Gönderen Konu: Rica  (Okunma sayısı 4452 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Ozan Dik

• Ozan
  • Forum Üyesi
Rica
« : Mayıs 21, 2014, 20:32:26 »
forum yöneticilerinden rica ediyorum .ana sayfanın en son bölümü olan Son Mesajlar kısmı ilk foruma başladığımda  uzun idi sonra biraz kısaldı. bir hafta önce işe kısacık bir kaç satır oldu .ana başlık yanında zaten kapatma butonu var  istemeyen kapatabilir. bence forumun en can alıcı kısmı burası (mutfakta taze pişen yemek gibi ) .
benimki-si sadece rica eski haline dönmesi mümkün mü ben de foruma girmeye istek bile kalmadı. iyi giden bir olay neden bozulur anlayamadım
sevgiler saygılar

Çevrimdışı O?uz Tosun

• Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
Ynt: Rica
« Yanıtla #1 : Mayıs 21, 2014, 22:32:31 »
Ozan Bey'e katılıyorum.Eski hali çok daha güzeldi.Konuları takip etmek,camianın içinde hissetmek çok daha güzel oluyordu.
Eski halini geri istiyoruz.

Çevrimdışı kemalomay

• Kemal Omay
  • Administrator
  • Forum Üyesi
  • Yer: istanbul
« Yanıtla #2 : Mayıs 21, 2014, 23:33:55 »
Arkadaşlar , forum arızadan sonra yeniden açılınca bu bölüm normal haline dönmüş , burayı Harun uzun yapıyordu , sanırım vakit bulup düzeltemedi , burda acele işe şeytan karışır , biraz bekleyin düzeltilir.

Bu arada en altta  " son gönderilen mesajları göster " bölümünden kaçırdığınız mesaj varsa bulursunuz , 10 sayfaya kadar eskileri gösteriyor.
YAŞLANDIĞIMIZ İÇİN OYUN OYNAMAYI BIRAKMAYIZ , OYUN OYNAMAYI BIRAKTIĞIMIZ İÇİN YAŞLANIRIZ.   G.BERNARD SHAW.

Çevrimdışı Ozan Dik

• Ozan
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #3 : Mayıs 22, 2014, 07:27:52 »
harun beyle aynı fikirde olmamıza sevindim

Çevrimdışı Harun

• Administrator
  • Forum Üyesi
  • herşey MTK yüzünden...
« Yanıtla #4 : Mayıs 22, 2014, 13:10:32 »
Düzelttim.

Forumu yedeklediğim sırada fabrika ayarlarına geri dönmüş.

Ama aslında bu tür kullanım alışkanlığı yanlış. Şöyle izah edeyim.

Mesela birisi faydalı bir konu açıyor. Üstüne başka birisi haliyle başka mesaj atıyor.  Ya da 2 kişi arasında başkalarını çok ilgilendirmeyen bir mesajlaşma başlıyor. Gayet normal zaten amacımız bu. Ama ne oluyor, yeni ve belki ilginç bir konu en alta gidip oradan da kayboluyor kimse göremeden kayboluyor.

Yurt dışı forumlara bakın bu bölüm neredeyse hiç yoktur. Çünkü forumlardan en verimli faydalanma yolu hangi kategoride yeni ve okumadığımız mesajlar var ise onu görüp ona göre bakmaktır.

Bizim forumda o işaret bildiğiniz gibi bir semafor. Yeni mesaj var mı yok mu kolaylıkla anlaşılıyor. Ama dediğim gibi hep alta bakmaya alıştığımız için okumadığımız başka konuları kaçırıyoruz.

Ama dediğim gibi bu bizde bir alışkanlık oldu. Ben de aynı şekilde bakıyorum ve sonra başka bir şey ararken bir de bakıyorum hiç görmediğim, fark etmediğim konular varmış.

Geçen gün yeni üye olmuş birisi uğradı "abi mesaj attım kimse cevap vermedi" diye şikayet ediyordu. Baktım 30 mesajın tamamı son 2 gün içindekiler ve ben dahil sadece 2-3 kişinin mesajları, arkadaşın mesajı kimse göremeden uçup gitmiş. Yani 2 gün foruma girmeyen birisi bu şekilde olduğunda yeni mesajları göremiyor.

Forumdaki konuları biraz inceleyin hiç cevap yazılmamış, hiç görülmemiş, dolayısı ile ziyan olmuş yüzlerce mesaj var, sebebi bu. Görüntülenme sayıları da sizi yanıltmasın onlar arama motorlarının hergün yaptığı otomatik ziyaretleri yoksa kimse gördüğü için değil.

Harun

Çevrimdışı yasar

• Forum Üyesi
« Yanıtla #5 : Mayıs 22, 2014, 16:32:21 »
Eski haline döndüğü iyi olmuş biz türkler böyle forum kullanıyoruz yapacak bir şey yok

Çevrimdışı Ozan Dik

• Ozan
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #6 : Mayıs 22, 2014, 20:08:11 »
çok teşekkürler Harun bey
bizdeki alışkanlık ben her ikisinede bakıyorum

Çevrimdışı Okan

• Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: ?stanbul
« Yanıtla #7 : Mayıs 23, 2014, 00:49:13 »
Yeni gelmiş olan mesajları atlamadan okumak için:

Forumun sayfasının başında Merhaba ..... yazıyor, hemen altında Yeni Gönderilen Mesajları Göster linki var.

Bu link foruma her girdiğinizden sonrasında yayınlanmış ve okumadığınız mesajları gösteriyor, her mesajı okuduktan sonra yine buna basarsanız, liste azalarak gidiyor ve tüm yeni mesajları okumuş oluyorsunuz. Okuma sırasında forumdan çıkarsanız ve bir sonrakinde bastığınızda mesaj yok derse, ekrana Tümünü Kontrol Et gibi bir link daha gelebiliyor, ona basarsanız da daha önceden foruma girip ancak okumadan çıktığınız mesajları gösteriyor.

Aşağıdaki listeden daha pratik ve okumadan atlama imkanı yok.

Israrla ve mütemadiyen öneririm, mikemmel bir olanak, binaenaleyh daha ehven bir seçenektir netekim.  ;D ;D ;D