Gönderen Konu: Lokolar İçin Raflar  (Okunma sayısı 3250 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Harun

• Administrator
  • Forum Üyesi
  • herşey MTK yüzünden...
Lokolar İçin Raflar
« : Mart 01, 2008, 01:47:16 »
Arkadaşlar merhaba,

Dün Kemal beyin marangozuna verdiğimiz dolap ve loko/vagon raflarımızdan bir kısmı geldi.

Biz çok beğendik ve bazılarınızın da isteyebileceğini düşünerek marangoz Osman ustadan özel bir fiyat istedik.

Resimde gördüğünüz 3 bölüm halindeki rafların her biri 120 cm yükseklik ve 100 cm en olarak yapıldı.

Bunun malzemesi beyaz suntalam ancak rutubet almaması için yanlarına kırmızı PVC kaplama yapıldı.

Önlerinde sürgülü 6-7 mm cam (beklediğimizden çok daha kalındı) ve camlar da toz girmemesi için kapatıldığında aliminyum çerçevelerin içine giriyor. Yani kenarlarda bir açıklık kalmıyor.

Ayrıca camlar sürülebilmesi için gene aliminyum bilyalı bir alt parçaya monte edilmiş.

Açıkçası bunların adedi bana 280 YTL ye geldi. Ama Kemal beyle ısrar ettik ve bu ölçülerde bundan sonra adedini 250 YTL ye yaptırmak için söz aldık.

İsteyenleriniz olursa bana veya Kemal beye sorarak ustanın telefonunu alabilirler.

Selamlar,

Harun

Çevrimdışı Teoman Kardaşlar

• Teoman Kardaşlar
  • Kurul Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: izmir
Ynt: Lokolar İçin Raflar
« Yanıtla #1 : Mart 01, 2008, 09:03:39 »
Harun Bey ve Kemal Bey, tren modelciliğinde loko+vagon görünümleri için
çok kullanışlı olan bu sistemi gündeme getirmeniz çok yerinde olmuş.

1994 yılında yaptırdığım buna benzer camlı raf vitrinlerden çok memnunun. Bu günlere kadar
tren modellerim kutularından çıkmış, sürekli gözümün önünde korunmalı olarak duran modellerimi
büyük bir keyifle seyrediyorum.

Kutular içinde bekleyen modellerinizi belli sürelerle kutu içinden çıkarıp geçici kurduğunuz
ray sistemlerinde veya kalıcı olan kurgu üzerinde belli bir süre kullanıp, tekrar kutulara
yerleştirip kaldırmak yerine, vitrinlere  dizmek daha uygun oluyor.

Modellerinizi böylece daha iyi korumuş olmakla birlikte onları uzun süreli seyredebiliyorsunuz.

Tren modelciliğne gönül vermiş, elinde belli bir sayıda loko ve vagon bulunan arkadaşlara
bu vitrinleri öneririm.

Saygılar
Teoman Kardaşlar
« Son Düzenleme: Mart 01, 2008, 09:06:28 Gönderen: teoman »

Çevrimdışı kemalomay

• Kemal Omay
  • Administrator
  • Forum Üyesi
  • Yer: istanbul
« Yanıtla #2 : Mart 10, 2008, 20:42:19 »
Vitrin yaptırmak isteyen arkadaşlar,
bunları yapan Osman ustadır.Kendiniz irtibata geçebilirsiniz beni aramanıza gerek yok ( selamımı söyleyebilirsiniz ) zaten üyeler için sabit bir fiyat belirlendi.100x120 cm sürgü kapaklı 250 ytl.
Tel:0532 498 43 91
YAŞLANDIĞIMIZ İÇİN OYUN OYNAMAYI BIRAKMAYIZ , OYUN OYNAMAYI BIRAKTIĞIMIZ İÇİN YAŞLANIRIZ.   G.BERNARD SHAW.

Çevrimdışı MEHMET erdoğan

• MEHMET erdoğan
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: erzurum
  • Mehmet erdoğan
« Yanıtla #3 : Nisan 28, 2008, 20:00:33 »
teoman hocam selamlar.sizin modellerinizi koyduğunuz rafları gördüm.model incelemenizde raflar fotoğraf karesine girmişti.maşallah çok güzel model trenleriniz var.teoman hocam bir sorum olacak.kaç yıldır modellerle ilgileniyorsunuz.selamlar.