ama adı kurul olsun, admin, moderatör olsun kimse burada kendisini ayrıcalıklı görmüyor. Aslında angarya, sevimsiz bir iş. Kimse merak etmesin apartman yöneticilerinin kendilerini gerçekten yönetici zannetmeleri gibi bir durum burada hiç olmadı.

Selamlar,

Harun

Çevrimdışı Arda Tırmaş

• Forum Üyesi
« Yanıtla #12 : Ocak 14, 2019, 03:58:03 »
Oy çokluğuyla kurulun devam etmemesine karar verildiğine göre asıl sorunlara odaklanmaya devam edebiliriz

Cem Bey forumu bıraktığını açıklamış, geçmişte yaşananları bilemiyorum, şu zamanda Cem Bey  gibi tecrübeli ve bilgi sahibi bir modelciyi forumun kaybetmesi iyi olmaz, tekrar düşünüp devam ederse sevinirim

Resimlerin geri gelmesi sorununu biliyoruz zaten, peki ne olacak bu model trenciliğin hali ?

Bence iki ana sorun var, birincisi modelciliğin yeterince tanınmaması, potansiyel modelci olabilecek insanların bu hobiden ya da hobinin kendisinden haberi yok, örneğin sosyal medyada daha etkin olabiliriz, mtk instagram sayfası açılabilir mesela, ayrıca üyeler kendi instagram sayfalarını da açabilir, kendi instagram sayfamı açtıktan sonra bir çok tanıdığım bu hobiyi bilmediğini söyledi, iki tanesi de başlamayı düşünüyor, şu an instagram facebook dan daha etkin durumda, forumda bununla ilgilenecek biri bulunabilir

İkincisi fiyatların artması, modelcilik eskiden de pahalıydı ama şimdi daha da pahalı hale geldi, buna yapacağımız bir şey yok, ben yurtdışından buradaki fiyatlara göre uygun fiyata parça getirtebiliyorum ama bunu herkes yapamaz, ikinci el fiyatlarını abartanlar da ayrı bir sorun tabiki, lima yolcu vagonu 150-250 arası satılıyor, 250 liraya lima vagon kaçırmayın bir daha bulamazsınız  :)

Çevrimdışı kemalomay

• Kemal Omay
  • Administrator
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #13 : Ocak 14, 2019, 17:31:54 »
Model trenciliğin hali düzelmez , aksine daha da bozulur.

Öncelikle , en önemlisi  biz Türkler Avrupalılar gibi bir arada bir şeyler yapmayı beceremeyen insanlarız.( % 90 ımızın bir problemi var çünkü)

Ayrıca ,Avrupa da adam doğduğu şehirde büyüyor ,çalışıyor ve  ölüyor ,bizde ise hayat şartları insana dünyayı dolaştırıyor.

Avrupalı  maymun iştahlı değil ,tren hobisi varsa hep var 2 - 3  yıl sonra hevesi geçmiyor.

Veya bir anda işsiz parasız kalıp hobisini satmak zorunda kalmıyor.

Yani nerem doğru diyen deve gibiyiz.Fazla hayale kapılmayın...………………...

Çevrimdışı kemalomay

• Kemal Omay
  • Administrator
  • Forum Üyesi
Ynt: Yönetim.Zorunlu açıklama.
« Yanıtla #14 : Ocak 14, 2019, 19:25:31 »
Biraz önce bir trenci dostum aradı ve son mesajımın içindeki " veya bir anda işsiz parasız kalıp hobisini satmak zorunda kalmıyor " cümlesinin Mehmet Utkan kardeşimizi hatırlatabileceğini söyledi.

Bunu yazarken aklımın kenarının köşesinin ucundan bile Mehmet Utkan geçmedi.

Çünkü 34 yıllık trenciliğimde yaklaşık 25 - 30  tanıdığım, işten atılmak vs vs gibi nedenlerle parasız kalıp trenlerini sattı.Yani bu benim çok eski bir derdimdir.